Fölényesre sikerült az első Fradi győzelem!
2016.11.05 | 19:48
Fölényesre sikerült az első Fradi győzelem! Két olyan együttes volt még az első osztályban, akik győzelem nélkül álltak, így igazi hatpontos összecsapást rendeztek péntek este a 7. forduló nyitómeccsén. A hazaiak abban bíztak, hogy a két döntetlenjük után, meglesz első sikerük. Ami a vendégeket illeti, elég foghíjasan érkeztek a Fradi otthonába, de így is bíztak benne, hogy végre nem vesztesen kell elhagyniuk a pályát. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – BŐNY-SZAVILL CONSULTING 9-1 (4-0) Üllő, 300 néző Játékvezetők: Szilágyi, Veres, Rábel FTC: Sikur – Andorka, Kulik, Szabó, Lak Cserék: Papp – Birinyi, Horváth, Kertész, Nagy, Jándék Vezetőedző: Csernai Gábor Bőny: Laukó – Nagy, Zobák, Pinczés, Balogh Cserék: Nagy M., Bogyó, Tóth, Namuquita Vezetőedző: Kénoszt Ferenc  Sárga lap: Szabó illetve Nagy, Pinczés Piros lap: Tóth  Gólszerzők: Lak (2), Nagy (2), Szabó (2), Jándék, Birinyi, Kulik illetve Bogyó A vendég alakulat kezdett jobban, két nagy lehetősége is adódott, melyből az egyik a kapufán csattant, jelezve, hogy komolyak a szándékaik. A Fradi kezdett ezek után ébredezni, és átvenni a játék irányítását. Az első gólra 7 percet kellett várni, ami a hazai Nagy Attila nevéhez fűződött, így náluk volt az előny. A vendéglátók maradtak lendületben és néhány perc után újabb találatoknak örülhettek. A 12. percben, fél perc alatt duplázott Lak, aki előbb egy szép támadás végén talált be, majd utána erőszakosságának köszönhetően elvette az utolsó embertől a labdát és passzolt a vendégkapuba. Ekkor 3-0 volt az eredményjelzőn, és innentől úgy tűnt, kissé elkedvetlenedtek a bőnyiek, ami újabb Fradi gólt hozott a félidő végig, így magabiztos, 4 gólos Fradi előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. Kénoszt mester próbálta rendezni a sorokat, de ahogy elkezdődött a második félidő, máris egy újabb Fradi gól következett, amivel végérvényesen el is dőlt a találkozó. A vendégek gondjai aztán egy kiállítást követően tovább nőttek, amit a zöld-fehérek ki is használtak. A hazaiak sorra dolgozták ki a helyzeteiket és szerezték a gólokat, míg a Bőny ha helyzetig el is jutott, azt rendre el is puskázta. Már 8-0-ra vezetett a Ferencváros, mikor megérkezett a becsületgólja a vendégeknek Bogyó révén. A nagy előny tudatában sem álltak le a hazaiak, és a végén még betaláltak a fiatal Jándék révén, beállítva a 9 gólos különbséget. A két csapat között hatalmas különbség volt ezen az estén, ami köszönhető annak is, hogy a vendégeknél több hiányzó is akadt, igaz a Fradinál is nélkülöztek két válogatott játékos. A Csernai-alakulat ezen az estén jól használta ki lehetőségeit az eddigiekhez képest, de ennek ellenére még nagyobb arányban is nyerhetett volna. Ezzel a sikerrel a Fradi beérte pontszámban az egy meccsel kevesebbet játszó Haladást. Csernai Gábor, FTC: - Sikerült az első félidőpben gólokra váltani a lehetőségeinket, utána úgy éreztem, ellenfelünk kicsit feladta a mérkőzést. Nekünk ez nagyon jó lehetőség arra, hogy megpróbáljuk rendezni a sorainkat, és elhiggyük, hogy bárki ellen van esélyük a győzelemre. Végre a jó játék eredménnyel is párosult. Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a folytatásra. Kénoszt Ferenc, Bőny: - Gratulálok ellenfelünknek. [gallery ids="69394,69396,69397,69399,69401,69403,69404,69406,69407,69408"]       Fotók: Németh Andrea