Élre állt a Maglód; 12-t vágott a Rubeola
2022.02.02 | 13:09

A Maglód és a Rubeola is élt vele, hogy a Nyíregyháza szabadnapos volt a férfi futsal NB II Keleti csoportjának 17. fordulójában, előbbi az élre állt, utóbbi zárkózott. Nagyot lépett a felsőházi folytatás felé a Kincsem és a Gyöngyös is.

A Nyírbátor–Mád meccsel kapcsolatban azt írtuk, még az utolsó szalmaszálba kapaszkodhatnak a csapatok a felsőházas esélyükre. A vendégek az első félidőben kétszer is előnybe kerültek, majd a második félidőben elmentek kettővel, erre pedig csak egy hazai válasz jött. A Nyírbátor ezzel végleg elbúcsúzhat a felsőháztól, már csak matematikai esélye maradt rá, és miután az üldözött felsőházasak nyertek, a Mádnak is nagy bravúr kellene hozzá.

Merthogy a Kincsem megint jókor húzott elő egy nyulat a kalapból, és legyőzte a Csengert. Bár a 23. percben még 4–4 volt az állás, és ezzel a tápiószentmártoniak már a 100. gólukat kapták (ez a második legtöbb a csoportban), az addig duplánál járó Hajdu Bálint újabb három találatot szerzett. A Kincsem ezzel hét pontra került az alsóháztól, míg a Csenger leszakadt a dobogósoktól.

A forduló legsimább találkozójának ígérkezett, és az is lett a sereghajtó DAFC Szeged és a harmadik Rubeola párharca. A vendégek egy kicsit nehezen indították be a gólgyártást, 13 perc alatt csak egyszer találtak be, onnantól viszont még 11-szer. A Rubeola ezzel két pontra feljött a második helyre csúszó Nyíregyházára, míg a DAFC maradt sereghajtó.

Fontos meccs várt a Gyöngyösre Miskolcon, és ennek megfelelően komolyan is vette a találkozót, már a szünetre kettővel vezetett. A második félidő hajrájában újabb két találattal eldöntötte a mérkőzést, a hazaiak csak szépíteni tudtak. A Gyöngyös nagy lépést tett a felsőházi folytatás felé, a MEAFC-nak már matematikai esélye sincs rá.

Tudta a Maglód, hogy egy győzelemmel az élre állhat, de a felsőházi harcban a Nyírségnek is nagyon kellettek volna a pontok. A hazaiaknak újabb új igazolása triplázott, ezúttal Bozsoki Imre, az ő vezérletével pedig 5–2-re nyertek, ezzel a keleti csoport élére álltak! A vendégek viszont hét pontra kerültek a felsőháztól, és bár a legnehezebb meccseiken már túl vannak, nagy bravúr kellene a legjobb hatba kerüléshez.