Futsal: veszprémi öröm
2015.04.14 | 11:49
Futsal: veszprémi öröm Hiába küzdött nagyot, borzalmas kezdése miatt kétgólos vereséget szenvedett a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata a Veszprém elleni hazai bajnokin. A hazai együttes az első tíz perc után négygólos hátrányban volt, s bár a vége izgalmasan alakult, végül a vendégek örülhettek a 6-4-es sikernek. A Veszprém elleni találkozóval folytatta ma este a bajnoki rájátszás felsőházának küzdelmeit a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, mely a győzelem reményében várta az összecsapást. Hiába az elszántság, az első tíz percet nagyon, de nagyon elrontották, már az első percben hátrányba kerültek, s hogy a helyzet még rosszabb legyen, arról a 4. percben gondoskodtak a vendégek, akik egy újabb gyors kontra végén megduplázták előnyüket (0-2). A második találat teljesen megzavarta a Dunaferr játékosait, s a sokadik védelmi megingást ismét góllal büntette a veszprémi alakulat, így baranyai Pálnak már a hatodik perc legvégén időt kellett kérnie (0-3). Rövid ideig úgy tűnt, hogy ez javít is valamelyest a hazaiak játékán, ám egy labdavesztést követően a negyedik kontráját is találatra váltotta a rendkívül összeszedetten játszó veszprémi alakulat, s ekkor úgy tűnt, hogy el is dőlt a mérkőzés (0-4). A 14. percben azonban felcsillant némi remény, miután Nagy Roland lőtt éles szögből hatalmas gólt a rövid felsőbe, ám erre is volt válasza a vendégeknek, akik mindössze húsz másodperccel az első játékrész vége előtt egy hasonlóan nagy dugót akasztottak a dunaújvárosi kapuba, így a második felvonást 1-5-ös hátrányból várhatta a Baranyai-csapat. A térfélcserét követően kockáztatnia kellett a Dunaferrnek, mely kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára, s kellett ugyan hét perc ahhoz, hogy feltörjék a veszprémi reteszt, Togoi éles szögből leadott lövése ellen már nem volt esélye a Reveland Zoltánnak (2-5). A hazai drukkerek hangja a 30. percben jött meg igazán, amikor a létszámfölényt Nagy Roland váltotta újabb dunaújvárosi gólra, így az utolsó tíz percre teljesen nyílt lett a meccs (3-5). Nem sokkal később Tony forgácsolta szét a kapufát, majd a 34. percben egy, csak a játékvezetők számára nem nyilvánvaló szabálytalanságból indított támadást a veszprémi alakulat, mely hatodik góljával ismét nagyon nehéz helyzetbe hozta Szentééket (3-6). Nem is bírták ezt idegekkel, Nagy Attila piros lapot kapott a játékvezető megsértéséért, de az ezzel járó kétperces emberhátrányt sikerült kivédekeznie a Renalpinnak. A hazai csapat az utolsó öt percben hatalmas hajrát nyitott, de hiába alakított ki több nagy ziccert, s lőtt újabb kapufát, negyedik gólját csak a 39. percben tudta megszerezni Szente Tamás révén (4-6). A mérkőzésből hátralévő szűk másfél percben Nagy Roland lőtt újabb zúgó kapufát, de az eredmény már nem változott, így a simának induló, de végül izgalmas találkozót a vendégek nyerték két találattal. Dunaferr DF Renalpin FC – FC Veszprém 4-6 (1-5) Dunaferr DF Renalpin FC: Rigó - Szente, Tony, Togoi, Aradi. Csere: Juhász P, Huber, Szabó GNagy R., Ivacs, Schrancz, Nagy A.. Vezetőedző: Baranyai Pál. Veszprém: Reveland - Németh, Tatai, Boromisza G., Gulyás. Csere: Schmidmajer, Bényi, Tar, Boromisza D., Vas, Bánfalvi, László. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Nagy R. 14., 30., Togoi 27., Szente 39., illetve: Tatai 1, Vas 4., 9., Boromisza G. 6., Bényi 20., Boromisza D. 34. percben.  - Forrás: dunaújvaros online – qw