Fordítania kellett a Berettyóújfalunak
2019.01.12 | 14:57
Az utóbbi időszakban az MVFC nem csak amiatt állt kihívások előtt, mert nagy rangadókat kellett játszania, de azzal is meg kellett küzdenie Sergio Mullor Cabrerának, hogy egy sérüléshullám és eltiltás miatt nem számolhatott teljes kerettel. Ennek ellenére ez az időszak is jó eredményekkel zárult, a közvetlen rivális Haladás és Veszprém ellen is sikerült tovább tartani a veretlenséget és azt a bravúrt, hogy a 2017-2018-as, azaz a tavalyi bajnokság kezdete óta mindössze egyszer állt az elsőnél rosszabb helyen a csapat a tabellán (a bajnoki döntőt leszámítva) Jó hír a berettyóújfaluiaknak, hogy Trencsényi János visszatért a keretbe és hosszú idő után újra pályára lépett a csapatkapitány. 49801091_1299543473517204_8940997109876785152_n Az Aramis ellen is az volt a cél, hogy közelebb kerüljön a Mezei-Vill az alapszakasz győzelemhez, ám ezt Frank Tamás fiatal és szép jövő előtt álló csapata ellen kellett bizonyítani. Az első percek ennek a jegyében teltek, az MVFC irányított, három kapufát is elért, sorra jöttek a helyzetek, az Aramis pedig egy nagy ziccert hagyott ki. Lendületes, nyílt játékot láthattak a nézők. És hiába volt a hazai fölény, a vezetést mégis a vendégek szerezték meg, hiszen Sámson okos passzából a hatoson belül álló Büki Baltazár pörgetett a kapuba a tizedik percben. A bekapott gól után is az MVFC dominált, időt is kért Sergio Mullor Cabrera. A 16. percben Amílcar vezette fel saját térfelén a labdát, felnézett, majd miután látta, hogy kint áll a vendégek kapusa, így kapura ívelt, s kísérlete eredményre is vezetett, látványos gól lett a vége. Az utolsó percben kisbüntetőhöz jutott az Aramis, Büki azonban elhibázta a lehetőséget. 49712285_1299336556871229_5249012959895617536_n A második félidő Rábl nagy helyzetével kezdődött, de Vámosi védeni tudott. Továbbra is a Mezei-Villnél volt az irányítás és öt perc telt el, amikor Amílcar passza után Takács a bal oldalról, kicsit éles szögben Vámosi mellett elrúgta a labdát, ami a kapufáról a kapuba pattant. Ezzel átvette a vezetést az MVFC. Egy percre rá Amílcar forgolódott a labdával, majd Takáccsal próbált kényszerítőzni a hatoson belül, a labda azonban Daróczi Dávid elé került, aki közelről a hálóba passzolt. Hamar kétgólos előnyre tett tehát szert a Mezei-Vill. Frank Tamás lehozta a kapusát, Sámson állt be megkülönböztető mezben, s a továbbiakban szinte végig így támadtak a budaörsiek. Bár volt gólhelyzetük, nagy ziccer is, közelebb kerülni azonban nem sikerült, az MVFC megőrizte a kétgólos előnyt. Győzelmével megerősítette első helyét a Mezei-Vill a tabellán, az Aramis a hatodik helyen maradt. Folytatás az MVFC-nek a Magyar Kupában szerdán, hazai pályán a Nyírgyulaj, az Aramisnak pedig a bajnokságban, a BME ellen. Futsal NBI, 16. forduló MVFC BERETTYÓÚJFALU-ARAMIS SE 3-1 (1-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Játékvezetők: Szelezsán György, Takács Ákos, Boda László MVFC: Tihanyi - Daróczi, Rábl, Szabó P., Amílcar Cserék: Mezei, Nagy T., Nagy I., Trencsényi, Nagy D., Takács Vezetőedző: Sergio Mullor Cabrera Aramis: Vámosi - Fekete M., Sámson, Büki, Boznánszky Cserék: Soós, Kulcsár, Frankovszky, Genczler, Fekete O., Juhász, Bognár Vezetőedző: Frank Tamás Gólszerzők: Amílcar, Takács, Daróczi illetve Büki Sárga lap: Fekete M., Fekete O., Sámson