Fradi siker az ősz rangadóján!
2015.12.22 | 18:15
Fradi siker az ősz rangadóján!   5 pontos előnnyel telelhet az élen a Ferencváros!   BŐNY-SZAVILL CONSULTING - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 4-7 (3-2) Bábolna, 150 néző Játékvezetők: Solymosi, Kovács G. Bőny: Laukó – Beider T., Zobák, Balogh, Horváth Cserék: Nagy – Németh, Lanzendorfen, Namuquita, Pinczés, Bieder G. FTC: Borsi – Kulik, Andorka, Fehér, Birinyi Cserék: Laucsek, Szegő, Kertész, Mészáros, Balán, Karacs, Sivák, Pál, Szabó Vezetőedző: Sivák Péter Sárga lap: Laukó, Bieder G. illetve Birinyi, Mészáros Gólszerzők: Kertész (öngól), Balogh, Bieder G., Namuquita illetve Birinyi (2), Mészáros (2), Fehér (2), Andorka   Méltó záró meccsel fejeződött be a NBII őszi szezonja, hiszen a hibátlan Fradi a veretlen Bőnyhöz látogatott. Mindössze két pont volt a különbség a két fél között az összecsapást megelőzően. Nem volt véletlen, hogy teljesen megtelt a bábolnai sportcsarnok, ami elég szűkös, így igazi oroszlánbarlang hangulat uralkodott a csarnokban. Nagy elánnal kezdett a Fradi, egész pályán letámadták ellenfelüket, ami nem is ízlett a vendéglátóknak, csak másodpercekre tudták megtartani a labdát. Szinte felborult a pálya. A Fradi támadott, próbálkozott, de a bőnyi védelem a helyén volt, így nagy gólhelyzet nem alakult ki. Az első gólra a 6. percig kellett várni. Egy rossz hazaadást követően a vendégek jöhettek hat méterről szabadrúgással, amit egy okos kombináció végén Birinyi juttatott a hálóba. 0-1 A Bőny először a félidő közepén jött át a félpályán, amiből rögtön egalizált. Zobák ment el a jobb oldalon és középre passzolt, ahol a visszafutó Kertész már nem tudott menteni, és a saját kapujába talált be. 1-1 A gól után tovább rohamoztak a zöldek, de hiába a látványos labdabirtoklás, nem sikerült gólra váltani a mezőnyfölényt. Ahogy telt az idő, egyre bátrabban hozta ki a labdát a hazai alakulat, és a 16. percben egy hasonló helyzetből megszerezték a vezetést. Balogh lőtte ki bal oldalról a hosszú alsót, a kissé bealvó Fradi védők mellett. 2-1 A Fradi gondjai egy perccel később tovább nőttek, hiszen Bieder Gábor is betalált. Spicces lövése egy védő hátáról némi szerencsével a bal felső sarokba vágódott. 3-1 A vendégek nem estek össze, és próbáltak továbbra is támadni, és egy szép egyéni alakítást követően Mészáros bökte meg a hazai hálóőrt, visszahozva a reményeket még a szünet előtt. 3-2 A hazaiak szinte tökéletes első félidőt produkáltak. Háromszor jutottak el a Fradi kapujáig, amiből három gólt szereztek, míg hátul remekül zártak, vagy a kapusuk védett bravúrral. A kérdés az volt csak, hogy bírják-e ezt tartani a második játékrészben. A térfélcserét követően a zöldek még magasabb fokozatra kapcsoltak. Teljesen beszorították ellenfelüket, és még nagyobb nyomás alá helyezték őket. Több nagy helyzete is akadt a Fradinak, de nem akart megszületni az egyenlítés, majd a 26. percben góllá érett a fölény. Mészáros lőtt kapásból a hálóba, így kezdődhetett minden elölről. 3-3  A vendégek nem álltak le, és továbbra is letámadtak, amiből a Bőny továbbra sem tudott kijönni, így törvényszerű volt, hogy újabb gólt szereznek a fővárosiak. Csak idő kérdése volt, mikor szerzi meg a Fradi a vezetést. Ez a 34. percben következett be. Fehér egy átlövésre szánta el magát 9 méterről, ami utat talált a kapuba. 3-4 A vezetést követően sem változott a játék képe. A Ferencváros támadott tovább, és egy szép Mészáros szólót követően kihagyhatatlan helyzetbe hozta Andorkát, aki közelről nem is hibázott és megduplázta az előnyt. 3-5 A hazaiaknak ezután kockáztatni kellett, hiszen először a szezon folyamán két gólos hátrányba kerültek. A kitámadó bőnyieket a Fradi lekontrázta, és csak szabálytalanul tudtak szerelni a hazaiak. A szabadrúgást Birinyi elemi erővel lőtte a léc alá, amivel el is döntötte a 3 pont sorsát. 3-6 Már csak két perc volt hátra, de a vendéglátók becsülettel mentek előre, és erőfeszítésüket egy szép gól követte. Egy lefejelt labdát Namuquita vágott a vendég kapuba. 4-6 Egy találat a legvégére még maradt. Néhány másodperccel a vége előtt a vendégek csapatkapitánya, Fehér váratlanul lövésre szánta el magát, ami a rövidbe becsorgott, beállítva a 3 gólos különbséget. 4-7 A második félidőben a listavezető felőrölte ellenfelét, és teljesen megérdemelten nyert, amivel már öt pont az előnye a nyugati csoportban, az őszi szezont követően. A jó iramú, izgalmas összecsapáson az első félidőben a Bőny megmutatta, hogy miért állt veretlenül a meccs előtt, szorosan a Fradi mögött, míg a zöld-fehérek megmutatták, hogy miért hibátlanok ebben a szezonban és miért a legnagyobb esélyesei a másodosztálynak. Mind a két csapat dicséretet érdemel. Zobák Csaba: - Jó hangulatú, színvonalas mérkőzésen a Fradi edzésmunkájának és taktikus játékának köszönhetően megérdemelten nyert! Kellemes ünnepeket kívánok a Bőny Szavill Consulting csapata nevében mindenkinek! Mészáros Dominik: - Előzetesen láttuk ellenfelünket játszani, így tudtuk mire számítsunk és teljes mértékben azt kaptuk! Tudtuk, hogy jól kontráznak, amit be is bizonyítottak az első félidőben! Szerencsére kétgólos hátrányban sem estünk kétségbe, és jó második félidei teljesítményünknek köszönhetően megérdemelten nyertünk! 5 pont az előnyünk, de nem dőlhetünk hátra! Ugyanúgy dolgoznunk kell tovább! Tabella [gallery ids="50111,50112,50114,50116,50118,50120,50122,50123,50125,50126,50127,50130,50133,50135,50138,50141,50142,50144,50147,50148,50149,50152,50155,50158,50160,50161,50163,50164"]