Fájó hazai vereség Dunaújvárosban
2016.01.11 | 23:05

Mindössze egyetlen szerzett gólig jutott, így nem tudta otthon tartani a bajnoki pontokat a Berettyóújfalu elleni rangadón a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata. Fehér Zsolt együttese becsülettel küzdött, de a szervezett vendégek 2-1-es sikert arattak a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.
A Berettyóújfalu elleni hazai rangadóval folytatta a bajnoki küzdelmeket ma este a Dunaferr DF Renalpin FC csapata, melynek mindenképpen pontot, pontokat kellett szereznie ahhoz, hogy megtartsa harmadik helyét a tabellán mai ellenfelével szemben. Némi meglepetést okozott azzal a Dunaferr vezetőedzője, hogy a kapuban Hegedüs Ferencet küldte kezdőként pályára, de az újvárosi hálóőr ezt egy remek védéssel rögtön meg is hálálta, míg társai az első percekben csak keresték a labdát, melyet jól eldugott előlük az MVFC. Rábl mutatkozott be felső lécet ért nyesett lövéssel, majd Hegedűs tolta szögletre Nagy István bombáját. A hatodik percben sikerült először kijönniük a szorításból. Ekkor Ivacs tört előre, aki erőszakosan megtartotta a labdát, melyet jól is helyezett, de Tihanyi hatalmasat védett. Ekkor látszott körvonalazódni a hazai taktika, amely a Dunaferr zárt védekezéséből vezetett gyors kontráira épült. Mindeközben a keményebb ütközésekre sem lehetett panasz, melyekből főként Nagy Attila vette ki a részét. A félidő közepén szinte a semmiből szerzett vezetést a Berettyóújfalu. Sánta indult meg a jobb szélen, aki beadás helyett a rövid felsőbe vágta a labdát (0-1). Ez kissé meg is fogta a hazaiakat, mely miatt újabb lehetőségeket dolgoztak ki a vendégek. Ebből remek előretörésükkel Fekete és Ivacs próbálták kirángatni a csapatot, de Dávid felső léc alá tartó lövésénél ismét Hegedűsnek kellett hárítania. Gál kapufája jelezte az MVFC fölényét, melyet Fehér Zsolt időkérése támasztott alá, aki igen erélyesen kellett beszéljen játékosaival. Ennek ellenére továbbra sem volt igazi átütőerő csapatában, amely több technikai hibát is vétett. Érett az újabb vendég gól, melyet szépségdíjas akcióból Gál szerzett, kialakítva a félidei állást (0-2). A fordulatot a második húsz percre várták, amit rögtön a legelején Hosszú felső lécről kifelé vágódó labdája meghozhatott volna, majd Aradi és Ivacs lövése, melyet Tihanyi hárított. Ettől teljesen átalakult a játék képe, hiszen a kétgólos hátrányban lévő Dunaferr vált kezdeményezővé. A 26. percben már többen gólt kiáltottak, amikor a gólvonalon guruló labdát ujjheggyel paskolt kifelé a Berettyó kapusa. Helyzetekig ebben a szakaszban sikerült eljutni, de a gól sehogy sem jött össze. A játékvezető is észrevette magát a 31. percben, amikor a jogosan reklamáló edzőt, Fehér Zsoltot küldte fel a lelátóra, majd Hosszúnak adott sárga lapot. A véghajrához közeledve Hosszút vágta fel utolsó emberként Klochko a kilences vonalnál, majd kapusát mezőnyjátékosra cserélte a Dunaferr, ezzel próbálva feltörni a vendégek védelmét. Ez sikerre vezetett, hiszen Dávid kezezése után büntetőhöz jutott a hazai csapat, melyet Schrancz magabiztosan értékesített (1-2). Ivacs, majd Nagy Attila lábában volt az egyenlítés, ami sajnos nem sikerült, ezzel a két csapat helyet cserélt a bajnoki táblázaton, így a Dunaferr a negyedik helyről várhatja a folytatást. Dunaferr DF Renalpin FC – MVFC - Berettyóújfalu 1-2 (0-2) Dunaferr DF Renalpin FC: Hegedűs Ferenc– Klacsák Bence, Schrancz Balázs, Fekete Róbert, Hosszú Ádám. Cserék: Reveland Zoltán – Bognár Bálint, Aradi Csaba, Nagy Attila, Friedrich Dávid, Varga Csaba, Ivacs Gábor. Vezetőedző: Fehér Zsolt MVFC - Berettyóújfalu: Tihanyi Csaba – Trencsényi János, Szabó Péter, Gál István, Dávid Richárd. Cserék: Mezei Dávid - Nagy István, Klochko Dmytro, Rábl János, Stanic Srdan, Vulovic David, Sánta János Attila. Vezetőedző: Turzó József. forrás: dunaujváros.com