Fontos hazai győzelem az újonc ellen
2016.11.22 | 10:04
Fontos hazai győzelem az újonc ellen A férfi futsal NB I 9. fordulójában az újonc Bőny együttesét fogadta a Göcsej SK. A hazaiak győzelmükkel megerősítették hatodik helyezésüket a tabellán. Göcsej SK – Bőny-Szavill Consulting 6-2 (4-1) Zalaegerszeg, 200 néző, Jv: Farkas Balázs (Tihanyi N., Kiss G.) Göcsej SK: Balikó, Borsi, Gugcsó, Apatini, Nagy, Csere: Németh, Szőke, Horváth E., Gorjanácz, László, Tóth, Simon,  Koronczai, Edző: Bagó Gábor Bőny: Szabó, Balogh, Zobák, Pinczés, Bogyó, csere: Namuquita, Peczár, Landzendorfen, Nyíregyházky, Nagy, Laukó, edző: Kénoszt Ferenc Gólszerzők: Apatini, Gugcsó (2), Borsi, Horváth E., Tóth,  ill: Landzendorfen, Balogh, Kiállítás: Pinczés                                     A vendégek kezdőjében ott volt a Zalaegerszegről nyáron távozó Bogyó Károly. A mérkőzés második percében vezetést szerzett a hazai csapat. Gugcsó húzta meg remekül a jobb szélt és a hosszú oldalon Apatinit hozta kihagyhatatlan helyzetbe (1-0). Lendületben maradt a Göcsej és a 3. percben Gugcsó növelte a zalai előnyt (2-0). Némi mezőnyjáték után a 8. percben a gólhelyzetben szabálytalankodó Pinczést kiállította a játékvezető. A két perces emberelőny elején a hazaiakat zavarta meg a lehetőség és Balikónak kellett kétszer is ziccert hárítani. A 12. percben újabb gólnak örülhetet a hazai közönség, amikor Horváth Elemér centerezéséből Gugcsó Benjamin volt újra eredményes (3-0). A 16. percben egy szerencsés góllal szépített a Bőny. Landzendorfen lövése pattant le Balikó kapusról és csorgott a gólvonal mögé (3-1). a gól meghozta a vendégek önbizalmát és egyre többször veszélyeztettek. Az utolsó másodpercben egy gyors kontra végén Horváth Elemér növelte megnyugtatóra a hazai előnyt (4-1). IMG_1509 A második félidő vendég ziccerrel kezdődött, de a gólba tartó labda a saját játékosukon pattant a mezőnybe. A vezetés tudatában lassan szövögette támadásait a Göcsej. A 25. percben egy jobb oldali kontra végén Borsi fejezhette be a hazai támadást góllal (5-1). A Göcsej sorozatban dolgozta ki a helyzeteket, de közben a vendégek is felvállalták a nyílt játékot és veszélyesen kontráztak. A 30. percben Balog szépített (5-2). Vérszemet kapott a gól után a Bőny és harcos játékkal rukkoltak elő a játékosai, amit az első félidőben csak nyomokban láthattunk. A hajrában először léphetet pályára a Göcsej csapatában az utánpótlásból jövő kapus Simon Martin és a mezőnyben Koronczai Patrik. Az utolsó percben Tóth szerzett újabb hazai gólt, majd 9 másodperccel a lefújás előtt Nagy hibázott büntetőt. Bagó Gábor:- Fontos győzelmet arattunk, mellyel a hatodik helyünket megerősíthettük. Nagyon szimpatikus csapatot győztünk le, akiknek még szokniuk kell az első osztály légkörét, de jó úton járnak. Gratulálok a csapatomnak és sok sikert az ellenfélnek! Kénoszt Ferenc: - Egy jobb Göcsejtől kaptunk ki, akik kihasználták a helyzeteik többségét, és a hibáinkat. Csapatunk jelen pillanatban még az NB I légkörét szokja, nekünk a rájátszásra kell készülnünk és addig kell megerősíteni a csapatot játékban, és játékosokkal is. Jóna István