Folytatódott az UTE-menetelés; braziljával nyert a Haladás II
2021.09.22 | 11:30

Az NB II Nyugati csoportjában több remek mérkőzést láthattunk a második fordulóban. Másodszor is nyert az UTE, valamint a Haladás II, és megszerezte első győzelmét az MFA, a Szigetszentmiklós és a Nagykanizsa is, így már csak négy nyeretlen és egy nullapontos csapat maradt a második körre.

NYUGATI CSOPORT

Az UTE már a második fordulóban jelezte, igencsak komoly szándékai vannak ebben a szezonban. Az első fordulós, szigetszentmiklósi győzelem után ismét nehéz meccs várt a lilákra, az NB I-ből kieső (igaz, vereséggel rajtoló) Dunaújváros otthonában, de idegenben is nagyon magabiztos, 8–3-as sikert arattak. A meccs legeredményesebb játékosa a négy gólig jutó Huszty Dániel volt, aki a Fradiban kezdte volna a szezont, de végül visszatért az UTE-hoz. Lehet, hogy csak egy évet kell várnia, hogy az NB I-ben játszhasson?

Szoros meccset játszott a Magyar Futsal Akadémia és a PEAC. Az első félidőben nem született gól, a második játékrészben azonban kétszer is betaláltak a hazaiak, a vendégeknek pedig nem sikerült.

Két, nyeretlenül rajtoló csapat játszott egymással a REAC–Tihany meccsen, és a 2x20 perc után sem lett meg az első győzelmük. A hazaiak háromszor is előnybe kerültek, a vendégek pedig háromszor egyenlítettek, mindannyiszor Rusvai László révén.

Remek meccset játszott egymással az ELTE és a Haladás II. A vendégek ismét beerősítettek, Vidák Balázs és a tavaly még Nyírgyulajban játszó brazil, Luiggi Duarte is Budapestre utazott, ennek ellenére a hazaiak 2–0-ra vezettek a 16. percre. A szombathelyiek azonban egy remek hajrával egyenlítettek a szünetig, a második félidőben pedig Luiggi eldöntötte a három pont sorsát. Az ELTE-t ugyanakkor mindenképp dicséret illeti a helytállásáért!

Igencsak szűk kerettel utazott Nagykanizsára a BAK-Maximo, és ennek meg is lett az eredménye. Bár az első félidő még szoros volt, és volt sanszuk a vendégeknek, a második félidőben eldöntötte a meccset a hazai csapat, a kékek erejéből csak a szépítésre futotta.

A Szigetszentmiklós nagyon javítani akart az első fordulós veresége után, és ezt nagyon határozottan tette meg, 18 perc alatt már 5–0-ra vezetett a Sárvár ellen. Innentől már némileg kiegyenlítettebb volt a mérkőzés, de a vendégek nem tudták szorossá tenni a találkozót. A hazaiak részéről Csapó András és Sztraka Dániel is triplázni tudott!

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT

Dunaújváros – UTE 3–8 (Kovács, Csányi, Boldizsár, ill. Szűcs 2, Huszty 4, Milavecz, Genczler)
Magyar Futsal Akadémia – PEAC 2–0 (Dávid, Módly)
REAC – Tihany 3–3 (Kaszala 2, Fehértói, ill. Rusvai 3)
ELTE – Haladás II 2–3 (Szekér, Dauner, ill. Puhr, Kovács, Luiggi)
Nagykanizsa – BAK-Maximo 5–1 (Gergály 2, Schuller, Fujsz 2, ill. Lőrinczy)
Szigetszentmiklós – Sárvár 8–3 (Csapó 3, Nagy 2, Sztraka D. 3, ill. Kuti 2, Gyenese)