Érvényesítette a papírformát a Haladás
2018.09.18 | 15:29
Az NB I-es futsalbajnokság 3. fordulójában a Kútház Haladás VSE a papírformának megfelelően legyőzte az újonc Szigetszentmiklóst.Kútház Haladás VSE - Szigetszentmiklós Futsal 3-1 (2-1) Szombathely, 600 néző, Vezette: Tamási, Juhász, Imrő
HVSE: Sásdi – Michel, Simic, Dróth, Péter. Csere: Gyimesi, Matyi, Vukadinovic, Hajmási, Horváth P., Sipos, Gerencsér, Vas. Edző: Vladan Cvetanovic. Szigetszentmiklós: Klicsó – Gál, Schrancz, Gergály, Fülöp. Csere: Jáky, Nagy, Faragó, Varga, Vörös, Déri, Östör, Bihari. Edző: Somogyi Gábor. Gól: Fülöp (9., öngól), Simic (18.), Dróth (23.), ill. Östör (13.). Hazai támadásokkal kezdődött a meccs, volt dolga bőven a vendégek kapusának. A Szigetszentmiklós védekezésre rendezkedett be, támadásra nem maradt ereje. Nyomott keményen a Haladás, erős tempót diktált, de kimaradtak a helyzetek. Végül a hazai fölény csak góllá érett – igaz, kis segítséggel, öngóllal került előnybe a házigazda. A folytatásban aztán vezetett néhány kontrát a feljebb merészkedő vendég, de a meccset a szombathelyiek uralták, csak az volt a kérdés, hogy mikor találnak be másodszor. Amikor a vendég váratlanul egyenlített (13. perc: 1-1). Kezdett felbátorodni a Szigetszentmiklós, és a sokadik eladott hazai labda után Cvetanovic mester időt kért. Vas lövésénél a kapufa sietett az amúgy nagy formában védő Klicsó kapus segítségére. Simic közeli, okos passza viszont utat talált a vendégek hálójába. Így végül a Haladás vonulhatott előnnyel szünetre. 56812ddf-e7bb-4eb2-a48a-dc481d1b2b31Fordulás után sem változott a játék képe, sokkal többet volt a labda a hazaiaknál – de a vendég szervezetten, lelkesen védekezett. Dróth szabadrúgásból szerzett góljával növelte előnyét a házigazda (23. perc: 3-1). A folytatásban felvállalta a nyíltabb játékot a Szigetszentmiklós – ekkor már szükség volt Sásdi védéseire is. A vendég ugyanis csak nem akarta megadni magát. Küzdött, küszködött, uralta a mérkőzést a házigazda, de a kapu előtt sokat hibázott. Így meccsben tartotta ellenfelét. Simic is kapufát rúgott. Az utolsó néhány percre nagyon kitámadott a vendég, így rengeteg helyzetet tudott kialakítani a Haladás, de a jobbnál jobb lehetőségek is kimaradtak. Ám a vendégek sem tudtak kapuba találni, így az eredmény már nem változott.   KÉPGALÉRIA a mérkőzésről. Forrás: vaol.hu