Fantasztikus fanatikus győzelem Debrecenben
2017.11.06 | 20:33
Fantasztikus fanatikus győzelem Debrecenben Aki csak a végeredményből indul ki azt hiheti, hogy a Göcsej megerőltetés nélkül, izgalommentesen nyert Biatorbágyon. Pedig nem így történt.. Annak ellenére sem, hogy a 15. percben már 0-3 állt az eredményjelző táblán, miután Megyeri Boglárka vezető találata után Marsai Nikoletta kétszer is mattolta Kapusi Tímeát. Talán lélekben már a következő körben érezték magukat a zalaegerszegi játékosok és pillanatok alatt visszajöttek a meccsbe a Ferenczi tanítványok, Suhajda Anita kétszer is eredményes tudott lenni. Amióta Anita visszatért Hollandiából azóta szórja a gólokat, nagy erőssége lett a Viaduktnak. A 28. percig nyílt volt a továbbjutás kérdése, de aztán Orbán Szandra percei következtek, aki hamar bevert kettőt a hazaiak hálójába s innentől kezdve már érezni lehetett, hogy újabb fordulatra már nem lehet számítani. A Göcsej előnye egyre csak nőtt, s az elfáradó biatorbágyiak már nem tudták megnehezíteni dolgukat, s megérdemelten nyertek ilyen arányban is Megyeri Bogiék. DEAC mérkőzésre járni jó, mert mindig gólzáporra lehet számítani. Nem volt ez másként a Szolnok ellen sem, ahol 13-szor rezdült meg a háló, ez nagyjából megfelel a debreceni mérkőzések gólátlagának. Bornemissza Barbara vezető gólja után, többször is súlyos egyéni hibát vétettek a hazai játékosok, s persze a szolnokiak kontratámadásai is sok veszélyt hordoztak magukban. Olyannyira, hogy a 14. percben 4-1-re már ők vezettek.. Innentől kezdve a DEAC végig futott az eredmény után, de Vágó Anikót képtelenek voltak semlegesíteni, a Fanatikusok gólzsákja már négy találatnál járt és csapata 7-3-ra vezetett 6 perccel a vége a lefújás elött. A Hajdú bihariak azonban nem adták fel és nekik lett igazuk. Balla Anikó mesterhármasával feljöttek egy gólra, s a legvégén volt esélyük az egyenlítésre is, Nagy Zita azonban nagy bravúrral hárítani tudott, így az újonc jutott tovább. A debreceniekben sokkal több van, nagyon rájuk férne már egy siker. Egészen hihetetlen, hogy ilyen sok rúgott góllal még nem tudott egyszer sem nyerni a gárda. Érthető volt a lefújás után Darányi Antal kritikus nyilatkozata..   Női Magyar Kupa, 2. forduló   Viadukt SE Biatorbágy – Göcsej SK Sport 3-9 (2-3) Aréna Törökbálint, 50 néző Játékvezetők: Liebhardt András – Puskely Gábor Zsolt – Zsarnóczay Tamás Viadukt: Kapusi Tímea – Csorba Szandra, Németh Beáta, Bozsik Nikolett, Bajcsy Krisztina Mária Csere: Csizmók Adrienn, Ferenczi Anna, Görög Emília Aténé, Suhajda Anita Edző: Ferenczi Anna Göcsej: Kiss Emília – Megyeri Boglárka, Orbán Szandra, Lehota Szimonetta, Marsai Nikoletta Csere: Fábián Ramóna, Czeglédi Petra, Horváth Lilla Edző: Tánczos Tibor Gólszerző: Suhajda Anita (2), Bozsik Nikolett illetve Megyeri Boglárka (3), Orbán Szandra (3), Marsai Nikoletta (3) Ferenczi Anna (Viadukt): - Sajnos nem sikerült a bravúr. Az első félidőben még tartottuk magunkat és 0-3-ról is felálltunk és egygólos hátránnyal zártuk a félidőt. Ez bizakodásra adott okot csapatomnak. Tudtuk, hogy a második felvonás nehezebb lesz. Egészen a 28. percig álltuk a sarat, rengeteg helyzetet kidolgozott az ellenfél, persze nekünk is megvoltak a lehetőségeink. Végül elfáradtunk és kiütközött az osztálykülönbség. Sok hiba csúszott már be mindenki részéről és ezt kegyetlenül kihasználta a Göcsej, s teljesen megérdemelt nyert ellenfelünk, amihez gratulálok nekik. Ami a gólarányt illeti, úgy gondolom, hogy ekkora különbség nincs a két csapat között, de a mai napon sajnos ez így alakult. Dolgozunk tovább és tanulunk hibáinkból. Tánczos Tibor (Göcsej): - Úgy kezdődött a meccs, ahogy szerettük volna. Aztán kicsit belealudtunk a vezetésbe és gyorsan nyílt lett megint. A szünetben aztán beszéltünk egy pár szót és teljesen más felfogásban sikerült lehozni viszonylag simán a második félidőt. Csak az volt furcsa, hogy három megkülönböztető trikóra is volt szükség, ez nálunk mostanában nem megszokott. Igyekeztem is mindenkinek lehetőséget adni. A továbbjutás volt a cél és ez sikerült is. Nagyszerű és korrekt játékvezetés mellett egy nagyon sportszerű ellenfelet győztünk le. Sok sikert nekik a bajnoksághoz. IMG_1014   Debreceni Egyetemi AC – Szolnok Fanatic SE 6-7 (3-5) Debreceni Egyetemi Sportcsarnok, 80 néző Játékvezetők: Erdélyi Tamás – Csiszár Krisztián – Jóni Tamás DEAC: Katona Bernadett Elizabet – Dancs Rebeka, Balla Anikó, Erdős Edina, Bornemissza Barbara Csere: Fekete Gabriella, Pócsik Lívia, Tóth Zsuzsa, Vasvári Dorina, Maries Nicoleta, Böröczky Szilvia, Horváth Renáta Edző: Darányi Antal Szolnok: Nagy Zita – Urbán Viktória, Szívosné Bozsó Renáta, Vágó Anikó, Gál Mónika Csere: Pázmándi Anett, Nagy Daniella Edző: Csörghe Tamás Gólszerző: Balla Anikó (3), Bornemissza Barbara, Pócsik Lívia, Dancs Rebeka illetve Vágó Anikó (4), Urbán Viktória (2), Nagy Zita Darányi Antal (DEAC): - Nehéz indulatok nélkül nyilatkoznom. Igazából eddigi leggyengébb játékunkat nyújtottuk, egy verhető ellenféllel szemben. Igazából a meccs végére kezdtünk el úgy, abban a sebességben játszani, ahogy végig kellett volna. A helyzeteink megvoltak a fordításra, de az egyenlítésre minimum. Az, hogy a legvégén is százszázalékos helyzetet hagytunk ki, már kísért minket. Amit egyszerűen nem értek, hogy miért nem vagyunk képesek sprintben közlekedni a pályán. Olyan néha, mintha lebegnénk. Csörghe Tamás (Szolnok): - Mi azért kezdtünk el futsalozni, mert a lányok örömüket lelik benne. Ha ez még eredménnyel is párosul, annak külön örülök. Szivosné Bozsó Renáta (Szolnok): - Az előző napi BLSZ mérkőzés sokat kivett a csapatból, de úgy érzem küzdőszellemből jelesre vizsgáztunk. Teljes nyugalommal várjuk a folytatást, a kitűzött célt teljesítettük.  - Simonyi András - [gallery ids="91559,91562,91565,91567,91568,91571,91573,91574,91576,91578,91579,91580"]