Élre állt az ELTE; kiütötte az MFA az UTE-t!
2022.03.29 | 10:17

A férfi futsal NB II Nyugati csoportjának rájátszása nem akármilyen eredményekkel indult: az eddig magabiztosan listavezető UTE elképesztő pofont, 14 (!) gólt kapott az MFA-tól, ezzel el is vesztette az első helyét – az élre az ELTE állt.

FELSŐHÁZ

Bár csupán hét mezőnyjátékosa volt az UTE-nak, és hiányzott egy-két kulcsembere, de azt nem lehet mondani, hogy gyenge összeállításban kezdte volna meg az MFA elleni találkozóját. A hazai fiatalok azonban már a szünetre elintézték a bajnokaspiránst, az első félidőt követően 5–0 volt az állás. A második játékrész elején bár szépíteni tudtak a lilák, nem állt meg a gólgyártás, a Cső-Montage 14 (!) gólt vágott, amire az újpestiek csak kettővel tudtak válaszolni. Teljesen váratlan eredmény és még váratlanabb gólkülönbség – az MFA ezzel beérte az UTE-t, amely a rájátszás első köre után rögtön elvesztette az első helyét.

Merthogy az ELTE remekül kezdte mind a rájátszást, mind a Tihany elleni, idegenbeli mérkőzését, tíz perc alatt már hárommal vezettek a vendégek. A második félidő elején szépítettek a hazaiak, de az egyetemisták nem engedték ki a kezükből a győzelmet, két újabb találattal eldöntötték a meccset. Az ELTE ezzel a sikerével a Nyugati csoport élére állt!

Nagyszerűen kezdett a Haladás II is a REAC otthonában, a vendégek 18 perc után 3–0-ra, a 26.-at követően pedig 6–2-re vezettek. Ezt követően azonban összeszedték magukat a hazaiak, és az utolsó tíz percben a négy találatig jutó Fehértói Gergő vezérletével hat (!) gólt vágtak, ezzel végül 8–6-ra nyertek, és feljöttek a negyedik helyre.

ALSÓHÁZ

Nyolc perc után már 2–0-ra vezetett a Sárvár a Dunaújváros ellen, és bár ekkor senki sem gondolta, hogy nem születik újabb hazai gól, de azt sem, hogy ez elég a győzelemhez, a vendégek csak egyszer tudtak betalálni, így otthon maradt a három pont.

A szünetig még szoros volt a Szigetszentmiklós és a PEAC párharca, döntetlennel mentek pihenőre a felek, a második félidő közepére azonban a vendégek elléptek három góllal, a hazaiak csak a végén tudtak szépíteni. A már pénteken győztes BAK így csupán egy forduló alatt kimászott a kiesőzónából, ahová a Szigetszentmiklós és a Dunaújváros csúszott.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS 1. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

MFA – UTE 14–2 (Lőrincz 2, Simon, Módly 3, Szabó 2, Tarpai, Bencsik 2, Vas 2, Hunyadi, ill. Milavecz, Medveczki)
Tihany – ELTE-BEAC 1–5
(Körösi, ill. Szekér, Horváth, Szini 2, Spáth)
REAC – Haladás II 8–6
(Kollár 2, Kiss, Fehértói 4, Altsach, ill. Puhr 2, Kiss 2, Vidák, Knizs)

ALSÓHÁZ

Sárvár – Dunaújváros 2–1 (Kovács, Hegyesi, ill. Csányi)
Szigetszentmiklós – PTE PEAC-B Build&Trade 2–4
(Csapó, Závodszky, ill. Vénosz 2, Bálint, Koronics)

Pénteken játszották: BAK – Nagykanizsa 10–6 (Kovács 2, Lakatos 2, Bene, Urbán, Lippai, Fekete 3, ill. Őri 2, Pesti, Millei 3)

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15