Ezúttal is előnyről kapott ki a Fradi!
2019.11.23 | 11:54
Ezúttal is előnyről kapott ki a Fradi!  Mind a két csapat teljes kerettel vágott neki a mérkőzésnek, nem akadt hiányzó egyik oldalon sem, így izgalmas meccsre volt kilátás. A zöld-fehérek legutóbb egy nyerhető meccsen veszítettek, így nekik volt égetőbb a javítás, de az Aramisra is ráfértek a pontok annak ellenére, hogy legutóbb szereztek egyet a Dunaferr ellen. FTC-FISCHER KLÍMA – ARAMIS SE 3-5 Népliget, 250 néző: Játékvezetők: Zimonyi, Tamási, Janitz FTC: Tóth – Büki, Bognár, Cseri, Rábold Cserék: Bajusz – Gellérfi, Öreglaki, Fekete, Hosszú, Fülöp, Lőrincz, Temesi, Jenei Edző: Roni Ribeiro Aramis: Soós – Sámson, Harnisch, Bognár, Juhász Cserék: Molnár, Moga, Pankotai, Vattamány, Fekete O., Fekete M, Papp, Gál, Boznánszky Gólszerzők: Bognár, Büki, Öreglaki illetve Sámson (2), Fekete O., Fekete M., Boznánszky Sárga lap: Rábold, Büki, Bognár, Fekete, Öreglaki, Jenei illetve Sámson, Bognár, Pankotai 2019.11.22 (1) Az elején ahogy várható volt a Fradi kezdett jobban, el is jutottak helyzetekig, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel. Majd a félidő közepén egy szokásos Bognár-Büki összjáték után előbbi volt eredményes. A gól után lendületben maradt a Fradi és hiába a ziccerek, csak a kapufát sikerült eltalálni több esetben is. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és Sámson egyenlített közelről. A gól talán még fel sem került az eredményjelző táblára, ismét a népligetieknél volt az előny. Büki emelte át a labdát szépségdíjasan a kimozduló kapus felett. Az újabb kapott gól nem szegte a vendégek kedvét, akik a játékrész második felére feljavultak, de egyenlíteni nem tudtak, köszönhetően Tóth több remek védésének, így minimális Fradi előnnyel fordulhattak a csapatok. [gallery ids="114537,114538,114539"] A második félidőben az Aramis volt a kezdeményezőbb, náluk volt többet a labda, de a meddő mezőnyfölénnyel nem nagyon tudtak mit kezdeni. A Fradi többnyire védekezett, de egy gyors kontra végén megduplázták az előnyt, egy szép Fekete – Öreglaki összjáték után. Ekkor úgy tűnt, megnyugodhatnak a házigazdák, de a játékuk nem javult és az Aramis folyamatosan támadott, így nem volt meglepő, hogy a félidő derekán szépítettek Fekete Márk révén. Aztán két perccel később testvére, Fekete Olivér már az egyenlítésnek örülhetett, miután gólra váltott egy tízméterest. Pár perc elteltével a budaörsiek is összegyűjtötték a hat szabálytalanságot, így a Fradi előtt is ott volt a kisbüntető, de Hosszú lövését Soós könnyedén hárította. Ekkor a 10 métereseknek nem volt vége. A hajrában ismét Fekete Olivér végezhetett el egyet, de Tóth bravúrral szögletre ütötte. A hazai védők talán még ezt ünnepelték, mert a sarokrúgásnál nem figyeltek kellőképpen, amit az Aramis ki is használt és Sámson gólja már azt jelentette, hogy náluk van az előny, először a mérkőzés folyamán. A Fradi gondjai ezután tovább nőttek. A vendégek egy remek kontra végén újabb ziccerbe kerültek, és Boznánszky nem hibázott, megadva a kegyelemdöfést, amivel eldöntötte a három pont sorsát. Próbálkozott a Ferencváros a vészkapus játékkal, de nem tudtak igazi helyzetig sem eljutni. 2019.11.22 (9) A meccsen a hazaiak a három ponton kívül két játékosukat is elveszítették, mivel Fekete és Büki is megkapta ötödik sárgáját. A játékvezetők rengeteg hibát vétettek, amivel borzolták a csapatok idegeit, amit kezelni sem tudtak a sporik, aminek a következménye 9 ! sárga lap, egy végtelenül sportszerű meccsen, ami több mint elgondolkodtató. A Fradi az előző meccshez hasonlóan nem tudta megtartani az előnyét és nem először fordul elő, hogy többgólos előnyről veszítenek, ami akár a felsőházi tagságukba is kerülhet. Az Aramis a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján rászolgált a három pontra. Támadásban sokkal kreatívabban játszottak ellenfelüknél, és ezúttal jól használták ki a helyzeteiket. A budaörsiek ezzel beérték pontszámban a fővárosi együttest és tovább sűrűsödött a középmezőny. Machalek Attila, FTC: - Megint egy olyan mérkőzésen vagyunk túl, ahol az első félidőben viszonylag jól játszunk, és akár több góllal is vezethettünk volna, majd a második félidőre jelentősen visszaesünk. Eddig többnyire a védekezéssel akadtak gondjaink, de ezúttal támadásban sem tudtunk megfelelőt nyújtani, aminek egyelőre nem tudjuk az okát. Megérdemelt vereséget szenvedtünk, mert összességében gyenge teljesítményt nyújtottunk. Ami szomorúbb, hogy még nálunk is volt klasszisokkal gyengébb teljesítmény. Kevés szánalmasabb dolog van, amikor a tudatlanságot és a hozzá nemértést arroganciával és pökhendiséggel kompenzálják. De majd biztos megdicsérik őket, mert megmutatták, hogy ki a „király”! Gratulálunk az Aramisnak! Moga Lóránt, Aramis: - Úgy gondolom, a mai mérkőzésen megérdemelten győztünk. Támadásban nagyon sokat futottunk, segítettünk a labdás játékost,  így sok mélységi átadásunk volt és veszélyesek voltunk kapura! Védekezésben csapatként működtünk, tudtuk kisegíteni egymást, mert a Fradinak nagyok sok jó támadó vérű játékosa van! Vannak még hibáink, de dolgozunk rajta, hogy a jövőbe ezek kevésbé forduljanak elő! A mérkőzésen voltak forduló pontok, amiből most mi jöttünk ki jobban. Sajnos  Harnisch Ákost elveszítettük az első félidőben, ezúton is jobbulást kívánok neki, remélem nem lesz semmi komoly baj a lábával Sok sikert kívánok a Fradinak a bajnokságban!