Final Fourban A Csömöri lányok
2017.01.16 | 11:38
Final Fourban A Csömöri lányok A női Magyar Kupa negyeddöntőjében az esélyes csapatok jutottak tovább a Final Fourba, kivétel a Csömör RFC csapata, aki nagy harcban 2-1 arányban legyőzte az első osztályú Árkád ETO csapatát. Nem véletlenül jeleztük ennek lehetőségét az előzetes latolgatásunkban, és ez be is bizonyosodott, mármint, hogy az ETO kieshet a további küzdelmekből. RFC Csömör – Árkád ETO 2-1 (1-0) Csömöri Sportcsarnok RFC Csömör: Gálik Ágnes – Dohány Rita, Molnár Judit, Nagy Szabina, Szennai Adrienn Csere: Botka Bernadett, Orbán Csilla, Kakukk Anikó, Lengyel Zsanett, Kajdy Janka, Király Julietta Edző: Tóth László Árkád ETO: Bocsárdi Eszter - Szórádi Nikolett, Szalkai Kitty, Beke Adrienn, Dominika Dikanová Csere: András Franciska, Mészár Krisztina, Kardos Emese, Szűcs Fanni Edző: Gertsweiler Dániel Góllövők: Dohány Rita, Molnár Judit, illetve Dominika Dikanová Tóth László: - Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez, és a legjobb négy közé jutáshoz, azt gondolom, hogy megérdemlik a játékosok a dicséretet, hiszen két NB I-es csapatot kiejtve jutottunk a legjobb négybe!  Őszintén megmondom, már a Göcsej elleni továbbjutás is nagy bravúr volt, így a Győr elleni találkozót amolyan jutalomjátéknak fogtuk fel. Persze, ez nem azt jelentette, hogy ne akartunk volna továbblépni és amennyire tudtunk felkészültünk a győriek játékából. Nem volt egy színvonalas meccs, persze a kupa ebből a szempontból speciális légkör, hiszen nem feltétlenül a szépen játszó csapat jut tovább mindig. Az volt a célunk, hogy lezárjuk a területeket a győri játékosok előtt, ami a mérkőzés nagy részében sikerült is. Ennek, és az igazi csapatmunkának köszönhetjük a sikert, ugyanis a Final Fourba kerülés nagyon nagy siker a számunkra. Le a kalappal a csapat előtt, izgalommal telve várjuk a veszprémi hétvégét. Gertsweiler Dániel: - Rengeteg helyzetet puskáztunk el, több góllal kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést.Pontatlanságunk végzetesnek bizonyult. Ellenfelünknek gratulálok, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak. Mentálisan sokat kell fejlődnünk, más hozzáállással eredményesebbek lehetünk. Az első félidő inkább kiegyenlített küzdelmet hozott, ahol egy vendég labdavesztést Dohány Rita szemfülesen gólra váltott. Az első félidő megérdemelt hazai sikerrel zárult, hiszen a hazai kapusnak mindössze két jelentősebb védése volt. A második félidő első felében viszont repkednie kellett Gálik Ágnesnek, és ha már az ő bravúrjai sem segítettek, akkor még mindig számíthatott a kapufára.(Végül is az is csömöri volt) Nem volt meglepő Dominika Dikanová egyenlítő gólja, sőt teljesen megérdemelték a vendégek. A mérkőzés hajrájában azonban ki más, mint a csömöriek vezéregyénisége, Molnár Judit góljával eldöntötte a továbbjutást. A Győrnek ekkor már két gólt kellett volna szerezniük a továbbjutáshoz, mert döntetlennél az alacsonyabb osztályú csapat ment volna tovább, Ebben azonban már igazán ők sem hittek. A sok nagy csatát megélt Csömöri Sportcsarnok ismét nagy hazai sikert láthatott, és a Final Fourba játszhatnak Tóth László lányai február 11-12-én Veszprémben.

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00