Gálázott a Haladás a Dunaújváros ellen
2018.01.30 | 12:25
Gálázott a Haladás a Dunaújváros ellen Az NB I-es futsalbajnokság 7. fordulójából elmaradt mérkőzés pótlásán a Swietelsky-Haladás VSE roppant magabiztosan győzte le a nagy rivális Dunaújvárost. A harmadik fogadta a negyediket. A rangadóról hazai oldalon hiányzott a sérült Gyurcsányi, az új brazil légiós játékengedélye még nem érkezett meg, a szintén frissen igazolt Dróth Zoltán pedig még nem tért haza Kazahsztánból. Így szűk kerettel futott neki a találkozónak a Haladás. Swietelsky-Haladás VSE-Dunaferr DUE Renalpin FC 7-1 (1-0). Szombathely, 800 nézőVvezette: Tamási P., Gál P. (Tolnay A.) HVSE: Matyi – Öreglaki, Horváth P., Márkus, Michel. Csere: Sásdi (kapus), Sipos G., Hegyesi, Németh P., Hajmási, Vidák, Bencsik. Edző: Turzó József. Dunaferr: Cseresnyés – Horváth N., Németh P., Fekete R., Hosszú. Csere: Rigó, Reveland (kapusok), Schrancz, Fridrich, Boldizsár, Pál, Varga, Csányi. Edző: Takó Csaba. Góllövő: Vidák (8.), Márkus (21.), Michel 2 (21., 35.), Horváth P. (31.), Hajmási (34.), Sipos (38.), ill. Hosszú (27., büntetőből) Kiállítva: Öreglaki (27.) Nagy lendülettel, és rögtön egy kapufával nyitott a Haladás. De gyorsan felvette a ritmust a Dunaferr is. A vendégek keményen, határozottan futballoztak, és védekezésre, kontrákra rendezkedtek be. A hazaiaknál volt többet a labda – ennek megfelelően Cseresnyés kapusnak volt több, jóval több dolga. Nagy formában védett, de a hazai nyomás góllá érett: Vidák vágta be közelről a kipattanót. Egymást érték a szombathelyi helyzetek, beszorult, és időt is kért a vendég. Majd vészkapus játékra váltott. Közben harmadszor is kapufa sietett a dunaújvárosiak segítségére. Aztán túlélte a nehéz pillanatokat a vendég, a félidő utolsó perceiben már kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók.

A második félidőt parádésan, szűk egy perc alatt két góllal kezdte a házigazda. Előbb Márkus lábak között elsurranó lövése talált utat a kapuba, majd ugyanő gólpasszt adott Michelnek, aki látványos mozdulattal, sarokkal, a háta mögött húzta be a labdát (21. perc: 3-0). Nagyon nem ízlett a vendégnek a letámadás, a sok futás, a gyors tempó. A Haladás pedig nem lassított, rohamozott tovább. A vendég feszültnek tűnt, és tanácstalannak. Igaz, Hosszú bombája majdnem kettétörte a felső lécet. Majd született egy érdekes ítélet: úgy tűnt, hogy Öreglaki a labdát elrúgva mentett egy dunaújvárosi helyzetnél, a játékvezetők azonban kiállították, és büntetőt fújtak. Amit Hosszú kíméletlenül váltott gólra (27. perc: 3-1). Váratlanul visszajött a meccsbe a vendég. De a negyedik, szerencsés körülmények között esett szombathelyi gól azért lehűtötte a kedélyeket. Ismét bevetette a vészkapust a Dunaferr. Ám ekkor már nyugodtan játszott, jól védekezett a Haladás. Sőt, Hajmási  szépen kidolgozott akció végén született higgadt gólja pontot is tett a meccs végére (34. perc: 5-1). Gyorsan lerendezte a rangadót a Haladás. Michel második gólja is látványosra sikeredett, saját térfeléről emelt az üres kapuba. És a meccsbe belefért még egy szombathelyi találat. A vártnál talán könnyebb diadalt aratott a szombathelyi gárda. Turzó József:Az első félidőt talán jobban uraltuk, mint a másodikat, nagyon sok kapufát rúgtunk. A másodikban viszont volt egy kicsi szerencsénk – amiért talán megdolgoztunk. Ha nem is ilyen arányban, de megérdemelten nyertünk. Takó Csaba:A gólarányt túlzónak érzem. Roppant sok helyzetünk volt, de nem éltünk a lehetőségekkel, magunknak köszönhetjük a vereséget. A végén pedig kiütközött, hogy szűk a keretünk.  - Tóth Gábor - Fotó: Unger Tamás