Ez most még belefért
2008.04.10 | 00:00

Nem az eredménnyel, inkább a Székelyudvarhely Sport Klub által mutatott teljesítménnyel volt a baj tegnap este a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó mérkõzésén. A hazaiak azzal a tudattal álltak pályára, hogy függetlenül, mi lesz az eredmény a Galaci United ellen, már biztosan az elsõ helyrõl vághatnak neki a rájátszásnak. Ez az érzés pedig nem felszabadult, hanem szeleburdi játékot hozott. Azért a végeredmény több mint imponáló.

Az alapszakasz egyetlen találkozója volt, amelyen nem volt gyõzelmi kény­szer az udvarhelyiek részérõl. Gálameccset vártunk, de in­kább edzõmeccset kaptunk. A vendégek a 11. percig ve­zet­tek, ekkot 2-3-at mutatott az eredményjelzõ, de a pihenõre már sok minden helyreállt, mert ekkor már 6-4-re az SK vezetett. Ám nyögvenyelõs volt az egész játék, nem esett jól a meccs a játékosoknak. Le­gyünk hamar túl rajta - ez le­he­tett a szlogen mindenkinél. A második félidõben nem sok minden változott, csupán most már az ellenlábas nem rú­gott gólt, de kapott ismét ha­tot. A végeredmény 12-6 lett egy olyan összecsapáson, amelyet jobb inkább elfelej­teni, semmint észben tartani. Kozma Mihály, az SK trénere az összecsapás után la­punk­nak elmondta, nem így tervezte a meccset: „A fejekben, úgy látszik, inkább ne­gatívan hatott, hogy nem volt gyõzelmi kényszer. Az eredménnyel semmi bajom nincs, de olyan hibák voltak já­tékunkban, amit még az ed­zéseken sem szabad elkövetni. Meglátszott, hogy fáradtak a fiúk. Ebbõl a találkozóból nem szabad semmifajta következtetést levonni". Az alapszakasz utolsó meccsét tegnap este játszották Dé­ván, ahol a bajnoki címvédõ CIP a Temesvári Polit látta vendégül. De ennek kime­ne­tele már nem változtatja a rá­játszás elsõ körének párosításait. Így a negyeddöntõben a következõ párharcok lesznek: Székely­udvarhely Sport Klub- Te­­mes­vár, Dévai CIP-Kolozs­vár, Cra­io­va-Resicabánya, Ma­rosvá­sár­hely-Piatra Neamþ.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 21. forduló, elmaradt meccs:
Székelyudvarhely SK-Galaci United 12-6 (6-4)
A hazaiak gólszerzõi: Madarász (2.), (17.), Nicuºan (5.), Davi (11.), Szõcs (14.), Szabó (16.), Gyurcsányi (23.), (31.), (40.), Mihály (24.), (33.), Dénes (35.).