Fej-fej mellett halad a Csenger és a Maglód, kiesett a Szeged
2023.05.09 | 13:10

Hajrájához közeledik az NBII-es bajnokság rájátszása, ahol élesedik a küzdelem a bajnoki címért folyó harcban, illetve a bennmaradást illetően.

Felsőház

A két éllovas ezúttal sem hibázott és magabiztosan nyert, így továbbra is azonos pontszámmal állnak. A Csenger a Gyöngyöst fogadta és mivel a vendégek mindössze hatan érkeztek meg a mérkőzésre, nem volt kérdés, hogy a Szilágyi legényeké lesz a három pont. Ezt nagyjából a játékrész közepére a pályán is eldöntötték, hiszen ekkor 6-0 volt az állás. A vége fölényes Csenger győzelem. A Maglód a Tiszaföldvárt fogadta. A vendégeknél nyoma sem volt az alapszakaszban látott teljesítménynek és eredményeknek, hiszen a rájátszásban továbbra is nyeretlenek. A rossz sorozat ezúttal sem szakadt meg. A vendéglátók remekül játszottak és szünetre elrendezték a találkozót, amivel tartják a lépést riválisukkal. A Dunakeszi - Kincsem meccsen a harmadik hely volt a tét, hiszen ennek a két együttesnek van reális esély a dobogó harmadik fokára. A Keszi szerzett vezetést és ekkor semmi nem utalt rá, hogy nagyobb arányú vereséget szenvednek. Vörös Péter vezérletével fordítottak a vendégek szünetig, majd fordulás után tovább növelték az előnyüket. Temesiék megpróbálták a vészkapus játékot, de nagyon rosszul jöttek ki belőle, így a Kincsem győzelmét követően helyet cserélt a két alakulat a tabellán.

CSENGER FUTSAL - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 15-7 (6-1)

MAGLÓDI TC - TISZAFÖLDVÁR SE 8-2 (4-0)

VS DUNAKESZI - KINCSEM FUTSAL 1-7 (1-2)

Alsóház

Ahogy elkezdődtek a küzdelmek az alsóházban, kevesen gondolták, hogy ilyen izgalmakat tartogat majd a vége felé. Három fordulóval a vége előtt az első helyen álló, és a kiesést jelentő negyedik helyezett között mindössze két pont van, így nem nyugodhat meg egyik érintett sem. A Szeged úgy léphetett pályára, hogy amennyiben nem nyer, könnyedén búcsúzhat a másodosztálytól. A Miskolcot fogadták, akik igen motiváltak voltak, hiszen ők győzelem esetén nagy lépést tehetnek a bennmaradásért. Ők voltak a motiváltabbak és remek játékkal már szünetre eldőlt a három pont sorsa. A vendéglátók próbáltak zárkózni, de csak szépítésre futotta, így vereséget szenvedtek. És mivel a másik meccsen a szegediek számára kedvezőtlenül alakult, búcsúztak az NBII-től. A Kistarcsa hiába kezdte a rájátszást az első helyről, elfogyott az előnye és több váratlan vereség után jelenleg kieső helyre kerültek. Ezúttal a Gyulaházától kaptak ki hazai pályán. A vendégek remek helyzetkihasználással esélyt sem adtak a Kistarcsának. A Gyulaháza ezzel a három ponttal átvette a vezetést a tabellán, de még nem dőlhet hátra.

DAFC SZEGED - MEAF-MISKOLC 3-5 (1-4)

KISTARCSA FUTSAL - GYULAHÁZAI FUTSAL 2-7 (1-3)