Felsőházban a Veszprém is
2017.03.07 | 13:52
Felsőházban a Veszprém is Madarász János együttese 5-5-ös döntetlent játszott a Nyírgyulaj vendégeként, így az alapszakasz utolsó körének eredményétől függetlenül bebiztosította helyét a felsőházi rájátszásban. A futsal NB I alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a hetedik helyezett Nyírgyulajhoz látogatott az ötödik Veszprém. A vendégek számára már döntetlen is elég volt ahhoz, hogy bebiztosítsák helyüket a felsőházi (1-6. helyért zajló) rájátszásban. Remekül indult az összecsapás a bakonyiak számára, Bognár már a 3. percben előnyhöz juttatta együttesét. Nem sokáig örülhettek azonban az előnynek, a hazaiak négy perccel később egalizáltak. Sőt, öttel a pihenő előtt a vezetést is megszerezték. A játékrészben több gól már nem esett, a felek 2-1-es állásnál mehettek pihenőre. dsc_5388-v-kk

IRÁNY A FELSŐHÁZ! (ARCHÍV FOTÓ)

A második felvonást a nyírségiek kezdték jobban, Nagy Imre villant ismét. A veszprémiek mindent elkövetettek a felzárkózásért. Törekvéseik a 29. minutumban értek góllá, ekkor Tar volt eredményes. Öttel a szünet előtt – Finta sikeres lövését követően – pedig már egyenlő állást mutatott az eredményjelző (3-3). Igaz, csak pillanatokig, a hazaiak ugyanis két perc alatt újabb két gólt rámoltak be. A Madarász-csapat viszont ekkor sem tört meg, Füzy kettővel a lefújás előtt szépített, Finta pedig a 39. percben egyenlített (5-5). A már biztos felsőházi résztvevő 1. FCV jövő hétfőn a Ferencváros vendéglátójaként zárja az alapszakaszt.
Futsal NB I, 17. forduló: Nyírgyulaj KSE–1. Futsal Club Veszprém 5-5 (2-1) Nyírbátor, vezette: Szabó F., Szűcs. Nyírgyulaj: Végső – Nagy I., Faragó, Angyalos, Siska. Cserék: Pallai (kapus), Orosz, Czerula, Tóth B., Lovas, Fekete, Szabó Á., Gömze.  Vezetőedző: Lovas Norbert. Veszprém: Schmidmajer – Tar, Püspök, Finta, Füzy. Cserék: Sárdi (kapus), Hoffer, Petróczi, Tatai, Gulyás, Boromisza D., Bognár.  Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Orosz (7., 35.), Nagy I. (16., 22.), Siska (37.), ill. Bognár (3.), Tar (29.), Finta (35., 39.), Füzy (38.),
Kollázsok16Lovas Norbert: - Jó mérkőzést játszottunk a Veszprémmel. Sajnos nekünk a három pont jelentett volna még reményt a felsőházba jutáshoz, de nem így lett. Jól játszottunk a tavaszi körben, sok csapattal felvettük a versenyt, de az a pici plussz idén nem volt meg. Nem ezen a mérkőzésen úszott el a felsőház, de sok hasonló 40 percen vagyunk túl. 1111Madarász János: - Túl agyunk a nehezén. Egy nagyon göröngyös úton elértük alapvető célunkat, kiharcoltuk a felsőházi rájátszást. Gratulálok a csapatomnak ezért. A játékunkon van még mit csiszolni, de remélem a rájátszásban már tényleg azt a Veszprémet fogom látni, aki a bajnokságot elkezdte. Ehhez az is kéne, hogy végre mindenki a rendelkezésemre álljon, mert amióta itt vagyok még egyszer sem sikerült a legerősebb keretemmel a felsőházban játszani. Rég láttam ennyire jó játékvezetést, mint tegnap! Lovas Norbi kollégámnak sok sikert a további mérkőzéseikhez. Tudom mit érezhet a csapata és ő is. Futsal NB I, 2016/17 alapszakasz