ETO GYŐZELEM A MAGYAR KUPA DÖNTŐJÉBEN
2016.02.21 | 19:15
ETO GYŐZELEM A MAGYAR KUPA DÖNTŐJÉBEN A Győri ETO csapata magabiztos játékkal múlta felül ellenfelét ETO FUTSAL GYŐR – DUNAFERR RENALPIN FC 9:2  (4:1) Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 700 néző Vezette: Szilágyi, Szabó, Erdélyi ETO FUTSAL GYŐR: Tóth, Juanra, Constantino, Solano, Drahovsky Cserék: Lódi, Amrani, Seidler, Harnisch, Jakatics, Farkas, Alasztics, Jaison, Sáhó Vezetőedző: Jordi DFDSE: Hegedűs, Klacsák, Fekete, Horváth, Hosszú Cserék: Reveland, Aradi, Bognár, Nagy, Rigó, Fridrich, Ivacs, Schranz, Huber Vezetőedző: Fehér Zsolt  Gólszerzők: Solano (2), Juanra, Lódi, Jaison (2), Constantino, Seidler, Sáhó illetve Aradi, Horváth Sárga lap: Horváth, Klacsák A döntőbe jutáshoz kétséget kizáróan a Győri ETO csapatának kellett jobban megizzadnia, akik a nagy rivális Berettyóújfalu csapata ellen játszották az elődöntőt, ahol is egy fordulatos, gólgazdag mérkőzésen kerekedtek a hajdúságiak fölé. A Dunaújváros csapata a másodosztályú FTC Futsal csapatát búcsúztatta a legjobb között, magabiztos 8:0-ás eredménnyel. Az elődöntők alakulásával ellentétben a mérkőzés toronymagas esélyesének az ETO futsal csapata számított, annak ellenére, hogy Fehér Zsolt tanítványai tavaly októberben 7:5 arányban le tudták győzni a Győrt. A mérkőzés elejétől kezdve magához ragadta a győri csapat az irányítást, látszott, hogy gyorsan szeretnék eldönteni a mérkőzést. A dunaújvárosiak főleg a védekezéssel voltak elfoglalva, az első percekben birtokolni sem tudták a labdát. Constantino és Drahovsky is gyorsan vezetést szerezhetett volna, de a helyzeteik kimaradtak, egészen a 4. percig, amikor a határozatlan DFDSE védői között Solano emelt a kimozduló Hegedűs fölött a kapuba (1:0). Fél perccel később újra sikerült mattolni a piros mezesek védelmét, Juanrát senki nem támadta, így köszönte szépen és kilőtte a jobb felső sarkot (2:0). Nem állt le az ETO henger, a hatodik minutumban már 3 gól volt a zöldek előnye, a kapusról kipattanó labda pont Lódi Tamás elé került, aki higgadtan emelt a kapuba (3:0). Fehér Zsolt a harmadik bekapott gól után azonnal időt kért, aminek meg is lett az eredménye, a hetedik percben Aradi Csaba középre passzolt labdája változtatott irányt egy győri lábon, Tóth Gyula pedig már nem tudott reagálni a történésekre, a labda a hálóban kötött ki (3:1). A Dunaújváros a kezdeti nehézségek után kiszabadult az ETO szorításából, birtokolták a labdát, azonban a következő gólt nem ők, hanem a győri csapat szerezte, Solano helyezett a kapuba a kimozduló Hegedűs Ferenc alatt (4:1). A mérkőzést egyértelműen a győri csapat uralta, a DFDSE csapata elvétve tudott csak gólhelyzetet kialakítani. A 14. percben Fehér Zsolt együttese egy támadás erejéig vészkapus játékra váltott, de gólt nem sikerült elérniük belőle, csakúgy, mint a játékrész hátralévő részében, így 3 gólos ETO vezetéssel vonulhattak a csapatok a félidei pihenőre. A második játékrészt vészkapus játékkal kezdte a piros mezes csapat, Schrancz Balázs húzta magára a fehér dresszt. 2 perc labdajáratás után Tóth Gyula védeni tudta Schrancz lövését, azonban a gyorsan visszatámadó dunaújvárosi játékosok miatt Harnisch nem tudott kapura emelni. Az 5 a 4 elleni játékot ezúttal állandósította a Dunaújváros, amit agresszív letámadással is kiegészített, azonban a 25. percben egy szép labdakihozatalt követően Jaison révén újabb gólt ért el az ETO (5:1). Egy perccel később a Dunaújváros labdavesztése ismét megbosszulta magát, Juanra került a bal oldalon a védelem mögé, középre passzolt labdájára pedig Constantino érkezett (6:1). Nem egészen újabb egy perc után ismét beköszönt az ETO, egy villámgyors támadás után Seidler talált Hegedűs hálójába (7:1). 27 perc játék után Horváth Norbert unta meg a Győr fölényét, a bal oldalon lefutotta a teljes ETO védelmet, majd kiválóan lőtt Tóth Gyula kapujának bal alsó sarkába (7:2). A 31. percben saját térfelén járatta az ETO a labdát, amikor is Jaison váratlanul lövésre szánta el magát. Ez Hegedűs kapust is meglepte, nem is tudott reagálni rá, kővé dermedve figyelte, ahogy a labda a kapuba vágódik (8:2). A 34. minutumban a dunaújvárosi védelem a saját büntető területe előtt adta el a labdát, Drahovsky két csel után az üresen álló Sáhó Kristófhoz passzolt, aki higgadtan a kapuba helyezett (9:2). A mérkőzés végén az a ritkán látható esemény is bekövetkezett, hogy a pályán lévő ETO játékosok 80%-a magyar volt, Alasztics Marcell kapus mellett Lódi Tamás, Jakatics Ádám és Farkas Bence is pályára lépett. A rutinos Lódi mellett Amrani figyelt a fiatalok fegyelmezettségére. Összességében megérdemelten gyűjtötte be az újabb Magyar kupa elsőségét a Győri ETO csapata, végig uralták a mérkőzést, és könyörtelenül kihasználták az adódó lehetőségeket. A Dunaújváros csapata ezúttal nem tudta megakadályozni Jordi fiainak öröm futsal-ját. Jordi: - Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyon jó mérkőzést játszottunk, erősen koncentráltunk a meccs minden pillanatában, mindenáron meg akartuk nyerni a kupát. Keményen készültünk a hétvégére, mert tudtuk, hogy a Dunaújváros egy nagyon erős csapat. Véleményem szerint a játék minden elemében kiváló teljesítményt nyújtottunk, és teljes mértékben kontroll alatt tudtuk tartani a mérkőzést. Fehér Zsolt: - A mai mérkőzésen abszolút megérdemelten nyert a Győr, sajnos el kell ismernünk, hogy mindenben fölénk nőttek. Ami hibát látok az az, hogy egy fél-profi csapat két nap alatt lejátszandó két mérkőzés esetén nem tudja felvenni a versenyt egy profi együttes ellen. Természetesen ez semmit sem von le az ETO érdemeiből, megérdemelten nyerték meg a kupát. A csapatomra nagyon büszke vagyok, hogy egy ilyen rangos tornán eljutott a döntőbe. [gallery ids="54920,54923,54926,54927,54930,54932,54935,54938,54941"]