ETO GYŐZELEM A DÖNTŐNEK IS BEILLŐ ELŐDÖNTŐBEN
2016.02.20 | 21:28
ETO GYŐZELEM A DÖNTŐNEK IS BEILLŐ ELŐDÖNTŐBEN A Győri ETO csapata várja ellenfelét a holnapi fináléra   ETO FUTSAL GYŐR – MVFC BERETTYÓÚJFALU 7:5  (2:2) Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 700 néző Vezette: Farkas, Futó, Horváth ETO FUTSAL GYŐR: Tóth, Juanra, Constantino, Solano, Drahovsky Cserék: Lódi, Amrani, Seidler, Harnisch, Jakatics, Farkas, Alasztics, Jaison Vezetőedző: Jordi  MVFC BERETTYÓÚJFALU: Tihanyi, Rábl, Trencsényi, Dávid, Szabó Cserék: Mezei, László, Gál, Sánta, Klochko, Komáromi, Nagy, Stanic, Vulovic Vezetőedző: Turzó József  Gólszerzők: Sánta (2), Gál, Klochko, Rábl illetve Jaison (2), Drahovsky, Constantino, Juanra, Amrani (2) Sárga lap: Harnisch, Constantino, Tóth, Solano A magyar férfi futsal közelmúltjának két legeredményesebb csapata, a győri ETO, valamint a berettyóújfalui MVFC csapatai játszották az első Magyar kupa elődöntőt. A mézkőzésre szép számú szurkoló érkezett Berettyóújfaluról, illetve egy kisebb, de annál lelkesebb brigád Győrből. A mérkőzés egy hatalmas ETO helyzettel indult, 20 mp után Juanra labdája találta üresen Constantinot a támadó harmadban, azonban Tihanyi a kapufával együttesen hárítani tudta a lövést. Fél perccel később Dávid Richárd szabadrúgását hárította Tóth Gyula, azaz kifejezetten aktívan kezdődött a mérkőzés. Mind a két fél támadólag lépett fel, megalapozva a találkozó hangulatát. A kapuk előtt felváltva adódtak lehetőségek, amelyek közül az 5. percben egy MVFC támadás érett góllá, Sánta János Attila a bal oldalról húzta befelé a labdát, majd középről leadott lövése a felső lécről vágódott a gólvonal mögé (0:1). A győriek a 8. percben egyenlítettek, amikor egy gyorsan végigjátszott kontratámadás végén Juanra találta meg a hosszú kapufánál Jaisont, aki a kapuba passzolta a játékszert (1:1). 10 perccel a mérközés kezdete után az ellenfél rendezetlen védekezését kihasználva az MVFC gyorsan végzett el egy oldalberúgást, ami után Rábl János asszisztjára Gál István érkezett középen, aki közvetlen közelről nem hibázott (1:2). A győri csapat azonban 4 perccel később újra egalizálta az állást, egy oldalberúgás után a labda Tomas Drahovsky elé pattant, aki 9 méterről a hosszú felsőbe küldte a játékszert (2:2). Az első játékrész kifejezetten izgalmas, gyors futsalt hozott. Folyamatosan veszélyben forogtak a kapuk, azonban Tihanyi Csaba és Tóth Gyula is állták a sarat, kiváló teljesítményt nyújtva stabilizálták csapatuk védekezését. A második félidő 3. percében először szerzett vezetést a győri csapat, egy oldalberúgás során elaludt az MVFC védelme, és a keresztbelőtt oldalberúgásra Jaison érkezett, becsúszva juttatta hálóba a labdát (3:2). A játékrész további részében kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, azonban a 31. percben Seidler középre lőtt labdájára érkező Constantino növelni tudta az ETO előnyét (4:2). Az MVFC a bekapott gól után azonnal vészkapus játékra váltott, azonban egy saját térfélen történt labdavesztés után Juanra használta ki, hogy nincs kapus vele szemben (5:2). Az MVFC a hátrány ledolgozása érdekében tovább folytatta a vészkapus játékot, azonban labdaszerzés után Amrani emelt a kapuba (6:2). Nem sokkal ezután eredményes vészkapus játékot vezetett a Berettyóújfalu, szépen kijátszott akció végén Klotchko talált a győri kapuba (6:3). Kevesebb, mint 3 perccel a vége előtt azonban újra visszaállította 4 gólos előnyét a győri csapat, Amrani másodszor sem hibázott saját térfeléről (7:3). Az utolsó percben szabadrúgáshoz jutott az MVFC csapata 7 m-re a győri kaputól, amit Dávid gurított le a vészkapus mezben pályára lépő Rábl Jánosnak, aki a hosszú sarokba továbbította a játékszert (7:4). A lefújás pillanatában Sánta lövése túljutott Tóth kapuson, a játékvezetők pedig megadták a gólt, így a végeredmény 7:5 lett a Győri ETO javára. Az elődöntő előrehozott döntőnek is kiválóan beillett, hatalmas csatát, lendületes, gólgazdag mérkőzést láthattak a kilátogató szurkolók. Mind a két csapat kiváló teljesítményt nyújtott, megérdemelt volt a szimpatizánsok mérkőzés utáni tapsa, biztatása, köszönete.