Fordulatos meccsek az NB II Keleti csoport nyitónapján
2018.09.05 | 09:19
Fordulatos meccsek az NB II Keleti csoport nyitónapján A pénteki derbi után hétfő este teljes fordulóval folytatódott a bajnokság az NB II. Keleti csoportban is. Több fordulatos meccsre is sor került, hiszen két helyen sem volt elég a három gólos előny az egyik félnek. Mivel mind a négy meccsen szoros eredmény született, a pénteken két gólos győzelmet arató Fradi állhat az élen az első fordulót követően.   KARTAL SE – MVFC BERETTYÓÚJFALU 2-1 A hazaiak nagy izgalommal várták a másodosztályú debütálást a Mezeis fiatalok ellen. A kezdés kifejezetten jól sikerült, hamar két gólos előnyre tettek szert, amire a Berettyóújfalu nem tudott válaszolni. A hajrában aztán visszajöttek a vendég remények. A Mezei szépített bő egy perccel a vége előtt, de az egyenlítésre nem maradt már ideje, így a Kartal győzelemmel kezdett. 40684217_1791482110906541_253798052836409344_n   KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK – KINCSEM LOVASPARK SE 3-3 A két tavalyi dobogós rangadóját rendezték Barcikán. A vendégek kissé foghíjasan érkeztek, de ez sem gátolta őket, hogy remek játékkal három gólos előnyre tegyenek szert. Ekkor kevesen gondolták, hogy a vendéglátók le tudják dolgozni a hátrányukat. A Kincsem a második félidő közepére elfáradt, amelyet a hazaiak jól használtak ki és egalizálni tudtak. A meccslabda ennek ellenére a vendégeknél volt, hiszen a hajárban Komlósi kiállítását követően két percig emberelőnyben játszhattak, de nem tudták gólra váltani, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen. 40756647_1103227293176902_3498404390492962816_n   SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – ENERGIA SC GYÖNGYÖS 2-2 Igazi villámrajtot vettek a hazaiak, és az első percben beköszöntek, amivel úgy tűnt megalapozzák a mérkőzést. Néhány perc elteltével újabb gólt jegyeztek, így már kettő volt az előnyük. A két gól fór tudatában nyugodtan játszhattak volna a kecskemétiek, de Csoszánszki szépített, így ismét nyitott volt az összecsapás. A kecskemétieknek többször is akadt lehetőségük újra növelni az előnyt, de elpuskázták a helyzeteiket, ami meg is bosszulta magát. A hajrában ismét Csoszánszki villant, megmentve az egyik pontot a Gyöngyös számára.

fb71dafa-c63c-4182-a759-5f2837d30fd1

KISTARCSAI VSC – CSENGER FUTSAL 3-4 Az újonc hazaiakra nem várt könnyű ellenfél a rajton, hiszen a Csenger a keleti csoport egyik meghatározó csapata. Ennek ellenére sokáig úgy tűnt, hogy meglepetés születhet. A vendéglátók zártan védekeztek, remekül kontráztak, és a második félidő elején már három góllal vezettek. A Szilágyi alakulat ekkor kezdett csak ébredezni, és a félidő derekára megtörték a gólcsendet, ami visszahozta a reményeket. A Csenger küzdött és erőfeszítéseiket siker koronázta. A hajrára egyenlítettek, majd az utolsó percben még a győztes gólt is megszerezték. Ha nehezen is, de hozta a kötelezőt a vendégcsapat.