ELTE bravúr a Fradi ellen
2016.09.27 | 09:16
ELTE bravúr a Fradi ellen Minden héten kiemelt tudósítást adunk a négy NB II-es csoport úgynevezett csúcsmérkőzéséről. A második fordulóban a Közép-Nyugat csoportban az ELTE - FTC találkozót emeljük ki, melyen tudósítónk is jelen volt.   ELTE-BME – FTC Futsal-Fisher Klíma II 5-5 (3-2) ELTE sportcsarnok, 150 néző Játékvezetők: Kovács G., Deme  ELTE: Sajben – Mudra, Galatz, Árendás, Szini Cserék: Kinde - Káplár, Dobos, Jung, Szabó, Rácz, Béni, Bereczky, Mészáros Edző: Somogyi Gábor  FTC: Szűcs – Becsei – Kulik, Birinyi, Lak, Andorka Cserék: Pados, Jándék, Cséka, Balán, Hegyi Edző: Nagy Attila  Sárga lap: Dobos  Gólszerzők: Dobos, Színi, Árendás (2), Mészáros illetve Birinyi (3), Pados, Andorka  Mindkét csapat vereséggel kezdte a bajnokságot, így szeretett volna javítani mind a két oldal. Ezen a játéknapon nem volt NBI-es forduló, így a zöld-fehéreknél egy komplett sor visszajátszó akadt, így előzetesen nehéz meccs várt az egyetemistákra. A Fradi az első támadásból gólt szerzett, de a vendéglátók kedvét nem szegte, és hamar egalizáltak. Ezután a Fradi megrázta magát, és hamar két gólos előnyre tett szert, és úgy tűnt, innen könnyed győzelmet aratnak, de nem így lett. Az ELTE hajtott tovább, és szünetre lecsökkentette egy gólra a hátrányát. CQ8E3851 Fordulás után inkább a küzdelem dominált, de a nagyobb helyzetek a Fradi előtt adódtak, de Sajben remekül hárított. A játékrész közepén aztán már ő is tehetetlen volt, és újra kettővel vezetett a Fradi. Ezután talán túlságosan hatra dőltek a vendégek, ami megbosszulta magát. A lelkes hazaik előbb szépítettek, majd egy perc múlva egalizáltak. Már csak egy perc volt hátra, de még tartogatott fordulatot a mérkőzés. Fél perccel a vége előtt ismét megszerezte a vezetést a Fradi, de nem sikerült megőrizni a hátralévő kis időre az előnyt. Az ELTE egy labdaszerzést követően sokadjára egyenlített. CQ8E3859 Az ELTE lelkes játékával rászolgált az egyik pontra, hiszen végig küzdötték a meccset, és egy pillanatra sem adták fel. A Fradi csak magát okolhatja, hogy nem három ponttal távozott. Somogyi Gábor, ELTE: - Hitchcocki körülmények között sikerült otthon tartani az egyik pontot, a jó erőkből álló Fradi ellen. Az első félidei gyenge kezdés után a második félidőben sikerült talpra állni és felvenni a versenyt az ellenféllel. Túlzás lenne azt állítani, hogy igazságos az eredmény, mert végig a Fradi vezetett, viszont a második félidőben mindet megtettük az egyenlítésért. Volt bennünk tartás, hiszen végig szaladtunk az eredmény után, és egy pillanatra sem adtuk fel. Nagy Attila, FTC: - Nem számítottunk könnyű meccsre, tudtuk, hogy az ELTE végig küzdeni fog, és ez be is igazolódott. Kissé kényelmesen játszottunk, és többször azt hitték a játékosok, hogy megvan a meccs. Ez megbosszulta magát, és emiatt kicsúszott a kezünkből a győzelem. Gratulálok az ELTE együttesének, akik egy percre sem adták fel, és így  rászolgáltak az egyik pontra. További eredmények a csoportból: 1 2 3 [gallery ids="66032,66034,66035,66037,66039,66040,66042,66045"]