Göcsej SK- Aramis SE 4-8
2015.11.11 | 23:11
Göcsej SK- Aramis SE 4-8 Göcsej SK- Aramis SE 4-8 (2-3) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 350 néző Jv: Kovács Gábor (Wittner, Babos) Göcsej SK: Schmidt, Halmos, Kottán, Borsi, Sámson, Csere: Major, Bagó, Bogyó, Nagy, Gerencsér, Szőke, Szabó, Horváth Edző: Bagó Gábor Aramis SE: Boldizsár - Frank, Jovánczai, Roni, Szeghy Csere: Soós, Farkas, Sebestyén, Pál, Boznánszky, Pap Zs, Csopaki, Korozmán, Sáfár Edző: Frank Tamás Góllövők: Szőke (2), Bogyó (2) illetve: Tony, Jovánczai (2), Szeghy, Pál, Csopaki, Frank, Boldizsár,  A futsal NB I-es bajnokság 8. fordulójában a rutinos fővárosi Aramis SE látogatott Zalaegerszegre.  Schmidt Gábornak kellett először védenie, de az első igazán nagy helyzetet a Göcsej hagyta ki a mérkőzés elején. Sámson bombáját tolta a kapufára a vendégek kapusa. Nyílt sisakkal támadott mindkét együttes. Helyzet itt is ott is akadt, csak az utolsó pontos passz hiányzott a támadások befejezésénél. A félidő felénél újra Sámson előtt adódott nagy lehetőség, de lövés éppen mellé ment, majd az ellentámadásból a fővárosiak is gólt szerezhettek volna. Némi mezőnyjáték után a 14. percben Szőke Ádám vállalkozott lövésre egy bal oldali partrúgás után és labdája egy védőn irányt változtatva a hálóba kötött ki (1-0). Kitámadott az Aramis SE és próbált egyenlíteni. A hazaiak kontrákra építettek és a 15. perc elején, Kottán a vendég kapu előtt keresztbe lőtt labdáját Bogyó Károly sarkalta látványosan a kapuba (2-0). Kicsit megnyugodtak a fiúk, talán túlságosan is és egy percen belül Tony remekül eltalált lövésével szépítet az Aramis. Megfordult a játék képe és a vendégek vérszemet kaptak. A 18. percben Jovánczai egyenlített, majd 20 másodperc elteltével a vezetést is megszerezte csapatának (2-3).  A második félidő elején harcosan kezdett a Göcsej, de gólt mégis a fővárosiak szereztek a 22. percben egy pontrúgást legurítva Szeghy lőtt a hálóba (2-4). A gól megzavarta a hazaiakat, míg a vendégek egyre magabiztosabbak futballoztak. A 24. perc elején, egy kontra végén Pál háromgólosra növelte az Aramis előnyét (2-5). A folytatásban a vendégek taktikusan őrizték előnyüket, míg a Göcsejnek semmi sem sikerült. A fővárosiak érezték, hogy eldönthetik a mérkőzést és a kapusukat is lehozták. A 32. percben aztán megtört a jég és Szőke Ádám bal oldali lövése utat talált a vendégek kapujába (3-5). Ez feloldotta a fiúkban a gátat és egy percen belül újabb gólt szereztek Kottán ugrott ki tisztán és önzetlenül a kapust kimozdítva Bogyóhoz passzolt, aki nem hibázott (4-5). A 33. perc elején Csopaki hűtötte le a hazaiak lelkesedését egy újabb vendég góllal (4-6). Öt perc volt hátra, amikor a Göcsej is megpróbálkozott a kapus lehozatalával, de ezen az estén ez is rosszul sült el, mert Frank Tamás a saját kapuja elől lőtte a vendégek hetedik gólját az üres zalai kapuba (4-7). Egy perccel később végleg eldőlt a találkozó, amikor a végig remekül védő Boldizsár dobta át az egész pályát és a játékszert, a menteni igyekvő Horváthról a hálóba pattant (4-8).  A Göcsej SK sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, de ez különösen fájó, mert az elején még kétgólos előnyben voltak a zalaiak és ezt követően kapituláltak. A hazaiak védekezése és támadójátéka ezen az estén elmaradt a megszokottól, amit a vendégek maximálisan kihasználtak.  pity