Fölényes Aramis győzelem a DEAC ellen!
2018.02.27 | 09:53
Fölényes Aramis győzelem a DEAC ellen! A hétfő esti találkozón mindkét gárdára ráfért volna a siker, hiszen egyik csapat sem nyert még idén a bajnokságban. A hazaiak úgy készülhettek, hogy amennyiben nyernek, megelőzik riválisukat. A győzelemre előzetesen minden esélyük meg is volt, hiszen a legjobb kerettel vághattak neki a találkozónak, míg a vendégeknél akadtak hiányzók. 62546e24-1a5e-442d-af67-40adebdc5cf9A találkozó Aramis fölénnyel kezdődött, ők irányították a játékot, de fölényük meddő volt. Ahogy telt az idő, egyre nagyobb helyzetek adódtak mind a két oldalon, de gól nem született, mert a hazaiak rosszul céloztak a kapu előtt, míg a vendégek nem tudtak kifogni a  remekül védő hazai kapuson. A gólcsend a 12. percben tört meg Cseri révén egy átlövést követően, amiből megszerezték a vezetést a vendéglátók. A hátralévő időben a DEAC mindent megtett az egyenlítésért, de nem tudtak betalálni, ahogy az Aramis sem, így minimális különbséggel mehettek szünetre a csapatok. A fordulást követően a budaörsiek még nagyobb fölényben játszottak és úgy tűnt, hogy csak idő kérdése, mikor köszönnek be újra, de a kihagyhatatlannak tűnő helyzeteket sem tudták berúgni. A fordulat a félidő közepén jött. Ekkor a vendégektől Kondás kapta meg második sárga lapját egy érdekes szituáció után, így emberelőnyben játszhattak a hazaiak. Az előnyt hamar sikerült gólra váltani, Büki talált be sokadik helyzetéből. A Debrecen vészkapus játékra váltott, de ezen az estén ez nem igazán ment nekik. Egy labdavesztést követően Boznánszky ívelt az üresen maradt kapuba, majd Büki tette ugyan ezt két perccel később. A kegyelemdöfést a mesterhármasig jutó Büki adta meg, beállítva az 5-0-ás végeredményt. Az Aramis jobban játszott az egész mérkőzésen, a második félidőre teljesen indiszponáltan játszó DEAC ellen. A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ha a budaörsiek jobban koncentrálnak a helyzeteknél. A debreceniek, ha magyar kupadöntőt szeretnének hétvégén játszani, sokkal jobb teljesítményre lesz szükségük a kiváló formát mutató Csömör ellen. frank_tamas_1Frank Tamás: - Úgy érzem ennek a mérkőzésnek már inkább presztízs értéke volt mint az, hogy ki hányadik helyen végez. Mi nagyon szerettünk volna nyerni, és ezért mindent meg is tettek a srácok. A helyzetkihasználásunk még így is hagyott kivánnivalót maga után, de összességében örülök a 3 pontnak. Az más kérdés, hogy ha minden meccsen ilyen koncentrációval és fegyelemmel játszunk, akkor most nem biztos, hogy a 8.helyen szerénykedünk... 14441164_1247978851903424_9197076038859648658_nElek Gergő: - Az első félidőbe kiegyenlített játék folyt. Kellett egy koncentrációs hiba tőlünk a vezető gólhoz. A második félidőben, amíg a játékvezetők bele nem nyúltak a meccsbe 3 egyirányú "tévedéssel", addig szintén ki-ki meccs volt. Ami ezután történt arra nem tudom a magyarázatot, összeomlottunk. Megkeressük az okát és elhárítjuk! Folyamatosan újabb és újabb hibákat produkálunk. Remélem lassan kifogyunk belőle, és sikerül huzamosabb időn keresztül koncentráltan akarni a sikert!