Fradi győzelem a BME elleni rangadón!
2015.03.05 | 12:27
Fradi győzelem a BME elleni rangadón! FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – BME FC 7-5 (4-2) Népliget, 400 néző Játékvezetők: Futó, Farkas FTC: Borsi – Fehér, Kozák, Karacs, Lukács Cserék: Becsei, Papp, Ruzicska, Kayali, Pál, Déri, Balán Edző: Lengyel Béla BME: Laucsek – Füzy, Varga, Fazekas, Biczó Cserék: Papp – Fritz, Kulik, Andorka, Csernai, Fábián Á., Rosta, Fábián Z. Edző: Palásthy István Sárga lap: Kulik, Csernai, Fábián Á. Piros lap: Déri Három fordulóval ezelőtt írtuk, hogy igazi rangadó sorozat következik a nyugati csoportban, hiszen a dobogósok egymással játszanak, ahol március elejére akár letisztulhat a kép, legalábbis ami az alapszakasz győztesét illeti. A Fradi BME elleni rangadója volt az utolsó mérkőzés ezek közül, és úgy tűnik a végeredményt követően, hogy eldőlt, ki örülhet a szezon végén. Nagyobb veszíteni valója az egyetemistáknak volt meccs előtt, mivel vereség esetén elveszítik szinte minden esélyüket, hogy beérjék a Göcsejt. A Fradi még távolabb volt a zalaegerszegiektől pontszámban, de a zöld-fehérek egyrészt szerettek volna visszavágni az őszi vereségért, másrészt úgy voltak vele, hogy győzelem esetén még akár a második hely is meglehet, hiszen egy pontra megközelítenék mostani riválisukat. A találkozó iránt nagy volt az érdeklődés. A népligeti Faház csarnok teljesen megtelt, nem nagyon volt szabad ülőhely. A mérkőzés eleje a vendégeké volt, ők domináltak, több lehetőségük adódott, így nem volt meglepő, hogy vezetést is szereztek. A folytatásban a Fradi küzdött tovább, és a félidő közepén egy perc alatt megfordította az állást. A két góltól lendületbe jöttek a zöldek, de ennek ellenére az egyetemisták következtek, egy szép szabadrúgás kombinációból egalizáltak. A bekapott találat nem törte meg a hazaiak lendületét, és szünetig kétszer is beköszöntek, így megérdemelten vezettek a félidőben. Fordulás után meglepetésre rögtön vészkapussal kezdett a BME, ami nem igazán működött. Igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, a Fradi többször labdát szerzett és nem sokkal célzott az üres kapu mellé. Telt az idő, de hiányzott a Csernai-legénységből az átütőerő, és a frissesség. A 27. percben jött a mérkőzés következő gólja. Fehér egy gyönyörű szóló végén kihagyhatatlan helyzetbe hozta társát, így már három volt a különbség. Néhány perccel később tovább nőttek a vendégek góljai, egy újabb hazai kontrát követően. Ekkor már többen úgy érezték, eldőlt a találkozó, de BME egy perc alatt két gólt is szerzett, így úgy tűnt, visszajön a remény. Ezt csak két percig érezhették Füzyék, mert a zöldek egy sokadik labdaszerzést követően betaláltak az üresen tátongó kapuba, megadva a kegyelemdöfést. Az utolsó percben szerzett vendéggól már csak kozmetikázásra volt elegendő. A Fradi fegyelmezett és agresszív játéka nem ízlett a végére teljesen elfáradó egyetemistáknak, így megérdemelten tartották otthon a három pontot a zöld-fehérek, amivel felzárkóztak ellenfelükre és már csak egy pont van közöttük. A BME ezzel a vereséggel vélhetően elbúcsúzhat az alapszakasz győzelemtől. Csernai Gábor, BME: - Nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy olyan nyilatkozatnak, ami ébresztő jellegű lenne, mert akiknek szólna, úgyis csak megsértődnének rajta. Talán annyi, hogy a mi szánalmas teljesítményünket is sikerült embereknek felülmúlniuk, valakiknek meg alul, így továbbra is mindenki, a saját maga álomvilágának lakója maradhat, és abban a tévképzetben ringathatják magukat emberek, hogy amit csinálnak, az végül is jó. Sajnos mi is pontosan annyit kaptunk az élettől, amennyit adtunk neki, és még nincs vége a bajnokságnak... Lengyel Béla, FTC: - Óriási meccset játszottunk. Erre szokták mondani, hogy az esélytelenek nyugalmával léphettünk pályára, mivel matematikailag még igen, de reálisan nézve már nem érhetünk oda az első helyre. MA megtettünk egy lépést, hogy minél előrébb végezzünk a tabellán. Le a kalappal a csapat előtt. Mentálisan erősek voltunk, jól küzdöttünk, és ezek segítségével egy nagyon jó csapatot győztünk le.