Fordulatos rangadó
2014.10.03 | 00:00

A Rába ETO fordulatos mérkõzésen gyõzte le a fõleg az elsõ félidõben jól játszó Veszprémet az élvonalbeli futsalbajnokság 1. fordulójából elhalasztott s tegnap pótolt rangadóján.

Rába ETO-FC Veszprém 8-4 (4-4)
Gyõrszentiván, NB I-es férfimérkõzés, 200 nézõ. V.: Kovács G., Czene-Joó.

ETO: Tóth Gy. - Juanra, Lódi, Dróth, Hegyesi.
Csere: Harnisch, Palomeque, Solano, Noé.
Edzõ: Jordi Illa.

Veszprém: Reveland - Bényi, Németh P., Tar, Vas Á.
Cere: Finta, Tatai, Boromisza, Gulyás.
Edzõ: Madarász János.

Gólszerzõk:
Palomeque (4., 20., 40.), Lódi (10., 34.), Juanra (14.), Noé (22.), Solano (29.), ill. Vas Á. (8.), Tatai (9., 11.), Boromisza (20.).

A 4. percben egy gyors kontrával jutott vezetéshez a Rába ETO. Újabb négy percet kellett várni a következõ találatra, ám ezt a vendégek szerezték egy tiszta helyzetig kijátszott akciót követõen. Egy perc múlva gyors kapuskidobás után Tatai került ziccerbe, aki nem is hibázott, fordított a Veszprém. (1-2). Gyorsan jött az egyenlítés, egy nagyszerû szabadrúgáskombináció végén Lódi helyezett a kapuba. A 11. percben újra vezetéshez jutott a vendégcsapat: Tatai lõtt kapásból hatalmas gólt a gyõri kapuba. (2-3). A bombára bombával feleltek a gyõriek: Juanra a 14. percben lõtt órási erõvel a bal felsõ sarokba. (3-3). A játékrész 20. percében visszavette a vezetést a gyõri együttes, Palomeque talált a hálóba, ám az utolsó másodpercben szöglet után Boromisza egyenlített, így 4-4-es állásnál vonulhattak pihenõre a felek.

Gyõri góllal indult a második félidõ: a 22. percben Noé lõtt laposan a hálóba. A 29. percben Tatait szerelték a felezõvonalnál - úgy tûnt eltalálták a veszprémi játékos lábát, ám a játékvezetõk nem ítéltek szabálytalanságot - s a kontra végén Solano gyötörte a kapuba a labdát. (6-4). (Érdekesség, hogy pár fordulóval korábban épp a gyõriek kaptak ehhez hasonló gólt a Berettyóújfalutól.) Ez a találat volt egyébként a fordulópont, mert ezután mintha lélekben feladták volna a meccset vendégek. A 34. percben tovább is nõtt különbség, Lódi egy újabb szabadrúgáskombináció végén lõtt a jobb felsõ sarokba, majd az utolsó másodpercben Palomeque állította be a 8-4-es végeredményt. Összességében fordulatos, színvonalas csatában a gyõriek szereztek vezetést, de a bajnokságban eddig veretlen Veszprém fordított és kétszer is vezetett az elsõ húsz percben. A szünet után az ETO érvényesítette nagyobb tudását, s végül esélyeshez méltóan, magabiztosan és megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Jordi Illa: - Nagyon jó és veszélyesen kontrázó csapatot tudtunk legyõzni, a szünet után már a mi akaratunk érvényesült.

Madarász János: - Összességében elégedett lehetek, helyt álltunk a jó erõkbõl álló ETO ellen. Szeretnénk majd a rájátszásban visszavágni.

Tóth Gyula: Egy jó Veszprémre készültünk és egy jó Veszprémmel találkoztunk ma este. Az elsõ félidõben kissé dekoncentráltak voltunk, velem együtt egy kicsit. Ha jól emlékszem 5 lövésbõl négy gólt sikerült összeszednem. Biztos visszanézem és megtapsolom még egyszer. A szünet után motiváltabban és koncentráltabban játszottunk, ennek köszönhetõen kapott gól nélkül és négy találattal tudtuk abszolválni a 2. félidõt. Úgy érzem megérdemelten nyertük meg a találkozót.