Fradi nyerte a TF elleni rangadót!
2015.02.26 | 10:56
Fradi nyerte a TF elleni rangadót! TFSE - FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA 1-3 (0-2) Nem olyan régem még mind a két fél a bajnoki címről álmodott. Ami még közös bennünk, hogy mindkettejük álmát a Göcsej törte szét azzal, hogy legyőzte őket. Most a tét az volt, kinek marad esélye a dobogón végezni. Az egyetemisták úgy léphettek pályára, hogy vereség esetén nagy valószínűség szerint az ötödik hely marad számukra. A Ferencváros kezdett jobban. Hamar megszerezte a vezetést Pál Máté révén, majd néhány perc elteltével ismételt. Kettő volt a zöldek előnye, de nem kényelmesedtek el, letámadtak, amivel a TF nem nagyon tudott mit kezdeni. A Fradi irányította az első játékrészt és megérdemelten vezetett szünetben két góllal. Térfélcsere után magasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak és 5 perc után szépítettek, így ismét nyílt lett a találkozó. Ekkor a Póta-legénység beszorította ellenfelét, és benne volt a levegőben az egyenlítés, de újabb gólt a vendégek szereztek Kozák révén, amivel ismét megnyugodhattak. A hátralévő időben tartották a labdát és nem erőltették a támadásokat. A vendéglátók rohantak az eredmény után, de már nem volt bennük átütőerő, amivel esélyük lett volna, így a Ferencváros nyerte a rangadót, teljesen megérdemelten. A TF ezzel a vereséggel a dobogótól is elbúcszhat. Lengyel Béla, FTC: - Végre azt látták a nézők, amit a csapat tud, mondtam, hogy tartozunk és van restanciánk. Ezt a csapat figyelembe véve és a taktikai utasításokat betartva, egy jó mérkőzést játszott. A Póta csapat azt nyújtotta, amire számítottunk. Sok futás és lelkes játék. Csapatban van lehetőség, ez a jövő! Gratulálok a Csapatomnak és már a mai naptól a BME csapatával foglalkozunk, reméljük a jövő hétfői mérkőzésünket is sokan fogják a helyszínen megtekinteni! Póta Balázs, TF:- Sajnálom, hogy nem sikerült egy ilyen fontos meccsen győznünk, de tegnap hiányzott a tűz és az erő a játékunkból! Kicsit megilletődötten kezdtük a meccset, ezért is lehetett a két gyorsan bekapott gól. Hiányoztak megint a jó teljesítmények, ami ilyen meccseken alap kellene, hogy lenne, de a bajnokság egyik legfiatalabb csapata vagyunk, ez most még benne van. Az ilyen pofonok kellenek nekünk, hogy igazan jók legyünk! Ami a Fradit illeti, szervezettebbek voltak, mint ősszel, ők sem játszottak jól, de a rutinnal fölénk nőttek! A mérkőzéstől nem voltam elájulva, mi próbáltunk futsalozgatni, a Fradi pedig próbált nyerni ez sikerült is nekik, így ők érdemelték győzelmet! Gratulálunk Nekik! Mészáros Dominik, FTC: - Óriási öröm, hogy a múlt heti pofon után fel tudtunk állni, és újult erővel tudtunk belemenni a TF elleni rangadóba. Nagy nyomást helyeztünk a mérkőzés elején az egyetemistákra, letámadtuk őket, amiben az energiáik egy része felőrlődött, így az egész meccs folyamán a mi akaratunk érvényesült.  Legfontosabb, hogy nálunk volt a labda, és tudtuk játszani a játékunkat, amelynek meg is lett az eredménye, megszereztük a 2 gólos biztos vezetést. Nagyot küzdött mind a két gárda, de szerencsére fejben és erőben is jobban ott voltunk a pályán tegnap. Sok sikert kívánok a nagyon szimpatikus TF csapatának. Képek: Németh Andrea BARÁTI FUTSAL CLUB - ELTE-BEAC 7-1 (4-0) A dobogóért küzdő győrújbarátiak számára csak a győzelem volt elfogadható, és ennek megfelelően játszottak. Hamar megszerezték a vezetést, és szünetre el is döntötték a 3 pont sorsát. A vendégeknek csak a szépítésre futotta. Ezzel a nagyarányú győzelemmel a hazaiak megelőzték a Fradit jobb gólkülönbségüknek köszönhetően. SIÓFOK FC SE - KORMÁNYŐR SE 6-1 (1-1) Az elmúlt hetek formája alapján úgy tűnt, a vendégek az esélyesebbek és sokáig úgy nézett ki, így is alakul a mérkőzés, de a második félidőben elején a vendéglátók remek helyzetkihasználással sokkolták a Kormányőrt, akik már nem tudtak visszakapaszkodni, így megérdemelt Siófok győzelem született. ASTERIX SC - CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA 3-5 (0-3) Hatpontos meccset rendeztek Érden, hiszen a két felet mindössze 3 pont választotta el a tabellán. Az első félidő a vendégeknek sikerült jobban, akik három gólos előnyre tettek szert, amit fordulás után tovább növeltek. Az Asterix későn kezdett hajrázni, így csak a szépítésre futotta. A Cső ezzel a győzelemmel megerősítette hatodik helyét.