2011 elején nem is gondolhattuk volna, hogy csapatunk, egyesületünk ilyen sûrû és eseményekkel teli év elé néz. Az ELTE csapata több mint három éve képviselteti magát a magyar futsalban, nagy örömünkre nem egyedüli egyetemi csapatként. 2008 óta a DEAC, BME, Dunaújváros, Szeged és Szombathely és reméljük további intézményi csapatok is egyre nagyobb számban kapcsolódtak, kapcsolódnak be a sportágba.
A 2011-es év minden szempontból az legmeghatározóbb éve volt egyesületünknek. A nagy lehetõségek és az alapok letételének idõszakát jelenti klubunknak.
2011-ben Tóth Károly vezényletével a nõi csapatunk elérte, hogy továbbra is az elsõ osztály küzdelmeiben vehessen részt, ami nagy büszkeséggel tölti el egyesületünket. A nõi sport, a labdarúgás szeretetének elterjesztése kiemelkedõen fontos szempont a futball és a futsal jövõjének szempontjából. Ezen a téren próbál erõsíteni egyesületünk több más sportágban is az egyetemre járó több mint 10 ezer hallgató hölgy körében.
A lányok 2010/2011-es nyolcadik helye és a komolynak létszámúnak mondható utánpótlás ill. amatõr" csapat is mutatja, hogy helye van az ELTE-n a nõi labdarúgásnak.
Férfi csapatunk számára nem sikerült igazán jól a 2011/2011-es év. Új csapatot építünk, próbáljuk összeegyeztetni az egyetemi bajnoksággal az edzések idõpontját, hogy a legjobb játékosok ott tudjanak lenni a futsal csapatban. A 2011/2012-es szezon egyértelmû célja, hogy ott legyünk a legjobb hat csapat között és az NB2 Felsõ-házának küzdelmeiben, erõs ellenfelekkel játszva, tanuljuk tovább a játékot és minél elõkelõbb helyezést érjünk el.
2011-ben elsõ alkalommal indítottunk utánpótlás csapatot is az U19-es korosztályban. Csapatunk számára ez egy alakuló, próbaév, de szükséges lépés volt számunkra, mely kapcsán elkezdõdött a kapcsolat felvétel az ELTE gyakorlógimnáziumaival. Ennek kapcsán került megrendezésre az I. Eötvös Kupa, melyet a Radnóti Miklós ELTE Gyakorlógimnázium csapata nyert meg. Célunk, hogy már középiskolában megszólítsuk a sporton, a futsalon keresztül a diákokat, képviselve az 1635 óta mûködõ egyetemünk értékrendjét, hagyományait.
Az ELTE által rendezett Kárpát-medencei Egyetemek Kupája elnevezésû futsal tornát második alkalommal rendeztük meg, mely óriási népszerûségnek örvend a szomszédos országok magyar egyetemistáinak körében is. A magyar fiatalok összekovácsolása egyik legfontosabb küldetése egyesületünknek. 2012 márciusában újból megrendezzük immáron több sportággal kibõvítve a KEK-et. Reményeink szerint idén körbe érünk és minden határontúli terület képviseltetni tudja magát.
Csaptunk 2011-ben a KEK társrendezvényein is részt vett, harmadik helyet ért el Sepsiszentgyörgyön, míg Révkomáromban és Székelyudvarhelyen csak a döntõben talált legyõzõre.
Idén elõször nemzetközi tornán is szerepeltünk, ahol Magyarországot a BME csapatával közösen képviseltük. Csoport másodikként jutottunk tovább, majd a rájátszásban vereség nélkül, szerencsétlen büntetõkkel búcsúztunk a tornától.
Komoly elõrelépést jelentett, hogy az ELTE számára lehetõség nyílt két mûfüves labdarúgópálya építésére és annak sátorral való befedésére. Ide költözött az ELTE összes kispályás bajnoksága, mely azt jelenti, hogy hétfõtõl, szombatig folyamatosan 4+1-ben folyik a játék ezzel biztos terepet nyújtva az egyetem futsal utánpótlásának, kiváló közösségépítõ és szórakozási lehetõséget nyújtva az ELTE hallgatóinak.
2011 szeptemberében újabb nagy lépést könyvelhettünk el, a Pedagógiai és Pszichológiai Kar Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézetével együttmûködve futsal kurzust indíthattunk a hallgatók számára. Egy kreditért vehették fel a futsal iránt fogékony fiatalok az órát, melyet Árendás Tamás, futsal edzõ vezetésével tartott egyesületünk. Ezt követõen minden évben, reményeink szerint egyre gyarapodó létszámmal kerülnek meghirdetésre ezek az órák, 2012-ben már a hallgatók lányok számára is.
Egyesületünk az MLSZ Õze Tibor által vezetett Grassroots ágával együttmûködve elindította az ELTE grassroots önkéntes képzését, mely jelenleg is folyik több mint hatvan fõvel. Olyan elõadóktól tanulhatnak a résztvevõk egyetemünk több kiváló oktatója mellett, mint Dr. Bienerth Gusztáv, Szabó László, Várkonyi Attila, Kassai Viktor, Kis László.
Egyesültünk a látványcsapat sportágak társasági adópályázatán 8,6 millió forintot nyert, melyet a legjobb tudásunk szerint, hosszútávon a sportág alapjainak letételét és mûködési feltételeinek megerõsítését szem elõtt tartva fordítunk az ELTE futsal fejlesztésére.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával és a Magyar Egyetemi-Fõiskolai Sportszövetséggel közös célunk, a Magyar Labdarúgó Szövetséggel együttmûködve elérni egy országos felsõoktatási futsal bajnokság beindítását, melyben az NB2-höz hasonlóan keleti és nyugati csoportokban versenyeznének az intézmények, a tanévhez alkalmazkodva. Segítve ezzel a sport népszerûsítését az intézményi bajnokságok bekapcsolását a futsal országos vérkeringésébe és az MLSZ sportinformációs rendszerébe. Ennek anyagi feltételeinek megteremtésén dolgozunk, keressük a szükséges támogatásokat, pályázatokat, támogatókat.
2011 év végén kaptuk a hírt, hogy egyetemünk pályázatát találta legjobbnak a MEFS bíráló bizottsága, így a 2012-es tanév Magyar Egyetemi- Fõiskolai Országos Bajnokságát (MEFOB) az ELTE rendezheti. Ez komoly elismerés egész szakosztályunknak, szervezõi csapatunknak.
Szervezõi csapatunk önkéntesekbõl és önzetlen munkát nem sajnáló hallgatókból, igazi sportemberekbõl áll. Ez a tisztaság és becsületes, odaadó munka szükséges ahhoz, hogy felépítsük itthon az egyetemi sportot és ezen belül a futsalt sportágat is. Ehhez kívánok minden sportegyesületnek, szervezõnek sok erõt és kitartást 2012-re is.
Ezen beszámoló kapcsán szeretné az egyesület vezetése megköszönni mindazon szakembereknek és sportolóknak, segítõknek, sportszervezõknek, egyetemvezetõknek, hallgatói vezetõknek a munkáját, támogatását, amely lehetõvé tette, hogy egyre több programot, egyre több feladatot tud(t)unk vállalni a futsal sportág és az egyetemi sport fejlõdéséért.
Árendás Tamás
ELTE SE futsal szakosztály vezetõje