Ferencváros ünnep a magyar kupában!
2016.01.19 | 12:11
Ferencváros ünnep a magyar kupában! Hiába állt szünetben továbbjutásra a Göcsej, a Fradi ment tovább! Göcsej SK – Fradi Futsal-Fisher Klíma 4-4 (3-1) Zalaegerszeg, 1100 néző Játékvezetők: Ábrahám, Vass, Dávid Göcsej: Balikó - Halmos, Borsi, Sámson, Horváth E. Cserék: Cseresnyés, Horváth D., Szabó, Kottán, Papp, Tóth, Nagy, Bogyó, László Vezetőedző: Bagó Gábor FTC: Borsi – Kulik, Fehér, Szabó, Birinyi Cserék: Laucsek – Pál, Mészáros, Kertész, Andorka, Balán, Kavalecz, Szegő Vezetőedző: Sivák Péter Sárga lap: Kottán illetve Szabó Gólszerzők: Nagy, Borsi, Sámson, Szabó illetve Mészáros (2), Kertész, Andorka Az első mérkőzésen a Fradi két gólos előnyt harcolt ki, így igen éles visszavágóra lehetett számítani. Mind a két oldal számára történelmi siker lett volna bejutni a legjobb négy közé, így érthető volt a két csapat felfokozott hangulata. Zalaegerszegen nagy volt az érdeklődés, ami a helyszínen is érezhető volt, hiszen több mint ezer néző volt kíváncsi a találkozóra, melyből egy 50 fős Fradi tábor gondoskodott az igazi hangulatról. A hazaiaknál az első meccsen kiállított Szőke Ádám nem játszhatott, míg a vendégeknél sérülés miatt Karacs Dániel nem tarthatott az együttessel. CQ8E6981 Ahogy várható volt, a Göcsej agresszívan letámadott, próbált már az ellenfél térfelén labdát szerezni, ami szemmel láthatóan nem ízlett a Fradinak. Az első percekben mind a két oldal kapkodva játszott, amit a nagyon csúszós parketta sem segített. Az első igazi helyzetre a hatodik percig kellett várni. Ekkor egy tetszetős Fradi kontrát láthatott a szép számú Publikum. Kertész passzolt keresztbe a hosszún érkező Mészároshoz, aki közelről nem hibázott. 0-1 A hazaiak összesítésben már három gólos hátrányban voltak, de nem estek kétségbe. Ahogy telt az idő, vették át az irányítást. A 8. percben egy szögletet követően némi szerencsével Nagy egalizált. 1-1 Az egyenlítés feldobta Bagó Gábor fiait, akik állandósították mezőnyfölényüket. A fölény a 13. percben érett góllá. Egy szép támadás végén Borsi szerezte meg a vezetést. 2-1 A Fradi ekkor kezdett újra ébredezni, de míg ők csak helyzetig jutottak, addig a Göcsej újabb találatot jegyzett. Sámson szánta el magát lövésre, ami a bal felsőbe kötött ki. 3-1 Ez a gól azt jelentette, hogy idegenben rúgott góllal a hazaiak álltak továbbjutásra. A játékrész hajrájában a vendéglátók lendületben maradtak, és esélyük is volt, hogy tovább növeljék az előnyüket, de nem éltek vele. Az első félidő alapján úgy tűnt, hogy a zalaegerszegiek maguk javára tudják fordítani a párharcot, mivel a vendégek nem tudták azt a teljesítményt nyújtani, mint a Népligetben. A szünet szemmel láthatóan jót tett Fehér Krisztiánéknak. A második félidőre egy sokkal jobb Fradi jött ki, aminek hamar jelét adták. Két percet sem kellett várni, és jött a szépítés. Egy gyors kontrát követően Kertész iramodott meg, akinek lövését nem tudta hárítani Balikó, és átvánszorgott a gólvonalon a labda. 3-2 A szépítés szemmel láthatóan megnyugtatta a vendégeket, akik veszélyes kontrákat vezettek, amiből a 28. percben egyet újabb gólra váltottak. Fehér lépett ki két védő között, majd okosan a hosszúra passzolt, ahol Andorka remekül érkezett, és kiegyenlített. 3-3 Ez a gól azt jelentette, hogy a zöld-fehérek idegenben rúgott góllal jobban álltak, így a Göcsejnek három góllal kellett volna nyernie. A hazaiak becsülettel küzdöttek, mentek előre, de érezhető volt, hogy elkészültek az erejükkel. Megpróbálkoztak a vészkapus játékkal, de igazi helyzetig sem jutottak, nem úgy a Fradi. A továbbjutás a 35. percben dőlt el végérvényesen. Egy gyönyörű Birinyi-Mészáros kombináció végén utóbbi passzolt az üres kapuba, egy szépségdíjas támadás végén. 3-4 Ezután egyértelmű volt, hogy a hátralévő idő nem lesz elegendő a zalaegerszegiek számára, hogy négy gólt szerezzenek, mindössze az egyenlítésre futotta Szabó révén. 4-4. CQ8E7026 A szép számú közönség egy igazi kupacsatát láthatott, amely bővelkedett fordulatokban. A Göcsej az első félidőben hiába dolgozta le a hátrányát, fordulás után nem bírt a feljavuló Fradival, akik jobban bírták erővel a találkozót, és remek gólokkal fordítottak. A két találkozó alapján teljesen megérdemelten jutott tovább a Ferencváros, akik fennállásuk alatt először jutottak el a final fourig. A négyes döntőben először lesz másodosztályú csapat. Továbbjutó: Ferencváros 8-6-s összesítéssel. Bagó Gábor, Göcsej szakvezetője: - Az első meccs után úgy gondoltuk, hogy reális esélyünk van a továbbjutásra, és ennek megfelelően készültünk. Amit elterveztünk, az első félidőben tökéletesen működött, de a második félidőben már nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, mint az elsőben. Ráadásul a Fradi is feljavult, így végül nem sikerült kiharcolni a továbbjutást. Gratulálok a Ferencvárosnak. Sivák Péter, Fradi szakvezetője: - Nehéz meccsre számítottunk. Tudtuk, hogy a Göcsej nekünk esik az elején, de jól álltuk a sarat, és még a vezetést is sikerült megszerezni. Ezután a Göcsej fölénk kerekedett, de nem estünk kétségbe. Szünetben rendeztük a sorokat, és fordulás után igen jól játszottunk, és azt gondolom, megérdemelten fordítottunk és jutottunk tovább. Gratulálok az egész csapatnak! Szeretném megköszönni a Fradi tábor hihetetlen buzdítását, amire nagy szükségünk volt. Nehéz helyzetben is mellettünk voltak! Köszönjük nekik! Fotók: Németh Andrea