Feltámadt a PAFC, botlott a TF!
2019.03.14 | 12:58
Feltámadt a PAFC, botlott a TF! Férfi NB II   Felsőház   AIRNERGY FC – ETO SZC FUTSAL CLUB 3-5 Az ETO rangadót nyert az első játéknapon a rájátszásban, így öt pont lett az előnye az első fordulót követően, és feltett szándéka volt, hogy ezt megőrizze, ami nem tűnt könnyűnek az Airnergy vendégeként. A hazaiak szerettek volna javítani az első mérkőzést követően, és közel voltak hozzá, hogy pontot, vagy pontokat szerezzenek a listavezető ellen, de végül Juanra rutinja döntött a Győr javára, akik így továbbra is hibátlanul állnak az első helyen. 53723654_2573969575950619_5786896350306107392_n   PAFC – MAGLÓDI TE 4-3 Az alapszakasz végére a Piliscsaba kissé kipukkadni látszott, de a rájátszásra jelentős változáson mentek át. Igazoltak egy rutinos kapust, és visszatért két brazil légiósuk, így joggal bizakodtak a jobb folytatásban, és kiderült, hogy nem is kellett csalódniuk. A két brazil játékos vezérletével hamar három gólos lett az előny és úgy tűnt, el is dőlt a találkozó, de a Maglód rendezte sorait, és tudott szépíteni. A második félidő közepére a vendégek feljöttek egy gólra, és volt is esélyük az egyenlítésre, de nem tudtak élni vele, így a PAFC otthon tartotta a három pontot. A Piliscsaba ezzel a kerettel reálisan várhatja, hogy a dobogón végezzen, míg a Maglód meghatározó játékosainak visszatérésével újra eredményes lehet. 53909731_1211591185663165_3483677759383797760_n   TFSE – PTE PEAC R-BUSZ 6-7 A TF az elmúlt fordulóban kikapott Győrben, így lépéshátrányba került a riválisokkal szemben, tehát csak a győzelem volt elfogadható a számukra, ám a Pécs megtréfálta őket. Hiába támadott a hazai csapat, a gólokat a Pécs szerezte, így némi meglepetésre 0-4 volt az eredményjelzőn nem sokkal szünet előtt. Csopkai mester nem félt meghúzni a vészkapus játékot már az első félidőben, majd a másodikban is, ami jól működött, hiszen a 32. percre sikerült egyenlíteni. Ennek ellenére a végén még sem örülhettek, mert a vendégek újabb két gólt szereztek, amire csak egy válasz érkezett, így némi meglepetésre vendégsiker született. Amennyiben a TF a dobogón szeretne végezni, bravúrokra lesz szüksége.     Alsóház   NAGYKANIZSA FUTSAL – TIHANYI FC 2-1 Úgy tűnik, a Nagykanizsát nem törte meg, hogy végül nem jutott a felsőházba. Második meccsét is megnyerte, így magabiztosan vezeti az alsóházat! A találkozó nem sok gólt hozott, főleg a második játékrész. A szünetben döntetlenre állt az eredmény, de fordulás után Bagó Gábor fiai hamar betaláltak, és minimális előnyüket meg tudták őrizni a végéig. 53629873_2043995065655243_8527788850473336832_n   5 STARS-ÉRDI VSE – ELTE BEAC 3-4 Amilyen rosszul zárták az egyetemisták az alapszakaszt, olyan jól szerepelnek a rájátszásban. Fontos meccset játszottak Érden, ahol nem ők számítottak az esélyesnek. A hazaiak jól játszva, két gólos előnyre tettek szert második félidő közepéig, de az ELTE remekül használta a vészkapus taktikát, és sikerült fordítania. Ha a folytatás is így alakul, nem kell aggódniuk a kiesés miatt. 53283528_1312926428864680_6019886914386001920_n   UTE – REAC SISE 3-10 A forduló zárómeccsén érvényesült a papírforma. A hazaiak az első 10 percig tudták tartani magukat, utána kiütközött a tudáskülönbség, és csak a gólkülönbség volt a kérdéses. A REAC hozta a kötelezőt, de továbbra sem nyugodhat meg.