Fordulatos meccs, újabb újpesti siker
2022.03.01 | 08:15

A vendégek kezdtek jobban, és az első perc végén Pál Patrik jól eltalált átlövésével meg is szerezték a vezetést. Jó három perc után megérkezett az Újpest is a meccsbe, ám a hazai lehetőségek ekkor még kimaradtak, így az újabb gólt is a Veszprém szerezte, Komáromi Péter a 8. percben duplázta meg a különbséget. Csakhogy Suscsák Máté a 11. percben – a meccsen talán először – úgy tudott lefordulni az emberéről, hogy az azt követő lövése el is találta a kaput – ebből pedig összejött a lélektani szempontból kulcsfontosságú, viszonylag gyors szépítés. Sőt, a 14. percben Szeghy Szabolcs jobb oldali megindulása és centerezése után a jó ütemben érkező Ricardo révén egyenlíteni is sikerült a házigazdának. Ha pedig egy üzlet beindul... Ricardo a 15. minutumban ismét jól érkezett a kapu elé, ezúttal egy lecsorgót emelve a jobb felsőbe. Az első félidőnek ezzel még nem volt vége: a 19. percben Tatai József lövése talált utat a rövid felsőbe – a vendégkapitány gondoskodott az újabb fordulatról, így pedig 3–3-as döntetlennel vonulhattak öltözőbe a csapatok.

A tempó a második félidőre sem esett vissza – a gólok számában pedig még felülmúlni is sikerült azt. A 25. percben jártunk, amikor Szeghy – kihasználva, hogy egyetlen veszprémi sem lépett ki rá – 12 méterről, spiccel a kapu bal oldalába zúdította a labdát. A 27. percben Sánta János lövését védte be az addig – a négy kapott gól ellenére is – jó teljesítményt nyújtó Spandler Mátyás. Ezzel az Újpest a mérkőzésen először került kétgólos előnybe. Nem sokkal később még tovább nőtt a különbség: egy jobb oldali sarokrúgás után Szeghy sodorta a hálóba a hatodik hazai találatot (6–3).

Fehér Zsolt időt kért, csapata pedig átállt öt a négy elleni játékra. A kapusmezt Tatai öltötte magára – a vendégek kapitánya bő egy perccel később szépített is, a labdája a jobb kapufa tövéről pattant a gólvonalon túlra. A fehér mezesek a folytatásban is maradtak támadásban vészkapussal, – az újpestiek fegyelmezetten, sőt, időnként kifejezetten hősiesen védekeztek, de – a 37. percben Rutai Balázs találatával újra egy gólon belülre zárult az „olló” (6–5).

A döntést a lefújás előtti 38. másodperc hozta el. A kapujából kilépő Spandler letarolta a védőről lefurduló Suscsákot, s az ezért megítélt büntetőt Harnisch Ákos gólra is váltotta. Az utolsó másodpercben Everton Felipe ugyan még szépített, de a három pont sorsát ez már nem befolyásolta (7–6).

Férfi futsal NB I, felsőházi rájátszás, 3. forduló:

Újpest FC-220 Volt–Balaton Bútor FC Veszprém 7-6 (3-3)
Budapest, UTE Labdarúgó Akadémia.
Vezette: Szilágyi - Forgács - Szabó P.

Újpest: Vámosi – Szeghy, Östör, Suscsák, Harnisch
Csere: Tyukász (kapus), Balogh, Sánta, Horváth B., Sobral, Panyi
Vezetőedző: Németh Péter

Veszprém: Spandler – Pál, Tatai, Fridrich, Rutai
Csere: Koncsol (kapus), Komáromi, Ton, Dorogi, Fellembek, Kiss M.
Vezetőedző: Fehér Zsolt

Gólszerzők: Suscsák (11.), Ricardo (14., 15.), Szeghy (25., 31.), Sánta (27.), Harnisch (40. – büntetőből), ill. Pál (2.), Komáromi (9.), Tatai (20., 32.), Rutai (37.), Ton (40.)