Gálázott a Haladás
2018.11.21 | 15:11
Az NB I-es futsalbajnokság 11. fordulójának rangadóján a Kútház Haladás VSE átgázolt ellenfelén, simán verte az amúgy komoly erőt képviselő Dunaújvárost.
Az első helyzetek a hazaiak előtt adódtak. Michel egy bedobásvariáció végén gyorsan meg is szerezte a vezetés a Haladásnak. Lendületben maradt a zöld-fehér gárda, de aztán rendezte sorait a Dunaújváros, kiegyenlített lett a meccs. Többet volt a labda a vendégeknél, veszélyesebben támadott a hiba nélkül védekező, sok labdát szerző, remekül kontrázó Haladás. De a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyta – igaz, Reveland nagy formában védett. Aztán Hajmási egy látványos egyéni akció végén kissé kisodródva zúdított egy balos bombát a vendégek kapujába (13. perc: 2-0). Rögtön időt kért az újvárosi kispad. Aztán vészkapus játékra váltott a vendég. De továbbra sem lassított a HVSE, érett a harmadik hazai gól. Mégis az első félidő utolsó percében labdát szerzett, kontrázott a Dunaferr, a kapusról kipattanó labdát pedig közelről Fekete helyzete a hálóba. A játék képe alapján váratlanul szépített a vendég. De fordulás után gyorsan visszazökkent minden a régi kerékvágásba: Dróth mesteri passzát váltotta gólra közelről Michel (21. perc: 3-1). Aztán beindult a gólgyár: ismét szépített a Dunaferr, Hosszú bombázott Sásdi kapujába, de még ki sem ünnepelhették magukat a vendégek, amikor Simic állította vissza okos találattal a kétgólos különbséget (24. perc: 4-2). Agresszívan, keményen futballozott a Dunaújváros, de nem sikerült lelassítani a Haladást. Michel harmadik gólja pedig korán eldönteni látszott a rangadót – Vass erőszakos labdaszerzése is kellett a találathoz (29. perc: 5-2). Ismét vészkapus játékra váltott a Dunaferr. Rosszul tette, Dróth szerzett labdát és emelt messziről az üresen hagyott kapuba. Gálázott a Haladás, szétesőfélben volt a Dunaújváros. Nagyon nem működött a vendégek öt a négy elleni játéka, ezt Vas is üreskapus góllal büntette (38. perc: 7-2). A Haladás parádés játékkal rukkolt elő, elsöpörte ellenfelét a rangadón. Kútház Haladás VSE – Dunaferr-DUE DuTrade FC 7-2 (2-1) Szombathely, Haladás Sportcsarnok Vezette: Farkas B. - Tamási P. Kútház Haladás VSE: Sásdi Bálint - Melo José Michel, Simic Milos, Dróth Zoltán, Vas Ádám Cserék: Gyimesi Máté Ármin, Matyi Benjámin - Hajmási Milán, Horváth Péter, Sipos Gergő, Da Silva Mendes Leonardo, Szakasics Balázs, Gerencsér Antal, Tóth Máté. Vezetőedző: Sziffer András. Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland Zoltán - Németh Péter, Pál Patrik Krisztián, Fekete Róbert, Hosszú Ádám Cserék: Rigó László, Cseresnyés Alex - Oroszi László Krisztián, Szabó Tibor, Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf. Vezetőedző: Fehér Zsolt Gólszerző: Michel 3 (2., 21., 29.), Hajmási (13.), Simic (24.), Dróth (32.), Vas (38.) ill Fekete (20.), Hosszú (24.). Sárga lap: Michel Melo illetve Reveland, Németh P., Fekete, Hosszú, Sáhó 0000000897Fehér Zsolt: - A mai mérkőzésen minden olyan hibát elkövettünk, amit egy papíron gyengébb ellenfél is kihasznált volna, nemhogy egy ilyen erős csapat mint a Hali! Lassan a bajnokság felénél járunk, látni lehet melyik csapat milyen erőviszonyt képvisel! Nekünk jókor jött ez a pofon! Ki fogjuk javítani a hibáinkat! Következik egy kupa meccs és egy újabb rangadó! Gratulálok a Haladásnak megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot! - Tóth Gábor, Vaol.hu - Fotók: Unger Richárd