Fordulatos meccsen nyert a Hali az Aramis ellen
2023.04.08 | 17:30

Sok nyitott kérdés nem maradt a továbbjutást illetően, hiszen a címvédő már az első meccsen idegenben négy gólos előnyre tett szert. Ennek ellenére maximálisan komolyan vették a visszavágót, és úgy kezdték a találkozót, hogy komolyabb győzelmet is arathatnak, hiszen három perc után 2-0 volt az eredményjelzőn. A folytatásra belelendültek a vendégek és szépítettek, így szorosabbá vált a találkozó. A félidő vége felé Dróth állította vissza a két gólos különbséget, de a hajrában a budaörsi fiatalok kétszer is villantak, így meglepetésre döntetlennel mehettek szünetre a csapatok.

A térfélcserét követően is a vendéglátók domináltak, de a következő gól a vendégek nevéhez fűződött. Bognár bombázott a hazai kapuba, így először náluk volt az előny. Igaz, sokáig nem vezettek, mert hamar jött Sipos válasza. A fordulatoknak ekkor még nem volt vége. A vendégeknél Szűcs szerezte meg harmadik gólját, így ismét náluk volt az előny. A szombathelyiek természetesen nem hagyták annyiban és megnyomták a mérkőzés hajráját, és előbb Herinque bombázott a vendégek kapujába, majd Sipos szerzett újabb gólt, ami kiderült, hogy győztest találat.

Annak ellenére, hogy tétnélküli volt a találkozó, és egy percig sem forgott veszélybe a haladás továbbjutása, jó kis összecsapás kerekedett belőle. Aki kilátogatott a helyszínre, biztos nem bánta meg.

HALADÁS VSE - ARAMIS SE 6-5 (3-3)
Szombathely, 400 néző
Játékvezetők: Kubicsek, Tóth-Tolnay, Imrő

Haladás: Gyimesi - Hajmási, Dróth, Arnon, Vas
Cserék: Homlok - Kovács, Szalmás, Knizs, Nagy, Henrique, Sipos, Fehér, Vatamaniuc
Vezetőedző: Juanra Calvo

Aramis: Gémesi - Lévai, Bognrá, Gáspár, Moga
Cserék: Molnár - Vattamány, Kövesdi, Matolcsi, Bélavári, Machalek, Sóvári, Szűcs
Vezetőedző: Moga Lorant

Sárga lap: Vatamaniuc illetve Vattamány, Bélavári

Gólszerzők: Dróth Vas, Hajmási, Henrique, Sipos (2) illetve Szűcs (3), Lévai, Bognár

Továbbjutott: Haladás VSE kettős győzelemmel

Fotók: Haladás VSE Facebook