Első idei győzelmüket ünnepelhették a zalaiak
2016.10.04 | 09:52
Első idei győzelmüket ünnepelhették a zalaiak Rangadót nyert a Göcsej SK A férfi futsal NB I harmadik fordulójában a Göcsej SK a Nyírgyulaj csapatát fogadta. A hazaiaknak fontos volt a győzelem, hiszen két vereséggel kezdték a szezont. A parázs hangulatú mérkőzésen első győzelmét szerezte meg a zalai együttes. Göcsej SK- Nyírgyulaj KSE 4-1 (1-1) Zalaegerszeg, 300 néző, Jv: Farkas Balázs (Tolnay, Csirke) Göcsej SK: Balikó, Borsi, Apatini, Kottán, Nagy, Csere: Cseresnyés, Gorjanácz, Szőke, Tóth, Horváth E., Németh, Horváth D., Gugcsó, Lukács Edző: Bagó Gábor Nyírgyulaj KSE: Pallai, Angyalos, Sánta, Siska, Nagy Csere: Lovas, Szép, Varga, Faragó, Szabó, orosz, Gömze, Végső, Pálvölgyi Játékos-edző: Lovas Norbert Gólszerzők: Nagy, Apatini, Balikó, Németh, ill: Siska Nagy lendülettel kezdett mindkét együttes, lüktetett a játék, de ez a futsalban megszokott. A hazaiak voltak valamivel aktívabbak, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A vendégek fokozatosan vették át a játék irányítását és egyre veszélyesebben támadtak. A 14. percben egy védelmi hibát követően Siska szerzett vezetést a Nyírgyulajnak (0-1). A félidő hátralévő része feszült hangulatban telt. Mindkét együttesnek öt fault állt a neve mellett. A Göcsej próbálkozott és fél perccel a nagyszünet előtt kisbüntetőből Nagy Gergő egyenlített (1-1). Az utolsó másodpercben Horváth Detre a vezetést is megszerezhette volna csapatának, de a kapu torkában nem tudta bekotorni a játékszert így maradt a félidőre a döntetlen. ???????????????????????????????????? A második játékrész elején Kottán hagyott ki egy óriási ziccert, majd az első perc végén Apatini már nem hibázott (2-1). A gyorsan bekapott gól utána vendégek kockáztattak és támadásaiknál lehozták a kapusukat és öt mezőnyjátékossal támadtak. A 26. percben Balikó fülelt le egy középre adást és egyből a vendég kapuba lőtte a labdát (3-1). A nyírségiek a gól után is öt játékossal támadtak és sorra dolgozták ki helyzeteiket. 28. percben Borsinak a gólvonalról kellett mentenie. A félidő második részében mezőnyfölényben játszott a Nyírgyulaj, de a zalai védelem és Balikó Milán remekül állta sarat. A 38. percben egy hazai kontra végén Németh Péter góljával biztossá tette győzelmét a Göcsej (4-1). Bagó-Gábor-1 Bagó Gábor: - Nagy betűs csapatként játszottunk, tudtunk egymásért küzdeni, aminek meglett az eredménye. Az ilyen meccsekért érdemes kijönni és dolgozni. Bebizonyítottunk, hogy itt a helyünk!   Kollázsok16Lovas Norbert: - Sajnos nem sikerült végrehajtani amit elterveztünk mérkőzés előtt. Az első félidőben sok helyzetünk volt amiből csak egyet értékesítettünk, ami később meg is bosszulta magát. Gratulálok a Göcsejnek. Sajnos sok időnk nincs a hibák javítására hisz pénteken az FTC - hez látogatunk ami nem lesz könnyű mérkőzés.   - Jóna István -