Érvényesült a papírforma
2014.11.24 | 09:51
Érvényesült a papírforma fotok_hirek.asp24   Érvényesült a papírforma Nagyot küzdött a Haladás, de jobb volt az ETO Szombathely  - Az NB I-es futsalbajnokság 12. fordulójában a Swieteslky-Haladás VSE a listavezető, bajnoki címre törő Győrt fogadta. Érvényesült a papírforma, nyert az ETO. Swietelsky-Haladás VSE-Rába ETO FC 0-3 (0-2) Szombathely, 700 néző, vezette: Solymosi, Kovács P. (Zimonyi). HVSE: TYUKÁSZ - GYURCSÁNYI, Borsi, Horváth P., Vidák. Csere: Németh P., Öreglaki, Hajmási, Márkus, Biró. Edző: Marcos Angulo. Rába ETO: Balázs - Lódi, Solano, Palomeque, Dróth. Csere: Harnisch, Calvo, Püspök, Hegyesi. Edző: Illa Sole Jordi. Gólszerzők: Calvo (7.), Palomeque (20.), Lódi (25.). Rögtön nekiesett a házigazdának a légiósok, válogatottak egész sorát felvonultató Győr. A hazaiak térfelén pattogott a labda, de jól zártak a szombathelyiek, komolyabb ETO-helyzet nélkül letudták az első perceket. Aztán amikor kiszabadult a szorításból a HVSE, akkor szerzett vezetést - egy szerencsés góllal - az ETO (7. perc: 0-1). Rögtön egyenlíthetett volna a Haladás, de Borsi ziccert rontott. Ettől függetlenül a vendégek diktálták a ritmust, letámadtak, több helyzetet alakítottak ki. Ám a vasiak méltó ellenfélnek bizonyultak, és bizony akadt dolga Matkovics kapusnak is. A félidő hajráját nagyon megnyomta a Győr, sokszor ott pattogott a labda a szombathelyi kapu torkában. Már úgy tűnt, hogy nem esik több gól az első félidőben, amikor az utolsó pillantban egy átlövésből ismét betalált a Győr (20. perc: 0-2). Fordulás után feljebb tolta a játékát a Haladás. Amit egy kontrából büntetett is az ETO (25. perc: 0-3). Ettől függetlenül bátran játszott, harcolt keményen, támadott becsülettel a házigazda. Parázs csata zajlott a pályán, de a percek peregtek, ami nem kedvezett a hazaiaknak. A vasiak elég korán elkezdtek vészkapussal játszani - mérsékelt sikerrel. Szombathelyi helyzeteket láthatott a hazai közönség, gólt azonban nem. A hajrában a vasiak mindent megtettek a becsületgólért, de a Győr nem engedett ki, nem jött össze a hazai szépítés. Az ETO megérdemelten nyert, érvényesítette a papírformát, de a HVSE nem adta olcsón a bőrét. Marcos Angulo: - Nagyon jó ellenfelet fogadtunk, nehéz meccs volt számunkra ez a találkozó. A Győr jobb nálunk, megérdemelten nyert, gratulálnom kell. De az én csapatomnak is jár a gratuláció, a fiúk mindent elkövettek, hogy megnehezítsék az ETO dolgát. Tőlünk nagyon hiányztt Golyás-Kovács, és Öreglaki már a 2. percben megsérült. Illa Sole Jordi: - Nagyon örülök az eredménynek, hiszen a Haladás benne van a top ötben, vagyis Szombathelyen nem könnyű nyerni. Gratulálok edzőkollégámnak, látszik, hogy jó munkát végez. A győzelem ezért is értékes, mert több játéksom betegen, sérülten vállalta a meccset.  - Tóth Gábor -

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00