Ez még Madinak is sok volt
2015.10.08 | 14:05

A múlt heti sikeres BL-szereplést követően tegnap már a bajnokságban kellett helytállnia a győrieknek, akik az elmúlt pontvadászatban jól szereplő veszprémieket fogadták. A mérkőzést a helyszínen tekintette meg a magyar futsalválogatott spanyol nemzetiségű szövetségi kapitánya, Sito Rivera. Rába ETO-FC Veszprém 7-1 (4-1) Győr, NB I-es férfimérkőzés 150 néző. V.: Farkas B., Baghy. ETO: Matkovics - Amrani, Alex, Juanra, Seidler. Csere: Lódi, Dróth, Harnisch, Drahovsky, Rick, Fumasa, Sáhó, Farkas B., Alasztics M. Edző: Jordi Illa. Veszprém: Sárdi - Németh P., Tar, Püspök, Vas Á. Csere: Spandler, Finta, Boromisza, Bognár P., Gulyás, László G., Schmidmajer. Edző: Madarász János. Gólszerző: Dróth (4., 6.), Fumasa (10.), Finta (14., öngól), Harnisch (22.), Juanra (24.), Seidler (28.), ill. Gulyás (18.). Kiállítva: Püspök (27.). Meglepetésre az amúgy tartalékos vendégek előtt adódott a első nagyobb lehetőség, ám Boromisza a 4. percben a kapufát találta el. Az ellentámadásból azonban már gól született, Dróth távoli lövésével szerzett vezetést az ETO. Két perc múlva ismét ő volt eredményes, majd a félidő közepén Fumasa használt ki egy ziccert (3-0). Két gólt is szerzett ezután a Veszprém, igaz előbb Finta a saját kapujába bólintott, Gulyás azonban már Matkovics mellett lőtt a győri kapuba. (4-1). Fordulás után nem sokkal Harnisch szerzett ügyes gólt, majd Juanra átlövésből növelte a győri előnyt (6-1). Emberelőnyben Seidler is a kapuba talált, tetemes lett a hazai előny, de ezután már nem változott a különbség. Az ETO győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a BL után láthatóan lendületben maradó győriek rendkívül magabiztos játékkal, a vártnál is simább győzelmet arattak. Jordi Illa: - Nem volt annyira sima mérkőzés, mint az eredmény mutatja, jól, koncentráltan játszottunk. Mindig nehéz egy jó sorozat után pályára lépni, a BL-ben nagy volt rajtunk a nyomás, a feszültség, most kicsit ki tudtunk ebből valamit engedni. Meg kell említenem, hogy nagyon jól szálltak be a mérkőzésbe a fiatalok. Madarász János: - Gratulálok az ETO-nak, megérdemelten győzött. Mi nehezen tudjuk kezelni, ha három meghatározó játékosunk hiányzik.  - Szeitz Tibor, Kisalföld -