Fordulatos mérkőzésen HTE győzelem
2019.01.27 | 19:54
Fordulatos mérkőzésen HTE győzelem Kevésen múlott a bravúr Hajdúböszörményben, ahol a Gyulai Amazonok nagyon megnehezítették a bajnokesélyes dolgát. Pádár Anita és Tell Zsófia első félidőben szerzett góljai után úgy tűnt, a vendéglátók magabiztosan tartják majd otthon a 3 pontot. Ennek ellenére a múlt heti Astra elleni vereségből okulva egy jóval taktikusabb, szervezettebb gyulai csapat állt szemben a hazai csapattal. Molnárné Irénke lányai 2-0 után sem adták fel, már az első játékrészben is több helyzetet alakítottak ki Torma Lilla kapuja előtt. 6fed52e4-1581-4360-9a36-a224b208425cA HTE két kapufával is megzörgette Palócz Mónika kapuját, de gól az első félidőben már nem született, kétgólos hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A második játékrész elején egy roppant felszabadult, magabiztos gyulai csapat futott ki a pályára, melynek eredményeképp két perc leforgása alatt három gólt is szereztek, megfordítva ezzel a találkozó képét. Az első gólt Bálint Rebeka szerezte átlövésből a 24. percben, majd Kurai Nikolett percei következtek, aki még ugyanabban a minutumban talált be, mint csapattársa, majd egy szabadrúgás variáció révén megszerezte a vezetést csapatának. Az ideges böszörményi együttes második félidei játéka nem igazán szolgálta ki a közönséget. A 33. percben Kota Gabriella egy ártalmatlan szabálytalanságot követően megítélt szabadrúgást értékesített, mellyel egalizálta az eredményt. Pádár Anita a 35. percben pedig a 3 pontot is otthon tartotta csapatának, miután egy gyulai védelmi hibát kihasználva okosan a hálóba helyezte a játékszert. Méltó ellenfele volt a gyulai csapat a HTE-nek, dicséret illeti őket, hiszen egy nagyobb vereség után egy hét múlva egy teljesen más csapat képét mutatták. Quirikó Vivien csapatának ennél sokkal több fog kelleni ahhoz, hogy életben tartsa bajnoki álmait. HTE-Gyulai Amazonok 4-3 (2-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvénycsarnok Gyulai Amazonok: Palócz Mónika - Heidt Edina, Fülöp Diána, Molnár Ágnes, Bálint Rebeka Csere: Sovány Liza, Balogh Noémi, Kurai Nikolett Edző: Molnár Zoltánné HTE: Torma Lilla, Tell Zsófia, Benkő Mónika, Pádár Anita, Kota Gabriella Csere: Nagy Anikó, Folk Zsuzsanna, Szilágyi Mariann, Mogyorósi Zsuzsanna, Nagy Mária, Bokor Adrienn, Madzin Dóra Edző: Quirikó Vivien Gólszerzők: Pádár Anita (2), Kota Gabriella, Tell Zsófia Quiriko VivienQuirikó Vivien: - Izgalmas mérkőzést láthattak a kilátogató nézők, bár a második játékrész első feléről szívesen lemondtam volna! Nem játszottunk jól ezen a találkozón, támadásban nem voltunk elég hatékonyak, és ami nagyobb baj, hogy védekezésben sem. Örülök, hogy itthon tudtuk tartani a 3 pontot! Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Büszke vagyok a lányokra, hiszen egy nagyobb vereség után olyan csapat képét mutatták, mellyel bármelyik ellenfelünknek meg fogjuk tudni nehezíteni a dolgát. Teljesen megérdemelt lett volna az 1 pont megszerzése, hiszen abszolút ki-ki mérkőzés volt a mai. Ettől függetlenül ebből lehet építkezni a jövőre nézve. Góljaink nagy egyéni hibákból születettek, illetve meg kell tanulni a játékosoknak azt, hogy egy ilyen ellenféllel szemben nem fér bele több 100%-os helyzet kihagyása.