Érvényesült a papírforma nyugaton!
2018.09.12 | 10:37
Érvényesült a papírforma nyugaton!  A forduló rangadóját Győrben rendezték, ahol a Maglód az első félidőben meglepte ellenfelét. Némi meglepetésre két gólos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző szünetben. A szünetben Kis mester rendet tett a fejekben és a fordulás után már egy másik ETO jött ki. Alig 2-3 perc alatt már döntetlen volt az állás, majd az utolsó 10 percre már kidomborodott a nagyobb tudás, és ami végül eredményben is megmutatkozott. A vége magabiztos SZC siker, amivel továbbra is az élen állnak Harnischék. [gallery ids="102612,102613,102614"] Az ELTE elég peches volt az első fordulóban, így most mindenképpen javítani szerettek volna Pécsen. Ez a találkozó elején nem úgy tűnt, hogy összejöhet, mert a vendéglátók két góllal is elhúztak. Aztán a félidő hajrájára megtáltosodtak a fővárosiak és négy góllal terhelték ellenfelük hálóját. A lendület utána alábbhagyott, így volt válasz a pécsi oldalon, ráadásul kettő is, így döntetlenre állt a meccs félidőben, így kezdődhetett minden elölről. Fordulás után újra az ELTE szerezte meg a vezetést, amit meg is tudott duplázni, és innentől már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Jól zártak hátul, amit a Pécs nem tudott feltörni, így a vendégeké lett a 3 pont. 48c63d81-de76-4de2-8d16-9b2ccb6b6102Végre bemutatkozhatott a Piliscsaba is a bajokságban, de még nem teljes kerettel, mert a brazil légiósok játékengedélye nem érkezett meg. Ennek ellenére is erős volt a keretük. Remekül indult PAFC szempontból a meccs, és Juanra az első percben jelezte, hogy még mindig kiemelkedő, és megszerezte a vezetést. Az első gólt rögtön újabbak követték, így már az első 10 percre eldőlt a találkozó, és csak a különbség volt kérdéses. A REAC küzdött, többször is szépített, de a hazaiak győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Az UTE nagyobb arányú vereségbe szaladt bele az első meccsen, és most sem úszta meg a kiütést. A TFSE tanult a múlt heti hibáiból, és nem tékozolta el a helyzeteit, sőt remekül használta ki őket. Az egyetemisták sorra szerezték a gólokat, és végül 14-ig meg sem álltak. Az újpestiek két meccsen több mint 20 gólt kaptak, ami nem sok jóval kecsegtet a folytatásra. Az Airnergy – 5 Stars meccset októberre halasztották.