Fantasztikus meccsen nyert az ETO
2015.10.01 | 07:59

A horvát bajnok ellen nyert az ETO Az UEFA Futsal CUP csoportkörének második játéknapján a Rába ETO 5-4-re legyőzte a Nacional Zagreb együttesét. Kedden vette kezdetét az UEFA Futsal CUP csoportköre. A magyar bajnok Rába ETO csoportjában az angol Baku United, a fehérorosz Lidselmash és az előselejtező C-csoportjának győztese – a horvát MNK Nacional Zagreb szerepel. A forduló első mérkőzésén, a Zagreb 5-4-re legyőzte a Baku Unitedet, míg a győriek egy rendkívül szoros mérkőzésen 4-3-ra alulmaradtak a fehérorosz Lidselmash ellen. A második játéknapon a három pontos horvát bajnok Nacional Zagreb volt a Rába ETO ellenfele. Az első félidőt remekül kezdte a magyar bajnok, és Dróth Zoltán találatával már a 3. percben megszerezte a vezetést. A Rába-partiak nem vettek vissza a lendületből, Juanra révén már két gól volt a csapatok között, majd jött a brazil Fumasa magánszáma: az ETO légiósa egy perc alatt kétszer is betalált. Ezt követően felébredtek a horvátok: Tihomir Novak a 13. és 14. percben is gólt szerzett, így életben tartotta a vendég reményeket, de Juanra még a félidő vége előtt ismét betalált (5-2). A második játékrészben próbálta visszahozni a mérkőzést a Zagreb, a vendégek Vedran Matosevic és Borko Surudzic révén felzárkóztak egy gólra, és a félidő derekán egalizálhattak volna, de Mladen Kocic büntetőjét Matkovics Gábor hárította. A hajrában a Zagreb több nagy helyzetet - és még egy büntetőt - is kihagyott, igaz, az ETO is eldönthette volna a meccset, ám újabb gól már nem született, a magyar csapat fontos három pontot szerzett. A győriek ezzel a győzelemmel életben tartották a továbbjutási reményeiket, a második hely megszerzéséhez a selejtezőcsoport harmadik fordulójában az első két meccsét elveszítő angol Baku United elleni összecsapást kell sikerrel venniük. Rába ETO-Nacional Zagreb 5-4 (5-2) Rába ETO: Matkovics Gábor - Lódi Tamás, Harnisch Ákos, Dróth Zoltán, Juanra Cserék: Tóth Gyula, Alasztics Marcell, Alex, Gabriel Rick, Amrani Fouad, Fumasa, Sáhó Kristóf, Michal Seidler Tomáš Drahovský Edző: Jordi Illa Solé Nacional Zagreb: Luketin – Kocić, Novak, Ossredkar, Surudžić Csere: Pavlić, Banek, Klindić, Koturović, Grbeša, Perić Vezetőedző: Robert Grdović   Gólszerzők: Dróth Zoltán a 3., Juanra 5., 17, Fumasa 9., 9, illetve Tihomir Novak 13., 14., Vedran Matošević 26., Borko Surudžić 28. Jordi Illa Solé: - Először is szeretnék gratulálni a játékosaimnak, úgy gondolom egy csodálatos futsal mérkőzést láthatott a közönség. Nagyon jól indítottuk az első félidőt melyben 4-0-ra vezettünk, de számítottunk rá, hogy nem lesz egyszerű meccs. Sajnálom, hogy nem tudtuk megtartani ezt az eredményt, a játékosok kicsit fáradtak voltak, néhány kulcsemberünk a válogatottból tért vissza, pl. Dróth Zolit emiatt csak egy-másfél percet tudtam játszatni, és hosszabb ideig kellett pihentetnem. Emellett egy erős csapatot kaptunk ellenfélnek, amely a második félidőre felélénkült, többet birtokolta a labdát, és támadóbb szellemben lépett fel. Ilyen csapat ellen nem könnyű az eredményt tartani, egyénileg is, taktikailag is jók voltak, de megpróbáltuk kezelni a helyzetet. Azt sajnálom, hogy nem tudtunk még egy gól szerezni, ami megnyugtatóbb lett volna a továbbjutásunkat tekintve, de várjuk az utolsó mérkőzésnapot, és bizakodással nézünk elébe! Marcos Angulo: - A mai eredmények alakulásával a döntések az utolsó napra maradtak. Sajnos a Győr továbbjutása az Elit Körbe már nem csak saját magán fog múlni. Az első mérkőzésen láthattuk, hogy az erős belorusz csapat könnyedén győzi le angol ellenfelét, igazolván, hogy nekik nagyon erős csapatuk van. A második mérkőzésen az ETO erősen kezdett, keményen letámadott, és gyorsan szerzett négy gólt. Könnyedén vezettünk 5-2-re is, de a horvátok megmutatták, hogy jó csapatuk van, beszorították a hazaiakat a saját térfelükre. Több lehetőségük is volt gólszerzésre, de Matkovics Gábor hárított szinte mindent, közte büntetőket is. A horvátok az 5-4-es vereség ellenére megmutatták, hogy technikás, veszélyes játékukkal van esélyük az utolsó napon a beloruszok ellen.  Az ETO nagyon jól teljesített az első félidőben, de a másodikban csökkent a játékuk színvonala. A hat csoport mindegyikéből az első két helyezett jut be az elitkörbe, amelynek a címvédő kazah Kajrat Almati, valamint a spanyol Inter FS, a kazah Tulpar Karagandi és a szerb Ekonomac Kragujevac kiemeltként lesz a résztvevője. A további program: 2015. október 2. péntek 16:30 Nacional Zagreb-Lidselmas 19:00 Baku United FC-Rába ETO