FÖLÉNYES GYŐZELEM, LEANDRINHO TRIPLA!
2016.09.06 | 00:41
FÖLÉNYES GYŐZELEM, LEANDRINHO TRIPLA! Hét gólos győzelemmel hangolt a címvédő a bajnoki rajtra. Egy lendületes és magas iramú mérkőzésen - Leandrinho triplájával az élen - az ETO már a szünet előtt hat góllal vezetett a Dunaferr ellen. A szünet után kétszer is betalált a Dunaújváros, azonban az ETO így is hétre növelte a különbséget a hajrára. Egy héttel a bajnoki rajt előtt, igazán lendületes erőfelmérő előkészületi mérkőzésen, összecsapott a tavalyi bajnok Rába ETO és az ezüstérmes Dunaferr. 2791_dsc_5872 A győri Magvassy Mihály Sportcsarnokban sokáig nem kellett várni a hazai gólra, több kimaradt lehetőség után az ETO szerezte meg a vezetést. Az 5. percben Juanra szabadrúgásból laposan helyezett a kifutó Reveland mellett a hálóba (1-0). Az ETO a kezdetektől kezébe vette az irányítást, a játék főleg a vendégek térfelén folyt. Két kontrából aztán gyorsan meglépett az ETO. Az új brazil szerzeményük Leonardinho, Drahovsky passzára érkezett pontosan és vágta a labdát a kivetődő Reveland mellett a vendég kapuba (2-0) a 9. percben, majd nem sokkal később Davide Moura gurította Seidler továbbítását a vendég kapust megelőzve a hálóba (3-0). 2803_dsc_5936 Leandrinho nem sokkal később duplázott, mikor Seidler a sarokból elé piszkálta a labdát, a brazil félfordulatból lőtt Reveland kapujába (4-0) A 15. percben Juanra ismét betalált, a jobb kapufáról perdült a hálóba lövése után a játékszer (5-0). Leandrinho harmadik találatát jegyezte, amikor középen megbolondította a tétovázó Dunaferr védőket és kapura visszafordulva laposan a hálóba lőtt (6-0). Itt is Seidler volt leleményes, labdaszerzései után sokadszor kerültek helyzetbe társai. Az első félidőben sebességben és minőségben is nagy volt a két csapat között a különbség, a vendégek bizony sokszor tehetetlenül nézték a győri játékosok erőtől duzzadó játékát. A szünet után lankadt a mérkőzés irama, kissé kiegyenlítődött a játék, de az ETO irányított továbbra is. Mindkét csapatnak volt ugyan helyzete, mégis csak a 30. percben jegyeztünk újabb gólt, amikor kontrából Hosszú tessékelte be Klacsák passza után a labdát a győri kapuba (6-1), megérdemelte a szépítést a Dunaferr együttese. Ritmust váltott a bajnok, majd fél perccel később M. Seidler lába hatalmasat szólt, amikor iszonyatos erővel a felső sarokba vágta a labdát (7-1). A 33. percben ismét egyedül hagyták a győriek Hosszút, aki jól látta meg társát, Németh köszönte a lehetőséget, külsővel emelt higgadtan Matkovics mellett a győri kapu jobb oldalába (7-2). Ismét potyogni kezdtek a gólok, az ETO szépen felépített támadásból ismét hatra növelte előnyét, amikor Alex volt eredményes a jobb szélről (8-2), visszaállt a hat különbség. Végül Drahovksy egy perccel később szó szerint kilőtte a jobb felső sarkot (9-2), hétre növelve a különbséget. 2796_dsc_5903.jpg A vendégek 5 a 4 játékra váltottak a hajrára, majd 5 a 4 kontra jött győri részről. Az eredmény azonban már nem változott, az ETO hét góllal nyert a Dunaújváros ellen, az győriek első félidei játéka az októberi UEFA Futsal Cupra nézve is több mint bíztató. Marcos Angulo (Rába ETO vezetőedzője): - Nagyon örülök a Dunaferr elleni győzelemnek, hiszen Magyarország 2. legjobb csapatát győztük le meggyőző fölénnyel. Az első félidőben jól futsaloztunk, nem volt ellenszere a vendégeknek játékunkra. A szünet után kicsit visszafogtunk, de a hajrára végül sikerült növelni előnyünket. Fehér Zsolt (Dunaferr vezetőedzője): - Az elmúlt hét év legerősebb ETO-val találkoztunk, úgy tűnik, a többi magyar csapattal egyetemben, csak megnehezíteni tudjuk a címvédő dolgát az idei bajnokságban. Elkövettünk a mérkőzésen hibákat, amiket az egy hét múlva kezdődő nyitányra természetesen ki fogunk javítani, gratulálok az ETO-nak a győzelemhez. Felkészülési futsal mérkőzés Győr, Magvassy Sportcsarnok RÁBA ETO – DUNAFERR DUE RENALPIN FC 9:2 (6:0)   ETO kezdő: Tóth Gy. – Juanra, Jaison, Drahovsky, Alex Csere: Matkovics G., Alasztics M., Sáhó K., Bognár B., Leandrinho, Davide Moura, M. Seidler Vezetőedző: Marcos Angulo Dunaferr kezdő: Reveland Z. – Horváth N., Hosszú Á., Németh Péter, Klacsák B. Csere: Varsányi Á., Csányi D., Fekete R., Schrancz B., Józsa T., Farkas E., Varga Cs. Vezetőedző: Fehér Zsolt Gólszerzők:  Juanra (5, 15), Leandrinho (9, 16, 18), Davide (14), Seidler (31), Alex (34), Drahovsky (35), illetve Hosszú (30), Németh P. (33) eto.hu [gallery ids="63985,63987,63989,63991,63992,63997,63998,63999,64001,64004,64005,64008,64010,64012,64015,64018,64021,64024,64025,64026,64028,64030"]

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00