Fordulatos meccsen egy-egy pont
2023.02.25 | 11:00

Péntek este megkezdődött a futsal NB I. idényének legfontosabb szakasza, a rájátszás. Az A’Studió Futsal Nyíregyháza az ELTE-BEAC-ot fogadta az első fordulóban.

Az A’Studió Futsal Nyíregyháza rájátszás első meccsén a sereghajtó ELTE-BEAC-ot fogadta. Lovas Norbert vezetőedző már beharangozónkban is felhívta rá a figyelmet, hogy a helyezésekből semmit nem szabad leszűrni – a fővárosi együttes a pályán mutatta meg ezt. A második percben ziccerbe került Fülöp Viktor, később pedig hazai helyzet után a vendégek előtt adódott lehetőség, amit kihasználtak (0–2). A Nyíregyháza úgy szedett össze nagy hátrányt, hogy Szabolcsi Máténak voltak védései, de inkább a hazaiak irányítottak, ám az első nyolc percben nem alakítottak ki nagy helyzetet.

A második találat után Maneca gyorsan szépített (1–2), amivel végre megpezsdült az élet a Continental Arénában. Innentől a korábbiaknál sokkal határozottabban védekeztek a nyíregyháziak és összeszedettebben támadtak. Érdekesség, hogy az ELTE elleni októberi mérkőzésen is Fülöp és Szini szerezte a vendégek két találatát, valamint akkor is 2–1-re vezettek, végül 3–2-re nyert a Studió.
Ez az eredmény péntek este már a szünetre kialakult, hiszen Kovács Róbert is betalált, majd újra megvillant Maneca.

FOTÓALBUM

A második játékrész első öt percét megnyomták a hazaiak, a következő ötben a vendégek tettek többet a gólért. A félidő derekán aztán úgy tűnt, a fővárosiak nem bírják a tempót, egymás után két alkalommal látványos mezhúzással akadályozták meg, hogy létszámfölényben rohamozzanak Kovács Erikék.

Épp abban az időszakban született újabb gól, amikor már nem mondhattuk, hogy érik az ELTE találata: egy távoli lövés pattant be a kapuba (3–3). Az utolsó öt percben már mindkét csapat hibázgatott, érződött a tét. Gól már nem született, a csapatoknak be kellett érniük az egy ponttal.

Futsal: NB I., alsóházi rájátszás, 1. forduló

A’Studió Futsal Nyíregyháza–ELTE-BEAC 3–3 (3–2)
Continental Aréna, Nyíregyháza
Vezette: Tamási - Balla - Deme

Nyíregyháza: Szabolcsi – Kovács R., Kovács G., Kovács E., Lakatos.
Csere: Petró, Hegyes, Caique, Ladányi, Varga, Urr, Gyügyei, Bagdi, Maneca.
Vezetőedző: Lovas Norbert.

ELTE-BEAC: Daradics – Vadászi, Kovács G., Fülöp, Dauner.
Csere: Hoffer, Juhász, Gémesi, Boros, Szini, Dunai, Kiss, Tarjáni, Szekér.
Vezetőedző: Béni Zoltán.

Góllövők: Maneca (9., 18.), Kovács R. (14.), illetve Fülöp (2.), Szini (8.), Vadászi (34.).

Forrás: szon.hu