Elrontotta a végét a Haladás VSE
2014.10.14 | 00:00

Az NB I-es futsalbajnokság 7. fordulójában az újonc Dunaferr vendégeként egy már szinte megnyert mérkõzést adott döntetlenre a HVSE.

Dunaferr DF RFC-Swietelsky-Haladás VSE 6-6 (3-3)
Dunaújváros, 500 nézõ, NB I-es futsalmérkõzés, vezette: Futó, Kovács (Puskás).

Dunaferr: RIGÓ - Szabó, Schrancz, Fekete, SZENTE.
Csere: Elter, Huber, Aradi, Nagy A., Czár, Ivacs, Nagy R.
Edzõ: Baranyai Pál.

HVSE: Tyukász - GYURCSÁNYI, Borsi, Vidák, Öreglaki.
Csere: Matyi (kapus), Gulyás-Kovács, Hajmási, Horváth P., Kiss M., Németh P., Biró, Vlasics.
Edzõ: Marcos Angulo.

Gólszerzõk: Szente 2 (3., 23.), Nagy A. (7.), Ivacs (12.), Czár (38.), Schrancz (39.), ill. Gyurcsányi (1.), Aradi (11., öngól), Horváth P. (16.), Öreglaki (21.), Gyurcsányi (29.), Nagy A. (33., öngól).
Kiállítva: Fekete (32.), ill. Gulyás-Kovács (39.).

A remek formában lévõ szombathelyi gárda a gyõzelem reményében lépett pályára az újoncnál. Gyorsan meg is szerezte a vezetést, de a folytatásban felváltva estek a gólok. A Dunaferr kõkeményen védekezett, kontrákra rendezkedett be, a HVSE letámadott, sokat futott, sok labdát szerzett, sok helyzetet alakított ki. De a lehetõségek zöme kimaradt - a Dunaferr viszont lényegesen pontosabb volt a kapu elõtt.

Fordulás után is a Haladás diktálta a tempót. 5-4-es szombathelyi vezetésnél az egyik hazai játékost kiállították, a szombathelyiek az emberelõnyt kihasználva gólt rúgtak. Ekkor úgy tûnt, hogy eldõlt a mérkõzés (33. perc: 4-6). A motivált Dunaújváros azonban nem adta fel, a hajrában már vészkapussal rohamozott, egy szerencsés góllal alig több mint egy perccel a vége elõtt sikerült szépítenie (5-6). Majd 40 másodperccel a lefújás elõtt Gulyás-Kovács Gézát meglehetõsen erõs ítélettel kiállította a játékvezetõ, sõt büntetõt ítélt az újvárosiaknak - Schrancz pedig élve a lehetõséggel, kiegyenlített. Egy már szinte megnyert meccset engedett döntetlenre a HVSE.

Marcos Angulo: - Jobbak voltunk ellenfelünknél, de nem játszottunk igazán jól. Sokat hibáztunk, ráadásul a hazaiaknak szerencséjük is volt, így kicsikarták a döntetlent. Bosszantó módon veszítettünk el két pontot.