Ferencváros győzelem a nyitányon a BME ellen!
2015.09.17 | 13:00

Ferencváros győzelem a nyitányon a BME ellen! Csak a Fradi és az Airnergy tudott nyerni hazai pályán   ALBA REGIA FUTSAL - BŐNY-SZAVILL CONSULTING 2-4 (0-3) Két újonc összecsapásával kezdődött meg a nyugati csoport küzdelmei. Az esélyek a vendégek mellett szóltak, hiszen náluk több olyan játékos is szerepelt, akik tavaly a Győrújbarátban játszottak, így náluk volt a rutin. Ez meg is látszódott az összecsapáson. A tudatosabb, szervezettebb játékot ők nyújtották, és már négy góllal is vezettek. A hajrában a móriaknak mindössze a szépítésre futotta, de a vendéggyőzelmet nem veszélyeztette semmi.   FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - BME FC 4-2 (2-1) Igazi rangadót rendeztek rögtön az első fordulóban, a nyugati csoportban. Tavaly a BME volt a csoport nagy esélyes, legalábbis papíron, illetve a Fradi, aztán a Göcsej lett a nevető harmadik. Az idén újra megpróbálhatják a csapatok. Az elmúlt években is nagy csatákat hozott a két fél párharca és ez most sem volt máshogy. A Különbség az volt, hogy néhány játékos az előző idényben még az egyetemistáknál küzdött a győzelemért, addig most zöld-fehérként tette ugyan ezt. A Fradi dominált a találkozó elején, az ő akarata érvényesült. Letámadták ellenfelüket, akik nehezen tudták kihozni a labdát. A hazaiak előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, de a BME kontráiban is benne volt a gól. Az első találatra 13 percet kellett várni, ekkor Fritz talált a saját kapujába, ami után nem sokkal később érkezett egy újabb Fradi gól, így már kettő volt az előny Kozáknak köszönhetően. Már mindenki elkönyvelte a 2-0-s eredményt szünete, amikor egy bután hátul eladott labdát követően Fábián szépített. A fordulást követően nem változott a játék képe, a zöld-fehérek irányítottak. Ennek ellenére az egyetemisták örülhettek, hiszen Oláh révén egalizáltak, kezdődhetett minden elölről. A bekapott gólt követően nem estek kétségbe a vendéglátók és három percet sem kellett várni, és Fehér egy szépségdíjas találattal újra előnyhöz jutatta csapatát. A hajrához közeledve fáradtak a vendégek, amit Andorka használt ki volt csapata ellen. A két gólos hátrány tudatában a Csernai-legénység megpróbálkozott a kapus levitellel, de nem hozott eredményt, így Fradié lett a három pont. Ezzel a győzelemmel egyre jobban úgy tűnik, nem nagyon lesz ellenfele a csoportban a IX kerületieknek.   BARÁTI FUTSAL CLUB - TÖRÖKBÁLINTI FSE 3-5 (1-1) A hazaiak gyengültek, a vendégek erősödtek a tavalyi bajnoksághoz képest, így ezek fényében abszolút három esélyes volt a találkozó. A csapatok bekezdtek és rögtön egy-egy góllal jelezték mind a két oldalon, hogy igényt tartanak a három pontra. A folytatás mer nem sikerült ilyen eseménydúsra, mert újabb találat nem esett szünetig. A második félidő a vendégeknek indult jobban, egy gyors találattal, de a félidő derekáig fordított a vendéglátó. Sokáig nem örülhettek viszont, mivel hamar jött az egyenlítés. A hajrában úgy tűnt, megosztoznak a felek a pontokon, de az utolsó előtti percben a Törökbálint kétszer is mattolta ellenfelét, így ők örülhettek az összecsapás végén.   GYŐRLADAMÉRI SASOK - AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU 5-6 (2-5) A hazaiak újoncként vágtak neki a bajnokságnak, és papíron nem nagyon kaphattak volna könnyebb ellenfelet, mint a Villám. A vendégek nevükhöz méltóan Villám rajtot vettek és az első percben megszerezték a vezetést, de a hazaiak hamar fordítottak. Utána már csak a vendégek percei következtek. Remek játékkal megfordították az állást, és három gólos előnyre tettek szert a szünetig. Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, de a vendéglátóknál a fordulás után Horváth klasszikus mesterhármasával sikerült egyenlíteni. A hajrában mind a két félnek volt lehetősége eldönteni a találkozót, de ez a Villámnak sikerült. A mérkőzés legjobbja, a négy gólos Balla talált be, amivel a három pont is az övék lett.    KELEN SC – ASTERIX 11-5 (7-0) A Kelen egy év szünet után tért vissza a futsal vérkeringésébe, ahol a nyugati csoport egyik régi motorosával találkozott a nyitó körben. A vendégeknél a meccs előtt pár perccel derült ki, hoyg nem lesz kapusuk, így mezőnyjátékos védett. Ennek köszönhetően az egész mérkőzésen vészkapus játékkal próbálkoztak, ami nem igazán jött be. A kelenvölgyiek rendre labdát szereztek, amikből több gólt is szereztek, így nem sokáig volt kérdéses, kié lesz a három pont. Az érdiek a második félidőre összekapták magukat, ami arra volt elegendő, hogy elkerüljék a kiütéses vereséget. Azért kíváncsiak lettünk volna, hogy alakul a mérkőzés, ha az Asterixnek van kapusa.   AIRNERGY FC - CORVINUS-TOTALLSPORT.COM 6-1 (0-1) A hazaiak tavaly a közép csoport középmezőnyében végeztek, és idény nyugaton próbálnak meg előrébb végezni. A rajton az újonc Corvinus ellen kezdtek. A vendégek első hivatalos mérkőzésükre készültek. A felkészülésük jól sikerült, hiszen megnyerték az ELTE kupát, ami kellő önbizalmat adott nekik. A találkozó elején a vendégek letámadtak, ami nem nagyon ízlett a hazaiaknak, így keveset volt náluk a labda. Az egyetemisták irányították a játékot, de hiába volt többet nálunk a labda, helyzetig nem jutottak, csak meddő mezőnyfölényben játszottak. A félidő közepén egy kontrát követően megszerezték a vendégek a vezetést, ami mint utóbb kiderült, a félidő egyetlen találata volt. Fordulás után a vendéglátók taktikát váltottak, és letámadták ellenfelüket. A a húzás bejött, a Corvinus nem tudta megtartani a labdát, és a hazai fiataloknak egyre több lehetőségük adódott, de a vendég kapus többször is bravúrral védett, és őrizte csapata előnyét. Aztán a félidő közepén már ő is tehetetlen volt, egy lecsorgó labdát követően egalizált az Airenergy. Ahogy közeledtünk a hajrához, a vendégek a saját maguk diktálta iramba kezdtek elfáradni, aminek köszönhetően egyre többet szabálytalankodtam, így 5 perccel a vége előtt összejött a hat fault, így jöhetett a kisbüntető, amit a hazaiak gólra váltottak. A bekapott gól megzavarta az egyetemistákat, amit egy újabb találat követett, majd bő egy perccel később el is dőlt a találkozó. A vendéglátók egy újabb kisbüntetőhöz jutottak, amit értékesítettek, így már 3 gól volt az előny. A vendégek próbálták menteni a menthetőt, és levitték a kapust, amiből újabb két gólt kaptak, így végül 5 gólos Airnergy győzelem a vége. A különbség talán túlzó, de a hazaiak második félidei játékukkal megérdemelten nyertek.   Szabadnapos: TFSE, ELTE Fotók a forduló rangadójáról: FRADI FUTSAL-FISHER KLÍMA - BME FC  [gallery ids="42678,42690,42691,42692,42695,42697,42699,42702,42703"]