Fiataljai repítették a Fradit!
2016.11.29 | 20:08
Fiataljai repítették a Fradit! FTC Futsal-Fisher Klíma – Aramis SE 8-3 (3-2) Népliget, Elek Gyula Aréna, 400 néző Játékvezetők: Wittner, Kovács G., Kiss G. FTC: Sikur – Lak, Andorka, Kulik, Horváth Cserék: Borsi – Nagy, Birinyi, Kertész, Karacs, Jándék, Cséka Vezetőedző: Csernai Gábor Aramis: Hegedűs – Csopaki, Sámson, Bognár, Pál Cserék: Soós – Büki, Boznánszky, Szeghy, Korozmán, Héger, Mányi, Pethő, Pap Vezetőedző: Frank Tamás Gólszerzők: Lak (3), Horváth B. (2), Andorka (2), Kulik illetve Csopaki, Sámson, Bognár Fontos meccset rendeztek hétfő este a Népligetben, ahol a tét az volt, hogy a vendég Aramis megtudja-e erősíteni felsőházi pozícióját vagy győzelme esetén a zöld-fehérek versenybe szállnak az értékes hatodik helyért, ami szintén felsőházat ér. A vendéglátóknál még mindig eltiltását töltötte Komáromi és Szabó, míg a vendégeknél Roni volt a hiányzók listáján. A találkozó a Fradi számára indult jobban. Néhány perc elteltével két gólos volt az előnyük, egy szemfüles Lak, majd egy gyönyörű Horváth találatot követően. A hazaiaknak nem hagyott alább a lendületük, és a játékrész derekán nagy meglepetésre már 3-0 volt az eredményjelzőn. Az Aramis ekkor kezdett ébredezni, és Csopaki vezérletével felzárkóztak egy gólra szünetig, így ismét nyílt volt a találkozó. CQ8E8779 A térfélcserét követően arra számítottak sokan, hogy a vendégeknél van a lélektani előny, és majd rohamozni fognak, de nem így történt. A következő gólt a hazaiak szerezték, de sokáig nem örülhettek, mert 10 másodpercen belül válaszolt a Frank-alakulat. Mint később kiderült, ezzel el is lőtték minden puskaporukat. A Fradi jól zárt hátul, és labdaszerzésekből gyors kontrákra apelláltak, amiből meg is voltak a lehetőségeik, és két ilyen helyzetet kihasználva ismét háromra növelték előnyüket. Ahogy telt az idő, az Aramis nem talált fogást ellenfelén, így jött a vészkapus játék, de még helyzetig sem jutottak, majd jött ismét a Fradi és egy újabb góllal eldöntötték a mérkőzést. Az utolsó másodpercekben Lak harmadik góljával beállította a végeredményt, amivel teljessé tette csapata számára a hétfő estét. A Fradi ezen a bajnokin sokkal frissebben és határozottabban játszott, és remekül használta ki lehetőségeit. A vendégcsapat ezúttan nem tudta azt a fegyelmezett és szervezett játékát játszani, ami ebben a bajnokságban jellemezte. Sikerével a Fradi két helyet előre jött, és megjött az esélye, hogy akár odaérjenek a felsőházba. Ehhez a következő lépés lehet a jövő pénteki Haladás elleni hazai bajnoki. Frank Tamás: - Az egész mérkőzés folyamán nagy egyéni hibákat követtünk el, főleg az első félidőben, amit ellenfelünk könyörtelen kihasznált, és megérdemelten nyert. Gratulálok a Ferencvárosnak. Csernai Gábor FTC: - Az első félidő hajráját leszámítva jól játszottunk, úgy érzem megérdemelten nyertünk, egy nagyon jól felkészített csapat ellen. Külön öröm számomra, hogy kezd magára találni pár játékos, így realitás lehet a felsőházba jutásra. [gallery ids="71355,71358,71360"]