UTC Futsal Team - Rubeola FC Csömör 7-4 (1-2)
Szeged, 200 nézõ.
Játékvezetõk:
Herbály Péter, Antal Szabolcs (Takács Zoltán)

UTC: Tombácz - Puskás, Hegyesi, Dürgõ, Fülöp.
Csere: Lázár, Szentes-Bíró, Balogh, Bánóczki, Bullás, Juhász, Ondrejó, Bilics, Béry (kapus).
Vezetõedzõ: Brinszky Adrián.

Rubeola: Varsányi - Nagy R., Zoufal, Jenei, Schrancz.
Csere: Schrancz, Tõsér, Tvaruska, Tihanyi, Horváth B., Smeló, Vadászi.
Vezetõedzõ: Balogh István.

Gól: Hegyesi (20′), Juhász (24′), Puskás (30′, 37′), Bánóczki (34′), Tombácz (38′, 40′), ill. Tihanyi (6′, 30′, 36′), Nagy R. (8′).

Sárga lap: Fülöp (23′), ill. Jenei (10′), Horváth B. (30′), Tõsér (36′).

Agresszíven letámadta ellenfelét az UTC, s futószalagon dolgozta ki a helyzeteket, ám az szinte az elsõ pillanattól kezdve látszott, hogy a Rubeola utánpótláskorú, mindössze 17 esztendõs kapusának, Varsányi Áronnak nehéz lesz gólt lõni ezen a találkozón. A csömöriek ifjú hálóõre mindent fogott, hogy mit ne mondjunk: a hétfõn 28. születésnapját ünneplõ Fülöp Tibor négyszer került ziccerbe vele szemben, s egyikbõl sem született gól.

Ezzel szemben, miközben a hazaiak egyre csak növelték a vendégek portásának önbizalmát, a Rubeola viszonylag hamar gólt szerzett Tihanyi Ármin kissé szerencsés találata révén - a labda az UTC-s Lázár Gábor lábáról pattant be a kapuba -, majd nem sokkal késõbb egy gyors kontra végén Nagy Roland növelte kettõre elõnyüket. A mezõnyfölényben játszó újszegediek csak 7 másodperccel a szünet elõtt, Hegyesi zsolt bepasszírozott gólja révén tudtak szépíteni (1-2).

Fordulás után továbbra is sok pontatlanság jellemezte a Kertész utcaiak játékát, miközben Nagy Roland hatalmas kapufát lõtt szabadrúgásból. Juhász Imre kontrája végén aztán egyenlíteni tudott a fehér mezes hazai alakulat egy szép góllal, majd a félidõ közepén az alkalmanként feszült hangulatú mezõnybirkózást egy gyors gólváltás törte meg: elõbb Puskás Csaba lõtt bõdületes nagy gólt szabadrúgásból, majd rögtön a középkezdés után Tihanyi gurított a hazai kapuba (3-3). Önmagának tette nehézzé a sokat hibázó UTC az egyébként jó iramú, hajtós mérkõzést, és sokáig úgy tûnt, erre még rá is fázhat a csapat, hiszen a vendégek többször is veszélyes helyzetekbe kerültek, miközben - ha kisebb intenzitással is - varsányi tovább bravúroskodott.

A hajrához közeledve ismét egy gyors szegedi kontra kellett a hazai vezetéshez, ekkor egy kapura lõtt, megpattanó Juhász-labdát vágott be a levegõbõl az elsõ NB I-es gólját szerzõ Bánóczki Dániel - igaz, két percre rá Tihanyi meglõtte harmadik, ismét csak elkerülhetõ gólját (4-4). Puskás váratlan lövése másodpercek múltán ismét a hazaiakat hozta elõnybe, akik aztán a végjátékban repülõkapusra váltó csömörieket kétszer is büntették: Tombácz Róbert két védését követõen kétszer villant, tért ölelõ kapura rúgásait nem érhették be a vendégek. Végül 7-4-es gyõzelmet aratott az UTC egy olyan mérkõzésen, amelyet kevesebb hibával, a kapu elõtt magabiztosabban játszva gólokkal nyerhetett volna.

Tõsér Gábor: - Jól játszottunk a mérkõzésen, de a helyzetkihasználással még mindig hadilábon állunk! Teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a Szegednek, de a szerencse nem mellénk állt a végén!

Brinszky Adrián: - Förtelmes helyzetkihasználásunkkal nehézzé tettük ezt a meccset, szó szerint kiküszködtük ezt a fontos gyõzelmet. Nagyon bosszantó, hogy könnyedén kerülünk helyzetbe az ellenfél kapuja elõtt, ám ott képtelenek vagyunk élni a helyzeteinkkel, s egy ilyen egyszerû mérkõzést is nehézzé tudunk tenni.