Ez egy kiváló mérkőzés volt!
2016.04.20 | 07:32
Ez egy kiváló mérkőzés volt! Remek rajtot vett a Dunaferr DF RENALPIN FC csapata a rájátszás nyitómérkőzésén a NYÍRGYULAJ KSE vendégeként! A (0-2)-es félidő után nagy harcban született az (1-5)-ös meggyőző és igazságos végeredmény. A küzdelem hevességét jelzi az itt kiosztott súlyos, nyolc tételes sárgalap gyűjtemény. Íme, a részletek! Nyírgyulaj KSE – Dunaferr DF Renalpin FC 1-5 (0-2) Nyírbátori Sportcsarnok, Vezette: Szabó Sz – Takács I – Szűcs L Nyírgyulaj KSE: Pallai - Angyalos, Siska, Varga D., Nagy I. Csere: Lovas, Kovács, Tóth, Faragó, Fekete, Kriston. Edző: Lovas Norbert. Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland, Varga Cs., Klacsák, Horváth N., Hosszú. Csere: Aradi, Fridrich, Bogár, Ivacs, Gorjanácz. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Góllövők: Siska, illeve Ivacs 2, Varga Cs, Aradi, Horváth N Sárga lap: Siska, Faragó, Fekete G, Végső, illetve Klacsák, Hosszú, Aradi, Ivacs A két csapat legutóbbi két találkozója erősen rányomta a bélyegét a rájátszás első mérkőzésére. A hazaiak a jó sorozatukat folytatatták volna, míg a DF érthető módon revansra vágyott. Ennek megfelelően ritkán látható elánnal estek egymásnak rögtön a kezdő sípszó után. A lendületük az utolsó pillanatig kitartott, ami egy remek mérkőzést hozott a szépszámú publikumnak. Az alaphangot a Hosszú & Varga tandem adta meg a szélvésztempójú kezdésükkel. Ahogy a legutolsó találkozón, úgy most is a hazaiak erre igen kellemetlen kontrákkal válaszoltak és hamarosan egy szögletet és egy 100%-os helyzetet is kiharcoltak, amit ahogy később még számtalant - Reveland parádésan hatástalanított. Túlzás nélkül mondhatjuk, hogy a DF henger az 5. perctől teljes fordulatra kapcsolt és minden pályára lépő nyílt sisakkal tört az ellenfél kapujára. A Nyírgyulaj együttese a már bemutatott kontrákkal próbálkozott. A DF vezető gólja Ivacs szemfülességét dicséri (0-1) a 12. percben. A hazaiak az egyenlítésre és ezzel Revelandra törtek, aki az extázis üzemmódot választva brillírozta végig az egész mérkőzést! A 15. perc hazai időkérést és a vendégeknek forró pillanatokat hozott. Ebbe aztán a letámadást, az ajtó-ablak helyzeteket, a szögletet, illetve a 10 métereseket is érthetik azok, akik sajnálatos módon kihagyták a helyszíni izgalmakat. Az utóbbi kisbüntetőből rögtön kettővel is díjazták a DF-t, amiből az elsőt Kovács mellé bombázta. A gyakorlatot a bírák bemozdulás miatt visszarendelték, ezért a javított változatot Reveland imponáló eleganciával hárította. A kalamajkából a DF egy erős kontrával tört ki. A kapu előtt az addig is sok galibát okozó Varga két védővel a nyakában is lefordult, majd magabiztosan helyezett a hálóba (0-2) a 18. percben. Ezzel az állással vonultak pihenőre a csapatok. A második félidő ott folytatódott, ahol az elsőt abba hagyták: izzott a küzdőtér. A kezdeményező szerepet a nagyon harciasan fellépő hazaiak vitték, amiből hamarosan igazi parázzsá vált a hangulat, amit az eseményeket érthető módon a „szívükkel néző” a helyi szurkolók tovább hevítettek. Mindeközben szerencsére a játék is igen nagy tempóban is zajlott. a kapuk váltakozva kerültek nagy veszedelmekbe. Egy vendég szögletet követően az előretörő Aradi mattolta a helyiek kapuját: (0-3) a 28. percben. A nehezen követhető szikrázó csatában sorban osztották a sárga lapokat, közben Siska  egy büntetőből végre betudta venni a DF kapuját (1-3) a 29. percben. A felek őrjítő harcban próbálják döntésre vinni a csata sorsát. Váltakozva vették elő a vészkapusos játékrendet. Egy óriási tempójú támadás végén Varga a kapu elé helyezett és a jól érkező Ivacs a vészkapus szerepében védhetetlenül bombázott a hazai kapuba (1-4) a 33. percben. A hazai fiúk a jól kigyakorolt 5:4-es játékukkal szinte beszögezték a DF csapatát a kapujuk előterébe. A pressziót megelégelve Horváth labdát szerzett, állva hagyta a letámadó hazaiakat és távolról elegánsan helyezett az üres kapuba: (1-5) a 38. percben. A hatalmas tempóban további izgalmas pillanatok is születtek, így Siska újabb 10 méterese, valamint Kovács pusztító erejű bombája, amiket Reveland a már bemutatott elképesztő parádés teljesítményével szemrebbenés nélkül hárított. Vállaljuk a megállapításunkat, miszerint a DF ilyen arányban is megérdemelten győzött a remek játékot produkáló hazaiakkal szemben. Fehér-Zsolt-vezetőező Fehér Zsolt:Ma nagyon nagyon koncentráltan játszottunk. Minden elemében jobbak voltunk mint a Nyírgyulaj. Örülök a győzelemnek, kellett a jó kezdés!   Forrás: dunaujvarosfutsal.hu