Göcsej nyerte a rangadót!
2015.02.04 | 17:28

TFSE - GÖCSEJ SPORT KLUB 1 - 2 (1-1) Kettős mérkőzést rendeztek hétfő este a MAFC csarnokban, és sejteni lehetett, hogy ez a találkozó lesz az izgalmasabb, és nem kellett csalódni. A TF legutóbbi 9 meccsét megnyerte, így mindössze hat pontra volt a listavezetőtől, így igazi rangadónak lehetett nevezni az összecsapást. Sokat nem kellett várni az első találatra, a hazaiak játékos-edzője, Póta talált be rögtön az első percben, megadva a meccs alaphangját, de ekkor még ők se gondolták, hogy ellőtték minden puskaporukat. A mérkőzésen a vendégek domináltak, ők birtokolták többet a labdát, de a mezőnyfölényt nem tudták gólra váltani, így sokáig nem láthatott a szép számú publikum újabb találatot. Már mindenki elkönyvelte a hazai előnyt szünetre, mikor Szőke egalizált a játékrész legvégén. Fordulás után a játék képe nem változott. A Göcsej támadott, a vendéglátók pedig zárt védekezésből kontrákkal próbálkoztak. Érezni lehetett, hogy erővel jobban bírják a zalaegerszegiek, akik több lehetőséget is kidolgoztak, de nem akart összejönni a vezető találat, egészen a félidő közepéig, amikor egy szép keresztpasszt követően László szerezte meg közelről a vezetést. Ezután megváltozott a játék képe, a TF nyíltabb játékot vállalt fel, de a támadásaikban nem nagyon volt átütőerő, így nem sok lehetőségük akadt, ellenben a vendégek többször is veszélyeztettek, de Hoffer kapus bravúrjainak köszönhetően meccsben maradtak. A hajrára vészkapus játékkal próbálkoztak a vendéglátók, de mivel már elkészültek az erejükkel, ez sem hordozott sok veszélyt magában, így nem jött össze az egyenlítés, így a Göcsej elvitte a nagyon értékes három pontot a fővárosból, amivel őrzik vezető helyüket, legalábbis a következő fordulóig, amikor a Fradival játszanak újabb rangadót. A TF minden dicséretet megérdemel, hiszen remekül küzdöttek, de ezzel a vereséggel elbúcsúzhatnak a bajnoki cím és a dobogóról dédelgetett álmaiktól. Halmos Máté, Göcsej: - Komolyan készültünk a TF elleni mérkőzésünkre, hiszen a bajnokság végkimenetelét eldönthető sorozat első rangadóját játszottuk Pesten. Feljutás a cél Egerszegen, és ha azt akarjuk, hogy mi legyünk a bajnokok, mostantól nincs más dolgunk csak minden meccset meg kell nyernünk. Póta Balázs vezérletével komoly szakmai munka folyik Pesten, melyet bizonyítanak az eredményeik. Miután fiatal csapat volt az ellenfelünk a taktikánk az volt, hogy rutinból, mezőnyfölényt alakítunk ki. Célunk az volt, hogy egyértelművé tegyük, a mai este csak mi nyerhetünk. Ennek ellenére már az első támadásukból gólt szereztek, amivel megalapozták, hogy egy jó mérkőzés kerekedjen ki az esti fordulóból. Előttünk a BME megverte a Fehérvárt, így számunkra csak a győzelem volt elképzelhető. Meg is tettünk ezért mindent és bár jól védekezett a fővárosi csapat, a második félidő elejére megfordítottuk az állást. Ezután is voltak még helyzeteink, de sajnos több gólt nem szereztünk. Úgy érzem, hogy bár veszélyesek voltak az ellenfél kontrái, de összességében mind erőben, mind pedig játékban föléjük tudtunk kerekedni és megérdemelten hoztuk el a három pontot. Mindenesetre gratulálok a Póta-legénységnek és további sok sikert kívánok Nekik! Úgy vélem, hogy hasonló iramú és minimum ilyen színvonalú mérkőzésekre lenne szüksége a Magyar futsal NBII-nek!"   Sztranyovszky Márk, TF: - Álomszerű kezdtünk, hiszen játékos-edzőnk 40 másodperc után megszerezte a vezetést. Ezután volt két-három nagyobb lehetőségünk, kapufánk. Ha azok közül sikerül gólt szerezni, akkor jobb eredményt is elérhettünk volna. A folytatásban ránk helyezte a nyomást a Göcsej, amit nem bírtunk ki és a félidő vége előtt egy elkerülhető gólt kaptunk. A második félidőben a rutin és a tapasztalat döntött ellenfelünk javára, akik fizikálisan igen jó felépítésűek, ami szintén döntőnek bizonyult. Büszke vagyok a csapatra, amit eddig elért. Ezen az estén külön kiemelném kapusunkat, Hoffer Csabát, aki nagyon jól védett és végig meccsben tartott minket.   A forduló többi mérkőzésén érvényesült a papírforma. Nyertek az esélyesek.   DREAM TEAM FUTSAL - ELTE-BEAC 1 - 5 (1-3) Csak a hajrában tudta bebiztosítani sikerét az ELTE a sereghajtó ellen, hiszen két gólt csak az utolsó két percben tudott szerezni. Ezzel a győzelemmel az egyetemisták megelőzték a Törökbálintot és feljöttek a 9. helyre.   BME FC - FEHÉRVÁR-FUTSAL 11 - 1 (3-0) A BME hozta a kötelezőt, méghozzá fölényesen, Csernai és Kulik vezérletével. Utóbbi négyszer, míg a játékos-edző hatszor volt eredményes. Csernai mesterhármasával már szünetre eldőlt a találkozó. A vendégektől mindössze egy becsületgólra futotta. Csernai egyébként ezzel átvette a vezetést a góllövő listán.   SIÓFOKI FC SE - ASTERIX SC 3 - 5 (2-2) Újabb Légrády csillagos ötös, így jellemezhetnénk a mérkőzést. Az érdiek gólfelelőse legutóbbi, Győrújbarát elleni mérkőzésen csapata mind az öt találatát szerezte, amivel nyertek az élcsapat ellen és most ezt a Siófok ellen megismételte. Ismét csapata legjobbja volt és 5 góljával nagyban hozzájárult a három pont megszerzéséhez. Az Asterix ezzel a győzelemmel beérte pontszámban a 7. helyen lévő Cső Montit.   BARÁTI FUTSAL CLUB - CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA 6 - 3 (4-0) Két tavaszi botlása után javított a Győrújbarát. A hazaiak győzelmi kényszer alatt voltak, mivel egy újabb vereséget követően a dobogós álmokról is lemondhattak volna. Nem így történt. A találkozó már szünetre eldőlt, hiszen 4-0 volt az eredményjelzőn. A vendég a második félidőben csak kozmetikázni tudtak az eredményen.   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 11-2 (4-1) A Fradi számára nem a három pont volt a kérdés ezen az estén, hanem a gólarány, hiszen az élcsapatok közül a zöld-fehéreké a legrosszabb. A nagyarányú győzelem elmaradt. Szünetben mindössze 3 gól volt a különbség a jól küzdő Villám ellen. Fordulás után kicsit összeszedte magát a vendéglátó, de inkább csak a kötelezőt hozta, mintsem gólarányt javított.  Fradi Villám TÖRÖKBÁLINTI FSE - KORMÁNYŐR SE 4 - 14 (1-5) A múlt heti nagyarányú vereséget követően újabb nagy pofonba szaladt bele a Törökbálint. Ezúttal a Kormányőrtől kaptak ki 10 góllal. A vendégek kiváló helyzetkihasználásuknak köszönhetően hamar eldöntötték a három pont sorsát, és a második játékrész csak formalitás volt.