Élre ugrott a Veszprém
2023.09.30 | 10:45

Hét fordulót követően immáron az 1. Futsal Club Veszprém vezeti az első osztályú bajnokság tabelláját, miután a pénteki játéknapon 5-1-re nyert a Pécs vendégeként, miközben az eddigi éllovas Haladás simán kikapott Nyíregyházán.

A futsal NB I második helyén álló Veszprém abszolút favoritként utazott pénteken a hátulról második, újonc PTE-PEAC gárdájához.

Nem is kellett sokat várni az első veszprémi gólra, Tatai már a 2. percben vezetéshez juttatta az övéit (1. perc: 0-1).

Pár pillanattal később meghibásodott az időmérő kijelző, így hosszú percekig állt a játék. A folytatást követően több ígéretes helyzetet is kialakítottak a pécsiek, ám Spandler kiválóan védett.

A 14. percben mezőnyjátékosi képességeit is megvillantott a hálóőr, aki kapufát lőtt. Igaz, ugyanebben a percben a hazaiak is eltalálták a lécet.

A veszprémiek ezt követően aztán egy fokozattal feljebb kapcsoltak, Ton jóvoltából újabb találat is született (18. perc: 0-2). A szünetet előtt pedig Fellembek állította be a félidei részeredményt (0-3).

A térfélcsere után Tatai közel járt önmaga második góljához, ám a labdája a kapufán csattant. Egy perccel később aztán – Bálint révén – szépített a Pécs (1-3).

A bakonyiak játszottak aktívabban, a 28. percben Ton is a kapufát lőtt, de az újabb találat még váratott magára.

A folytatásban mindkét kapus több hatalmas bravúrt is bemutatott. Hattal a vége előtt aztán Tatai újabb találatával eldőlni látszott a találkozó sorsa (1-4).

Az egész idényben remekelő Ton végül nem akart lemaradni a szintén parádézó Tatai mögött – az utolsó percben a brazil légiós is belőtte a második bombáját, kialakítva az 1-5-ös végeredményt.

A játéknap másik mérkőzésén a Nyíregyháza 4-1-re verte a Haladást. Így már csak a Fehér-csapat veretlen a bajnokságban, amely a tabella élére állt.

PTE-PEAC–1. FC Veszprém 1-5 (0-3)
Pécs, PTE-TTK
Vezette: Borbás - Fehérvári - Aczél

PTE-PEAC: Wilkesz – Tóth A., Koller, Koronics, Vénosz
Csere: Molnár M. (kapus), Bálint, Molnár Cs., Pápai, Karamarkovic, Forró, Hajnal
Játékos-edző: Koller Krisztián

Veszprém: Spandler – Tatai, Ton, Gavrilovics, Gerencsér
Csere: Oswald (kapus), Fridrich, Molnár R., Dorogi, Bognár, Ábrahám, Bencsik, Fellembek, Kiss M.
Vezetőedző: Fehér Zsolt

Gólszerzők: Bálint (24.), ill. Tatai (2., 34.), Ton (18., 40.), Fellembek (19.)

Fehér Zsolt:  A mérkőzést megelőzően többször is videóztunk a srácokkal: tudtuk, hogy a Pécs remekül védekezik, amelyekből rendre veszélyes kontrákat vezet. A játékosaim azonban mindenre odafigyeltek, amit kértem tőlük. A szünetben hallottuk, hogy a Haladás elvérzett Nyíregyházán, de mindenki irányába hangsúlyoztam, csak a saját dolgunkra kell koncentrálnunk! Az idény kezdete előtt senki nem gondolta volna, hogy vezethetjük a bajnokságot, most mégis megtörtént. Bátran állíthatom, senki nem fog elszállni magától! Örülünk az újabb sikernek, de számtalan nehéz feladat vár még ránk, amelyekre maximálisan fel kell készülnünk!

forrás: vehír.hu

2024.05.05 | 09:30
2024.04.29 | 13:30

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30