Érvényesítette az osztálykülönbséget a Dunaújváros
2016.02.20 | 22:29
Érvényesítette az osztálykülönbséget a Dunaújváros Dunaújváros – Győr csata lesz a Final Four döntőjében   DFDSE – FTC FUTSAL 8:0  (2:0) Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 700 néző Vezette: Gál, Borbás, Flinta DFDSE: Reveland, Klacsák, Schrancz, Horváth, Hosszú Cserék: Hegedűs, Aradi, Bognár, Nagy, Rigó, Fridrich, Ivacs, Gorjánácz, Huber Vezetőedző: Fehér Zsolt  FTC FUTSAL: Borsi, Kulik, Fehér, Szabó, Birinyi Cserék: Pál, Mészáros, Kertész, Andorka, Balán, Sivák, Kavalecz, Laucsek, Karacs Vezetőedző: Felipe Matos Gólszerzők: Horváth, Hosszú (3), Nagy (2), Ivacs, Schrancz Sárga lap: Andorka, Karacs A férfi elődöntők közül a második mérkőzésen a Dunaújváros csapata a fővárosi Ferencváros együttesével nézett farkasszemet. Az FTC Futsal csapat jelenléte a legjobb 4 között meglepetésnek tűnhet, hiszen a másodosztályban szereplő együttesről van szó. Ugyanakkor hiba lenne lebecsülni őket, ugyanis az NBII Nyugati csoportját magabiztos fölénnyel, 100%-os teljesítménnyel vezetik, így ha képesek eddigi teljesítményüket fenntartani, akkor jövőre a legmagasabb osztályban köszönthetjük őket. Az előzmények alapján egy rendkívül kemény összecsapásra volt kilátás. Kitűnő hangulatban kezdődött a mérkőzés, a két csapat a szurkolók hangos buzdítása mellett játszották a találkozót. Adódtak lehetőségek mind a két kapu előtt, gólt azonban a Dunaújváros szerzett, egy oldalberúgás után Horváth Norbert talált a zöld-fehérek hálójába a 4. percben (1:0). Két perccel később labdát veszített a Fradi, a gyorsan végigvitt dunaújvárosi kontrát pedig Hosszú Ádám váltotta gólra (2:0). A játékrész második felében gól már nem esett, ami nem azt jelenti, hogy unalomba fulladt volna az összecsapás. Mind a két kapu előtt adódtak lehetőségek, azonban a védelmek szervezetten helyt álltak, Borsi Dávid pedig nagyon magabiztosan őrizte a Fradi kapuját. Mind a két csapat határozottan futsalozott, de az első osztályban szerzett rutin a mérkőzés felénél a Dunaújváros felé billentette a mérleg nyelvét. A második félidőben ott folytatták a csapatok, ahol a szünet előtt abbahagyták, kifejezetten tetszetős futsalt játszott mind a két együttes. Gólt ismét a DFDSE szerzett, a 24. percben Horváth passzából Nagy Attila tudott kapu felé fordulni, lerázta védőjét, majd a kapu felső részébe lőtt (3:0). A Fradit nem torte össze az újabb bekapott gól, gólra törően játszottak, azonban DFDSE labdaszerzés után a zöldek nem tudták lereagálni a villámgyorsan végigvitt kontratámadást, aminek végén Hosszú Ádámnak már csak az üres kapuba kellett bapasszolnia a labdát (4:0). Az FTC Futsal csapata 12 perccel a vége előtt váltott vészkapus játékra, amivel nyomás alatt tudták tartani a Dunaújvárost, Reveland Zoltán egy alkalommal a gólvonalról mentett. A 12. Percben a Fradi begyűjtötte a hatodik faultját, a megítélt kisbüntetőt Hosszú Ádám ellentmondást nem tűrően lőtte a jobb alsó sarokba (5:0). 5 perccel a mérkőzés vége előtt egy labdavesztést követően a Fradinak nem sikerült visszacserélnie kapusát, így a vészkapus Kulik Renátó egy az egy ellen maradt Nagy Attilával szemben, a dunaújvárosi játékos pedig nem hibázott, megszerezte csapata hatodik találatát (6:0). A Fradi mindent megtett a szépítő gólért, de nem sikerült betalálniuk. Néhány perccel a vége előtt Karacs Dánielt látta szabálytalannak a játékvezető, az ezután járó kisbüntetőt ezúttal is gólra váltotta a piros-fehér csapat, Schrancz Balázs volt az ítélet végrehajtója (7:0). Az utolsó gól fél perccel a vége előtt esett, Ivacs Gábor lépett ki, elhúzta Laucsek Csaba mellett és az üres kapuba passzolt, kialakítva a 8:0-ás végeredményt. A Ferencváros a második játékrészben már nem tudta annyira megszorongatni első osztályú ellenfelét, mint az első félidőben. A Dunaújvárosi csapat érvényesíteni tudta az NBI-ben szerzett tapasztalatát, és magabiztosan győzte le a fővárosiakat. Mindezek ellenére azonban mindenki számára érthetővé vált, hogy miért vezeti olyan nagy előnnyel az NBII Nyugati csoportját a Ferencváros, és miért tartják a zöldeket a feljutás legnagyobb esélyesének. A DFDSE csapata a vasárnapi döntőben a Győrrel találkozik, ahol már nem ők lesznek a találkozó esélyesei, de egy mérkőzésen bármi megtörténhet. Az FTC Futsal csapatának pedig gratulálunk, hiszen másodosztályú együttesként becsülettel megállták a helyüket a Magyar kupa 4 legjobb csapata között!