Esélyt sem adtak Kolozsvárnak a székelyek
2016.10.15 | 08:35
Az FK Székelyudvarhely az idei szezon legsimább győzelmét aratta, a teremlabdarúgó 1. Liga 6. fordulójában, vasárnap este 11–4-re verte házigazdáját, a Kolozsvári Clujanát.
 fk-calarasi - PA-33_b Pár perces késéssel kezdődött a találkozó, a kolozsvári sportcsarnokban mintegy 100 udvarhelyszéki egyetemista biztatta a fiúkat. Az első percekben ismerkedtek egymással a csapatok, majd Mánya Szabolcs csapott le a labdára, és megszerezte a vezetést az FK-nak. A hazaiak sem tétlenkedtek, többször is próbára tették Grigorașt, a7. percben pedig egyenlíteni tudtak. Nem sokáig volt egál, két perccel később Szőcs Loránd bombázott a Clujana kapujába. Innen már nem volt megállás, az FK egymás után lőtte a gólokat, Kedei Barna, Szőcs László és Miklós Tamás is feliratkozott a gólszerzők közé, így már a 17. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Annak ellenére, hogy még a szünet előtt szépítettek a hazaiak, nem forgott veszélyben az FK sikere, a 22. percben Szécsi Barna egy szögletkombináció végén állította vissza a négygólos különbséget. A folytatásban is az FK diktálta az iramot, Miklós duplázott, majd Szőcs László egy perc alatt két gólt szerzett. A találkozó végén a kevés játéklehetőséget kapó fiatalok is pályára léptek, Hadnagy gyönyörű szólógóllal és Mányának adott gólpasszal hálálta meg Jakab Zoltán edző bizalmát. Az FK végül 11–4-re nyert, és készülhet a jövő kedden (október 18., 17.30) Jászvásári Poli elleni hazai találkozóra. Teremlabdarúgó 1. Liga, 6. forduló: Kolozsvári Clujana–FK Székelyudvarhely 4–11 (2–5), gólszerzők Mánya (2., 38.), Szőcs Loránd (9.), Kedei (11.), Szőcs László (16., 31., 31.), Miklós (17., 25.), Szécsi (22.), Hadnagy (34.). Dévai Autobergamo–Resicabányai Muncitorul 10–1, Dunărea Călărași–Galaci United (hétfő, 18), Jászvásári Poli–Kézdivásárhelyi KSE (hétfő, 18), Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal–Marosvásárhelyi City'us (halasztva), a Temesvári Informatica szabadnapos. székelyhon.ro

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00