Fél lábbal a négy között a Mezei!
2016.01.05 | 23:15
Fél lábbal a négy között a Mezei! Kétgólos előnyben a Berettyóújfalu! A két fél párharcának egyértelmű esélyese a vendég alakulat volt. Ennek megfelelően kezdődött a találkozó. A Mezei már a második percben betalált, jelezve, hogy már az első meccsen szeretné eldönteni a továbbjutó kilétét. A vendégek maradtak továbbra is lendületben, ők irányították a találkozót, a Rubi elvétve tudta kihozni a labdát. A játékrész derekán egy szerencsés góllal tovább növelte előnyét a Mezei, majd nem sokkal később újra betaláltak Rábl révén. A 15. percben megtört a jég a vendéglátóknál is, amivel feljöttek két gólra. Ekkor a Turzó-legénység ismét magasabb fokozatra kapcsolt, és szünetig újabb két góllal magabiztos előnyre tett szert. A fordulást követően a biztos hátrány tudatában bátrabban játszottak a hazai fiatalok, mondhatni felszabadultak a négygólos hátránytól, míg Trencsényiék nem tudtak igazán felpörögni, így fordulhatott elő, hogy a Rubeola a második játékrészt 3-1-re megnyerte. Két szép kontra végén feljöttek két gólra, de a Berettyóújfalu válaszolt, majd a találkozó legvégén a vendégek bebiztosították győzelmüket. A csömöri fiatalok megmutatták, hogy annak ellenére, hogy a bajnokságban nem állnak valami fényesen, van bennük perspektíva. Szép dolgokat csináltak, de természetesen a nagyobb rutin és tudás jelenleg a vendégeknél volt, akik el is döntötték a párharcot. Rubeola FC Csömör – MVFC Berettyóújfalu 4-6 (1-5) Berettyóújfalu, Vezette: Farkas B, Czene-Joó, Faragó M Rubeola: Horváth G – Érsek, Józsa, Tősér, Jenei Csere: Varsányi, Gyárfás, Husz, Miletics, Pirik, Víz, Nehéz, Méhes Edző: Takó Csaba MVFC Berettyóújfalu: Tihanyi – Rábl, Trencsényi, Gál I, Szabó P Csere: Mezei, Dávid, Nagy I, Klochko, Sánta, Vulovic, Ctanic Edző: Turzó József Góllövők: Méhes 2, Víz, Pirik, ill: Rábl 3, Nagy I, Stanic, Józsa(öngól) Turzó József, az MVFC edzője: - Ez a két mérkőzés remekül szolgálja a bajnoki rajtra a felkészülésünket. Azt kértem a játékosoktól, hogy lehetőleg minél kevesebb kapott góllal hozzuk le, ami nem igazán sikerült. Az ünnepek után kiemelkedő játékra nem számítottam. Nyertünk, és természetesen ugyan ez a célunk a visszavágón is, péntek este. Maruzsi Máté, a Csömör játékosa: - Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a párharc esélyesei, de szerettünk volna helytállni, amit úgy érzek, sikerült. Külön öröm, hogy jelentős hátrány után nem estünk össze, hanem a második félidőt meg tudtuk nyerni, és szorosabbá tudtuk tenni. A visszavágón is hasonló teljesítményt szeretnénk nyújtani, mint most a térfélcserét követően.